reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

testy alergiczne POMOCYYYYY

kasiek851

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
44
Miasto
Kraków
Witam

Mam 1,5 r synka z alergia od karmienia myslalam ze na bialko mleka krowiego (jest na bebilon pepti 2) bo wszystko na to wskazywalo.wczoraj poszlam na testy niekonwencjonalna metoda biortezonansem......wyglada to tak ze dziecko w raczkach trzyma takie kulki podlaczone do urzadzenia i alergenow. ku mojemu zdziwieniu wyszlo bardzo duzo;
ryz ( od 4 m-ca syn je kaszki ryzowe) wiec tu szok
sezam
Gluten (tu juz w ogole szok bo wprowadzalam stopniowo kaszke manne czyli gluten byl ok a dziecko je butki makarony biszkopty rowniez od 4 m-ca)
marchew?????? tez od pierwszego sloiczka jadl i nie poejrzewalabym
ziemniak????? to samo
soja
a ciekawostka bialko mleka krowiego nie wyszlo a maly po nabiale doslownie po 3 lyzeczkach potrafil wymiotowac i kaszlec .....................
kurczak
wieprzowina codziennie je miesko i w zyciu bym nie pomyslala
bialko jajka wyszlo a zoltko jest ok
kakao to wiedzialam bo kawaleczek czekolady podalam kiedys i tez kaszel dusznosci i wymioty byly
ale herbata????? szookk
siersc psa i kota
morela
wisnia
malina
truskawka
wszystko jadl w deserkach z biszkoptami i nie wiedzialabym ze ma alergie
pylki ambrozji
leszczyny
sosny
żyta
przynioslamtez kilka swoich rzeczy i
kalafior ok
brokul alergia
krem bambino do buzi alergia na maxa wyszla
w poniedzialek ide do alegrologa prywatnie poprosze o skier. na testy z krwi bo ja juz sama nie wiem co mam myslec jestem zalamana co moje dzieko ma jesc on uwielbia buleczki, ziemniaki, kulki miesne z sosikiem deserki z biszkopciekiem paluszki a nawet herbatki mu mam nie dawac????
co wy o tym myslicie?? wierzyc czy nie wierzyc........ja juz sama nie wiem od czego mu cos wychodzi bo nie zawsze wychodzi a te rzeczy je od roku conajmniej i zawsze zwalalam na jajko czy proby testowania mleka....
pomozcie
 
reklama
mojej siostry koleżanka tez miała te testy robione, wyszło jej że ma uczulenie dosłownie na wszystko wokół. Matka jej się wkurzyła i zmieniła miasto i lekarza, zrobiła testy z krwi plus skórne i wyszła alergia na gluten i trawy. Może warto zrobić inne badania, żeby mieć pewność. Ja robiłam córce z krwi, koszt 200zł za 25 alergenów. Młoda od 7 doby miała wysypkę, liszaje i tez myslałam ze po mleku, oczywiście pediatra stwierdziła ze na pewno skaza białkowa bo ja miałam i mąż tez. Jak się okazało żadna skaza, po ponad 2 latach "leczenia" alergii na białko krowie, z testów wyszła nam silna alergia na roztocza i tylko to. Po zmianach jakie wprowadzilismy w nasze życie, Julka odetchnęła, a zaczęła już miewać kaszel astmatyczny. Tak więc testy na przeciwciała dały nam w końcu odpowiedź co dolega naszej córci.
 
w poniedzialek od alergolog wezme skierowanie na testy z krwi bo sama juz nie wiem co mam o tych zrobionych myslec. nie sa chyba do konca wiarygodne maly nie c hcial tych kulek trzymac i moja mama mu podtrzymywala je bo to 15 min mial siedziec a dawid z tych dzieci co nawet 2 min nie usiedza ja z mezem zabawialismy go ale i tak sie wiercil.nie wiem narazie podaje mu tak jedzenie jak dawalam po testach z krwi zobaczymy czy sie cos potwierdzi tylko ciekawe kiedy po pobranuiu krwi sa wyniki.....nie wiem czy te biorezonansem sa prawdziwe juz kobieta namawiala mnie na zabieg odczulania 3 razy 15 min z tymi kulkami 3 razy 50 zl i niby juz bedzie odczulony np gluten czy ryz........prosze o wypowiedz kogos kto korzystal z tych metod
 
ja czekałam jeden dzień na wyniki testów, rano pobrali krew, po 15 miałam wyniki. Co do alergologów, mam niezbyt miłe doświadczenia, uważała że konieczne są wizyty co 4 tyg, każda 50zł, do tego leki za nawet 200zł, maści itp bzdury, głównie sterydy, które nie pomagały, gadanie że atopowe zapalenie skóry, oczywiście na białko.
Panel pediatryczny robi się prywatnie, nie musisz mieć skierowania, możesz spytać w labo w swoim mieście, czy takie testy robią, bo nie każde wykonuje. Dodam tylko ,że ja sobie nie wyobrażam 1,5 rocznego dziecka które ma usiedzieć 15 min z jakimiś kulkami w rękach, takie cuda powinno się robić starszym dzieciom. Odczulanie też z tego co wiem robią znacznie starszym, ale nie jestem lekarzem :)
 
dokladnie moj maly od zawsze w ruchu nigdy sie nie zdazylo zeby siedzial dluzej niz 1 min no chyba ze karmie go w krzeselku to usiedzi.z tymi kulkami to faktycznie masakra byla trzeba bylo mu zaciskac raczki zeby trzymal ale jakos sie przemeczylismy....prywatnie pojde chyba te testy zrobic ale pojde w pon do mojej alergo i nie przyznam sie ze robilam te i powiem ze sama juz nie wiem na co ma alergie.poszulam na internecie tych prywatnych testow i zobaczymy co dalej
 
