reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy na wykrycie ciąży

Rene1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2016
Postów
1 753
Dziewczyny. Mam pytanie. Owulacje prawdopodobnie miałam 19-20 maj. Proszę was o informacje czy testy z krwi mogą dać juz jakiś obraz czy mogłoby być się w ciąży. Wczoraj robiłam test z krwi i nic. Testy apteczne tez nic nie pokazują. Okres powinnam mieć w piątek

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witaj,

na jakiej podstawie podejrzewasz, że owulacja była w tych dniach? Był monitoring/testy owulacyjne?

Jeśli faktycznie tak było to wynika z tego, że pierwszą betę zrobiłaś 10 - 11 dni po ewentualnej owulacji i w tym czasie hcg może być już oznaczalnie wydzielane, ale nie wcale nie musi. Testów aptecznych nie ma sensu robić tak wcześnie przed terminem miesiączki. Mówi się, że od owulacji do implantacji może upłynąć nawet 14 - 16 dni, więc jest jeszcze czas.

Najlepiej powtórzyć betę za kilka dni.

Powodzenia :)
 
Robiłam testy owulacyjne i wyszło ze 16 dc zbliża się owulacja. Czyli byłby to 19 bądź 20 maj. Robiłam test z krwi. Te z moczu nic nie pokazują. Ale robiłam potem też długo po testy owulacyjne i kreska od razu ta druga była ciemna

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Po owulacji miałaś nadal dwie, mocne i ciemne kreski na teście?

W trakcie owulacji jest pik LH, któremu odpowiada najbardziej intensywne zabarwienie prążków na teście. Potem poziom LH nagle spada i prążki powinny zmienić intensywność.

Tak czy inaczej najlepiej poczekać do terminu miesiączki.
 
Tak. Miałam zero kresek potem jasne aż w końcu dobiły ciemnej zwiastujacej owulacje. Potem nic i długo potem a dokładnie w ten piątek co było ciemne krechy jak podczas owulacji

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hormon LH jest podobny pod względem budowy do HCG, więc jak dochodzi do ciąży to testy owulacyjne też mogą dawać pozytywne wyniki. No ale to powinno wyjść wtedy w badaniu krwi to hcg. Może była druga owulacja :)
 
za wcześnie robiłaś bete. Jeżeli faktycznie owulacja była 19-20 to beta najwcześniej może być dzisiaj, przy idealnym cyklu. Testy ciążowe z moczu wychodzą dość późno. Pójdź na betahcg z krwi jutro i wtedy powinnaś już coś wiedzieć. Wiadomo,że cykl idealny nie istnieje:-) ale zarodek po zapłodnieniu może żyć maksimum 7dni, bez podłączenia się do krwioobiegu. Zatem jeżeli nie pomyliłaś się z owulacją, to w sobotę już jest ostateczna betahcg.
 
reklama
Do góry