reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test pozytywny czy negatywny ?

reklama
Widzę, że moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi. Więc jak mniemam, nie masz logicznego wytłumaczenia, poza tekstami tupu"bo mogę". No sorry odpowiedź na poziomie 5 latki. Z resztą jak samo dublowanie tego samego tematu.
 
W innym wątku pisałaś, że owulację miałaś 20.03 i wtedy było współżycie. Dziś jest 14.04 więc test w mojej opinii jest zdecydowanie negatywny - ok 25 dni po owulacji powinny być już tłuste kreski.

Na jakiej podstawie wiesz, że owulacja była 20.03? Robisz testy owulacyjne, byłaś na monitoringu?
 
W innym wątku pisałaś, że owulację miałaś 20.03 i wtedy było współżycie. Dziś jest 14.04 więc test w mojej opinii jest zdecydowanie negatywny - ok 25 dni po owulacji powinny być już tłuste kreski.

Na jakiej podstawie wiesz, że owulacja była 20.03? Robisz testy owulacyjne, byłaś na monitoringu?
Ja mam bole owulacyjne wiec wiem miej wiecej kiedy to jest. Ale dzisiaj dostalam wyniki krwi i sprawa sie wyjasnila 🤗
 
Autorko, wydaje się że niepotrzebnie się nakręcasz, ciąża w Twoim przypadku jest mało prawdopodobna i kolejny post nic nie zmieni, a jedynie jakaś odpowiedź może dać Ci niepotrzebną nadzieję i stres. ;) Możliwe że to Twoje pierwsze starania i masz spore nadzieje, jednak naprawdę zajście w ciążę nie jest takie łatwe, szczególnie przy zaburzeniach miesiączkowania, które prawdopodobnie masz i którymi powinnaś się zająć w pierwszej kolejności, jeśli chcesz żeby ciąża była i przebiegała prawidłowo.

Warto żebyś przede wszystkim postarała się zrozumieć swoje ciało i swój cykl. Konieczna będzie wizyta u ginekologa/endokrynologa - cykle 36-41 dni nie są normalne i świadczą o prawdopodobnych zaburzeniach hormonalnych! Rzadkie miesiączki mogą wskazywać na cykle bezowulacyjne, co zdecydowanie uniemożliwia zajście w ciążę.

Wyznaczanie/potwierdzenie owulacji - w przypadku nieregularnych miesiączek aplikacje się totalnie nie sprawdzają. Polecam monitoring cyklu przez usg lub metody:
- testy owulacyjne (np. Bardzo tanie na allegro)
- mierzenie temperatury
- zbadanie progesteronu 7 dni po domniemanej owulacji.

Na forum jest masa wątków o testach owu, mierzeniu temperatury i weryfikacji owulacji.

Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Autorko, wydaje się że niepotrzebnie się nakręcasz, ciąża w Twoim przypadku jest mało prawdopodobna i kolejny post nic nie zmieni, a jedynie jakaś odpowiedź może dać Ci niepotrzebną nadzieję i stres. ;) Możliwe że to Twoje pierwsze starania i masz spore nadzieje, jednak naprawdę zajście w ciążę nie jest takie łatwe, szczególnie przy zaburzeniach miesiączkowania, które prawdopodobnie masz i którymi powinnaś się zająć w pierwszej kolejności, jeśli chcesz żeby ciąża była i przebiegała prawidłowo.

Warto żebyś przede wszystkim postarała się zrozumieć swoje ciało i swój cykl. Konieczna będzie wizyta u ginekologa/endokrynologa - cykle 36-41 dni nie są normalne i świadczą o prawdopodobnych zaburzeniach hormonalnych! Rzadkie miesiączki mogą wskazywać na cykle bezowulacyjne, co zdecydowanie uniemożliwia zajście w ciążę.

Wyznaczanie/potwierdzenie owulacji - w przypadku nieregularnych miesiączek aplikacje się totalnie nie sprawdzają. Polecam monitoring cyklu przez usg lub metody:
- testy owulacyjne (np. Bardzo tanie na allegro)
- mierzenie temperatury
- zbadanie progesteronu 7 dni po domniemanej owulacji.

Na forum jest masa wątków o testach owu, mierzeniu temperatury i weryfikacji owulacji.

Powodzenia!
W pierwsza ciaze zaszlam za pierwszym razem i bylo wszystko w najlepszym pozadku.
 
reklama
Do góry