Kasiek - tak, jak Beata pisze, testy z krwi robi się prywatnie. Panel pediatryczny to 20 alergenów: 10 wziewnych i 10 pokarmowych. Wyniki są dość szybko. U nas wyszły same pokarmowe i zrobiliśmy jeszcze jeden test (na szczęście dało się z jednego pobierania) - same pokarmowe - znów 20 alergenów.

Jakoś te kulki, które opisałaś do mnie nie przemawiają... Średnio wierzę w medycynę niekonwencjonalną... Najlepiej zrób testy z krwi a poza tym obserwuj dziecko - jeśli po kaszcze, czy ryżu nie ma żadnych sygnałów o nietolerancji, to raczej uczulone nie jest.
 
A na czym polegaja TESTY PŁATKOWE?
moja corka miala robione skorne i one wykazaly ze jest ZDROWA i na nic uczulona.A liszaje swedzące nadal ma.Poczatkowo alergolog leczyl bebilonem pepti i mascia az wkoncu zlecil testy platkowe.
Musi isc na 4 dni di szpitala i tyle sie dowiedzialam.
Co oni jej tam beda robic?czy ktos wie?czemu musi byc az w szpitalu?
jestem przerazona bo moja corcia panicznie unika obcych ludzi,lekarzowi to nie da sie nawet dotknac a co mowiac o zostaweieniu jej w szpitalu.
 
nie słyszałam o takich testach.A to lekarz skierował? My po 1.3 mce zrobiliśmy testy krwi ,wyszło ze alegii nie ma a atopawa skóra jest bo widac .Przeczytałam gdzieś ,że jeżeli wyjdzie alergia na coś to znaczy że jest ale jak nie wyjdzie to nie znaczy że jej nie ma .Jeżeli profilaktycznie usuniemy alergeny ,np mleko ,to nie ma wystraczających przeciwciał we krwi ,zeby wskazały alergię ,nawet jeżeli jest na mleko.My mamy testy skórne za miesiąc i też Pani dr prosiła o karmienie wszystkim przez ten miesiąc bo bez narażania na alergeny nic nie wyjdzie.Ale czytałam artkuł ,ze te testy też sa mało wiarygodne:(
 
Ostatnia edycja:
reklama
my juz tydzien po wizycie u alergologa i co.....i nic alerg.nakazala 10 dni diete gotowac soczki, deserki owocowe....juz od dzis zaprzestalam bo jakies witaminy dziecko miec musi...i sprawdzam po kolei od jablka....zupy sam wywar bez warzyw tez bede zaczynac od marchewki...zaswiadczenia na bebilon pepti powiedziala ze nie da bo on juz za duzy (20 m-cy) i kazala zwykly bebilon wprowadzac....narazie daje 1 miarke 2 dzien.....przepisala leki masci za 200 zl bralismy 4 dni ale na buzi jak byly zaczerwienione krosteczki to sa ,dala masc sterydowa na nozki i plecki no ok tam niby przeszło ale ta buzia, dalej sa teraz juz nie smaruje i zastanawiam sie od czego to jest skoro odstawilam prawie wszystko a dalej sa....moze kaszka ryzowa kaszka 7 zbóż ??pojecia juz nie mam...testy chce nam robic w listopadzie jak pytalam jakie to powiedziala ze maluje sie na raczce:confused: ja wiem ze sa takie ale kluc trzeba to odpowiedziala ze nic sie nie nakluwa. slyszal ktos cos o takich testach??
z pokarmow jakie podaje teraz malemu sa to;
kaszka 7 zboz kaszka ryzowa kleik kukurydz., bebilon pepti i 1 miarka bebilon 2 deserki owocowe z biszkoptem , kilka dni sama robilam jablko brzoskwinia i banan uprazony z biszkoptami, zupy na kroliku bez smietany, bez warzyw z makaronem, ew, z ziemniakami....pulpeciki wieprzowe i ziemniaczki do picia te soczki gotowalam i kubus water jablkowa, kabanosiki takie snacki z wolowina podgryzac tez lubi, wczoraj frankfuterki gotowalam buleczka z maselkiem paczki......i to w zasadzie tyle....chce z tym nabialem poeksperymentowac.....ale nie da sie wychwycic na co on tak naprawde reaguje...macie moze jakies uwagi opinie spostrzezenia????
 
Do góry