reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy alergiczne u niemowlaka - czy jest taka możliwość?

Dołączył(a)
17 Marzec 2014
Postów
6
Witam, u mojego synka stwierdzono skazę białkową. Trzymam się diety, a jednak u 4miesięcznego synka wiecznie coś wyskakuje na buzi lub główce. Chciałam się zorientować czy jest jakaś możliwość przeprowadzenia testów u tak małego dziecka na co jest uczulone? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
 
reklama
Moja siostra chciała zrobić testy miesiąc temu u 20 miesięcznego synka. Ale alergolog stwierdził że dzieciom do ukończenia 3 roku życia nie robi się testów.
 
Ja robiłam córce testy z krwi jak miała 9 miesięcy. Wyszło kilka rzeczy i po odstawieniu ich nastąpiła poprawa. Tylko u takich maluchów jest ryzyko, że w testach nic konkretnego nie wyjdzie.
 
witam u nas jak coreczka miala 3 tygodnie mala dostala skaze białkowa -ostawilismy mleko i mala przeszla na Bebilon Pepti
u nas najgorzej było ze skora twarzy ( głównie policzki i czoło ,oraz za uszami ) na ciele miala pojedyncze wykwity
nam bardzo pomogły produkty z serii Emolium szczegolnie balsam po kapieli , płyn do kapieli ,krem barierowy i krem specjalny niekiedy potrzeba była aby smarowac twarz coreczki kortyzonem a w pozniejszym etapie ok roku dziecko dostało Protopik .
Testy coreczka miała robione jak miala 1,5 roku oczywiscie chodzi o testy skorne i wyszło ze mala ma uczulenie na mleko i kakao .
Wiec to chyba zalezy od lekarza prowadzacego kiedy nalezy robic testy skorne ale napewno nie tak małym dzieciom ,
To tak samo jak ze spirometria u dzieci wszedzie pisze ze dzieci od 6 roku zycia a u nas w poradni pulmonologicznej moje dziecko jest leczone na astme i alergie na kurz i roztocza a pierwsza spirometrie miala zrobiona w połowie grudniu 2013 r wiec miala niecałe 4 lata ( 4 lata konczy dziecko 28 grudnia )
i co ...
spirometria jako badanie wyszła , tylko odpowiednio wczesnie ok 3 tygodnie przed badaniem dostalismy z poradni taki specjalny ustnik aby uczyc dziecko wydechow i wdechow , poinformowano nas jak mamy ja uczyc i wtedy zobaczymy czy wyjdzie czy nie i co

wyszło super badanie chociaz niestety u dziecka stwierdzono astme ( ale przynajmniej mam to na papierze i wiem ze nie lecze dziecka byc moze na astme jak to sie leczy teraz )
obecnie w kwietniu mamy juz 3 spirometrie do wykonania chodzminy srednio co 1,5 miesiaca aby sprawdzic czy sie nie poglebia i czy leki dzialaja .
a jak chcialam zrobic prywatnie spirometrie to tez mi powiedziano ze od 6 roku zycia i co moje dziecko meczyłoby sie jeszcze 2 lata .
wiec co lekarza to inny tok leczenia :-)
 
Do góry