reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test pappa. Potrzebuję Waszej porady.

reklama
Zrobię we wtorek nifty i zobaczymy, co będzie dalej. Trzymajcie mocno kciukensy😍
Wyjaśnili Ci że Nifty to nadanie przesiewowe, które generalnie nie jest wskazane jeśli jest wskazanie do amnio i NIE odkryje wielu chorób z triplodią na czele?
Moja przyjaciółka miała taką historię. Bała się amnio, zrobiła nifty, wynik: zdrowy chłopczyk. Usg było ok.
Później pokazywały się wady i zrobili jednak amnio - triplodia czyli trisomia każdego chromosomu, wada letalna. Ledwo zdążyli z diagnostyką...
 
Wyjaśnili Ci że Nifty to nadanie przesiewowe, które generalnie nie jest wskazane jeśli jest wskazanie do amnio i NIE odkryje wielu chorób z triplodią na czele?
Moja przyjaciółka miała taką historię. Bała się amnio, zrobiła nifty, wynik: zdrowy chłopczyk. Usg było ok.
Później pokazywały się wady i zrobili jednak amnio - triplodia czyli trisomia każdego chromosomu, wada letalna. Ledwo zdążyli z diagnostyką...
Pewnie,że powiedzieli, ale chyba zacznę od nifty i zobaczymy co dalej
 
Kochane, po wielu przemyśleniach i rozmowach z genetykiem zdecydowałam się na zrobienie testu sanco. Wczoraj odebrałam prawidłowy wynik. Czekamy na chłopca:). Chciałam Wam bardzo podziękować za okazane zainteresowanie i wsparcie.
 
Kochane, po wielu przemyśleniach i rozmowach z genetykiem zdecydowałam się na zrobienie testu sanco. Wczoraj odebrałam prawidłowy wynik. Czekamy na chłopca:). Chciałam Wam bardzo podziękować za okazane zainteresowanie i wsparcie.
Uważajcie na siebie i pilnuj ciśnienia. Jakiekolwiek objawy cię zaniepokoja to przyspieszaj wizyty byś niczego nie przeoczyć. Życzę spokojnej ciąży aż do rozwiązania w terminie. Wszystkiego dobrego
 
reklama
Cześć
Mam 27 lat to moja druga ciąża, pierwsza biochemiczną poroniłam, na 1 prenatalnych wyszlo: nieprawidłowy przepływ przez zastawkę trójdzielna lekarz oznajmił ze w 95 % koryguje się to wraz ze wzrostem dziecka skierował mnie na test pappa, niestety żałuję do dziś ze go zrobiłam. Test wyszedl fatalnie ryzyko zd 1 na 15 .... na amniopunkcje nie zgodziłam sie ale nie jestem w stanie funkcjonować, nie spię jest mi niedobrze, stres jaki aktualnie odczuwam jest nie do pojęcia zastanawiam się nad testem nipt... zastanawiam si również skad taki zly wynik nie mam wad genetycznych w rodzinie nie palę nie piję biore heparyne oraz acard ale ponoć nie maja wpływu na to...placze w dzien i po nocach bo nie wiem jak mam z tym sobie poradzić
 
Do góry