reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPPA- USG prenatalne wg FMF a testy typu NIFTY/SANCO

Dziękuję za wyjaśnienie o co chodzi :) a orientujesz sie moze czy jest mozliwosc wykonania samego testy pappa bez usg ( mam je za darmo w pakiecie w przeciwieństwie do pappa). Jak szukalam to ta usluga jest połączona
Nie. Najlepiej wykonać pappe i USG. Sama pappa nic nie da bez USG bo lekarz wyniki z pappy wpisuje w program razem z opisem USG i wylicza na tej podstawie ryzyko wad.
 
reklama
reklama
Po pierwsze zapisując się na usg zweryfikuj czy lekarz, który będzie je wykonywał ma certyfikat fmf. To jedno z najważniejszych badań w ciąży i warto je wykonać u kogoś kto ma takie uprawnienia. Tu masz link:

Po drugie usg plus pappa za 1000 zł to jakiś absurd. W każdym mieście znajdziesz lekarza czy klinikę specjalizujących się w tych badaniach. Ja co prawda mam Skierowanie na nfz, ale z tego co widzę o ile cennik aktualny to u mnie komplet kosztowałby 450 zł. Po prostu musisz poszukać.
Test NIPT możesz oczywiście wykonać dla swojego spokoju, ale jeśli byłyby jakieś wysokie ryzyka to po usg i teście pappa lekarz sam ustali z Tobą czy robić tedy NIPT czy amniopubkcje czy może nic.
 
Do góry