reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPPA- USG prenatalne wg FMF a testy typu NIFTY/SANCO

Mam zamiar wykonac USG tylko,ze za darmowo w enelmed. Pappe chciałam tylko prywatnie
Ja bym na Twoim miejscu dokładnie dopytała, co jest za darmo. U mnie było tak, że skierowanie bylo na USG, a na USG bylo wystawione na krew. Tylko to w medicover. Dopytaj.
 
reklama
Dziękuję za wyjaśnienie o co chodzi :) a orientujesz sie moze czy jest mozliwosc wykonania samego testy pappa bez usg ( mam je za darmo w pakiecie w przeciwieństwie do pappa). Jak szukalam to ta usluga jest połączona
Zazu Ci już opisała.
Ogólnie to sama pappa Ci nic nie da, ją się robi właśnie z USG, potem lekarz do specjalnego programu wpisuje wyniki pappa oraz konkretne pomiary z USG i w ten sposób wylicza prawdopodobieństwa. Jeśli zrobisz pappe osobno, prywatnie, to lekarz z USG prawdopodobnie Ci tego nie podliczy z USG, więc trochę klops. Na stronie fmf jest niby narzędzie do samodzielnego wpisania, ale ono nie jest tak szczegółowe jak to, na którym pracują lekarze.
Zobacz, czy na pewno w pakiecie oprócz USG nie masz też pappy. I czy to w pakiecie USG które masz, jest na pewno prenatalne i robi je specjalista fmf. Czy może to po prostu ot takie USG, coś sobie pomierza i tyle. Bo jak tak, to i tak musisz zrobić szczegółowe USG prenatalne
Moim zdaniem wtedy po prostu lepiej iść gdzieś, gdzie mają certyfikat fmf, zrobią od razu USG i pappe i wszystko razem podlicza.
W Szczecinie koszt USG+pappa to średnio 400-500 zł łącznie już za oba.
 
USG GENETYCZNE mam w pakiecie ale zlecil mi jakies USG wg FMF. Tylko skutrcznosc Pappa 70% mnie niepokoi, malo w przeciwieństwie do 99% NIPT
Papa + usg to skuteczność ok 95% z tego co pamiętam. Zrób to badanie, a jeśli nie daj Boże wyjdzie coś nie tak, lekarz cię pokieruje na amniopunkcje. Ja robiłam papę i USG genetyczne i na tej podstawie wyszło niskie ryzyko wad genetycznych, ale lekarz obliczył wysokie ryzyko stanu przedrzuckawkowego przed 37tc i włączył mi acard. Takiego ryzyka test NIPT nie wykaże. Moim zdaniem powinnaś zrobić najpierw badania obowiązkowe i później ewentualnie NIPT.
 
Do góry