reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy i jeszcze raz testy

MartaS89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2022
Postów
470
Witajcie jestem tutaj nowa,mam 32 lata no w październiku już 33, jestem po operacji trachelektomii, którą przeszłam we wrześniu 2021 ze względu na raka szyjki macicy w 1 stadium,od dwóch miesięcy się staramy o potomstwo,nie mogliśmy wcześniej,bo trzeba było odczekać 6 miesięcy od operacji,w tym miesiącu zaczęłam robić testy owulacyjne i wszystkie wyszły negatywne, załączam zdjęcie jakie to testy. Miesiączki mam regularne według kalendarzyka. Będę wdzięczna za wszystkie rady. Pozdrawiam.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220327-215957.png
    Screenshot_20220327-215957.png
    116,7 KB · Wyświetleń: 536
  • Screenshot_20220330-151804.png
    Screenshot_20220330-151804.png
    296,4 KB · Wyświetleń: 204
  • IMG_20220330_144951222_1.jpg
    IMG_20220330_144951222_1.jpg
    974,3 KB · Wyświetleń: 203
reklama
Lepiej chodź na monitoring owulacji do ginekologa, na USG będzie wszysyko widać :) testy owulacyjne to loteria. One nie wykrywają owulacji tylko poziom hormonu LH. Mi PIK ( pozytywny test owulacyjny) wyszedł 2 dni przed okresem ( ale u mnke to inna bajka, bo mam niedomoge lutealna). Nie sugeruj się tym aż tak mocno. Tak jak mówiłam. To wykrywa tylko hormon. Równie dobrze może być PIK a owulacji brak i na odwrot. Szkoda kasy na testy owu. Umawiaj się z ginekologiem na monitoring
 
Ja miałam też wszystkie testy negatywne... A w tej chwili śpi mi w 2 pokoju 12 latka (udało się w pierwszym cyklu starań, który teoretycznie wg. testów był bez owulacyjny)
 
Testy powinno się robić conajmniej 2 razy dziennie bo pik może być w nocy, wieczorem czy popołudniu, niektórym utrzymuje się długo hormon i wychodzą po owu aż do @ pozytywne, a u niektórych dziewczyn dość szybko spada i ten jeden raz może wcale nie wykryć skoku hormonu,
ale tak jak Dziewczyny pisały jednym 100%potwierdzeniem owulacji jest monitoring u ginka, bo sam wzrost hormonu o niczym nie świadczy, jak masz zapas testów to rób, jak nie to lepiej wydać na usg
 
USG z 6go grudnia 2021 było robione według kalendarzyka dzień przed owulacją ( to było USG kontrolne nie monitoring ) drugie USG kontrolne w lutym 2022 jakieś 4-5 dni przed miesiączką. Coś można wywnioskować? Nie patrzcie na płyn wśród zrostów to niestety po operacji.
 

Załączniki

  • IMG_20220331_085127654_1.jpg
    IMG_20220331_085127654_1.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 87
  • Screenshot_20220331-085655-109.png
    Screenshot_20220331-085655-109.png
    847,9 KB · Wyświetleń: 87
Ostatnia edycja:
USG z 6go grudnia 2021 było robione według kalendarzyka dzień przed owulacją ( to było USG kontrolne nie monitoring ) drugie USG kontrolne w lutym 2022 jakieś 4-5 dni przed miesiączką. Coś można wywnioskować? Nie patrzcie na płyn wśród zrostów to niestety po operacji.
W pierwszym z grudnia jesteś przed owulacją, ale raczej więcej niż jeden dzień przed owu bo pęcherzyki pękają jak mają 21-25 mm, czyli u ciebie to minimum jakieś 2-3 dni (bo pęcherzyk rośnie 2mm na dobę,)
Ciałko żółte powstaje tylko wtedy gdy dojdzie do owulacji czyli pęknięcia pęcherzyka, więc u ciebie prawdopodobnie normalnie występuje owulacja, ale w którym dniu co i jak ustala lekarz na podstawie usg
 
Tymi testami to nie ma co się tak naprawdę sugerować. Lepiej iść na monitoring do gina. Tak naprawdę tylko on może potwierdzić czy owulacja była czy nie.
 
W pierwszym z grudnia jesteś przed owulacją, ale raczej więcej niż jeden dzień przed owu bo pęcherzyki pękają jak mają 21-25 mm, czyli u ciebie to minimum jakieś 2-3 dni (bo pęcherzyk rośnie 2mm na dobę,)
Ciałko żółte powstaje tylko wtedy gdy dojdzie do owulacji czyli pęknięcia pęcherzyka, więc u ciebie prawdopodobnie normalnie występuje owulacja, ale w którym dniu co i jak ustala lekarz na podstawie usg
Będę musiała się wybrać na monitoring. Właśnie w grudniu lekarz mówił,że gdzieś za 2 dni powinien pęknąć,ale też zostaje pytanie czy pęcherzyki pękają
 
reklama
Będę musiała się wybrać na monitoring. Właśnie w grudniu lekarz mówił,że gdzieś za 2 dni powinien pęknąć,ale też zostaje pytanie czy pęcherzyki pękają
Z tego usg że stycznia można wywnioskować że przynajmniej w styczniu pęķł skoro było ciałko żółte 🙂
 
Do góry