reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test pappa - wyniki

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2020
Postów
13
Witam. Otrzymałam wyniki testów pappa z 12+5tc . USG prenatalne wykonywane chwilę przed pobraniem krwi - świetne . Widoczna kość nosowa, kość udowa również , która jest długa , wymiar dziecka też w porządku , przezierność w normie itd.. Jednak po otrzymaniu wyników biochemii zaniepokoilam się.. Mimo mojego młodego wieku ryzyko trisomii 21 wyniosło 1:341 ,od 1:300 wykonują test nifty lub amniopunkcje ,mój lekarz powiedział że jest nieznaczne ryzyko i mogę wykonać test dla 100% pewności .. Kompletnie nie wiem co mam robić, jestem wystaszona i bardzo bym chciała żeby to jednak USG było większym wyznacznikiem niż krew. Dodam że 1 trymestr był bardzo ciężki ,schudłam prawie 7 kg ,2 razy byłam hospitalizowana , ponieważ nie mogłam zwyczajnie jeść i nawet pić - skrajne wyczerpanie . Teraz w 14tc jest o wiele lepiej,nadrabiam to co powinnam dać dziecku wcześniej,ale niestety wyszło inaczej. Bardzo się boje tego prawdopodobienstwa. Czy któraś Pani wesprze mnie chociaż jednym słowem dobrym ,że miała podobnie i dzidzia rosła zdrowa ? Bardzo nie chce się denerwować i płakać w poduszkę ,bo wiem że tym szkodzę dziecku . Bardzo proszę o pomoc
 

Załączniki

  • received_729076211041140.jpeg
    received_729076211041140.jpeg
    312,1 KB · Wyświetleń: 388
  • received_1373606126312477~2.jpeg
    received_1373606126312477~2.jpeg
    323,1 KB · Wyświetleń: 404
  • received_3692041257514819.jpeg
    received_3692041257514819.jpeg
    85,6 KB · Wyświetleń: 480
  • received_1503505013167234.jpeg
    received_1503505013167234.jpeg
    50 KB · Wyświetleń: 330
reklama
Rozwiązanie
N
Tak

Tak oczywiście, jest ryzyko stanu przedrzucawkowego w zbliżonym 37tc ,oraz moja krew jest za gęsta i acard ma ją rozrzedzić
No więc stosuj się do zaleceń, nie stresuj i jeśli masz możliwość zrob nifty dla świętego spokoju. Trzymam kciuki za bezproblemową ciążę.
Nie robiłam testu pappa, ale słyszałam, ze często wprowadza niepotrzebne zamieszanie, bo jest to tylko statystyka.
Skoro usg wyszło ok to ja bym nie martwiła się na zapas ❤️
 
Wiem, że łatwo się mówi ale staraj się nie denerwować.
Mam troje dzieci i tylko w ostatniej ciąży robiłam test pappa. Liczby miałam ciut większe, ale też się denerwowalam. Chyba my mamy już tak mamy🙂
To jest statystyka i roznie z nią bywa. Usg wyszło dobre i to najważniejsze.
Trzymam mocno kciuki ✊✊✊
 
Właśnie dlatego zastanawiam się nad tym testem. Przecież jesli by Ci wyszło np 1:134564 To dalej jest ryzyko i można mieć pecha i byc ta jedna na az tyle kobiet... Jeśli usg jest ok, nie martwiła bym się. Ile masz lat? Pappa to jednak tylko statystyka
 
Właśnie dlatego zastanawiam się nad tym testem. Przecież jesli by Ci wyszło np 1:134564 To dalej jest ryzyko i można mieć pecha i byc ta jedna na az tyle kobiet... Jeśli usg jest ok, nie martwiła bym się. Ile masz lat? Pappa to jednak tylko statystyka
No nie ma u mnie w rodzinie 3 pokolenia wstecz żadnych wad genetycznych ,tak samo u narzeczonego. Ja mam 22 lata ,narzeczony 25 l
 
Wiem, że łatwo się mówi ale staraj się nie denerwować.
Mam troje dzieci i tylko w ostatniej ciąży robiłam test pappa. Liczby miałam ciut większe, ale też się denerwowalam. Chyba my mamy już tak mamy🙂
To jest statystyka i roznie z nią bywa. Usg wyszło dobre i to najważniejsze.
Trzymam mocno kciuki ✊✊✊
Staram się nie denerwować , mam nadzieję że test pappa się pomylił i będzie wszystko dobrze, dziękuję bardzo 😊♥️
 
reklama
reklama
Do góry