reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy NIPT - NIFTY, SANCO, inne

Ja zastanawiałam się miedzy sanco a Nifty i ostatecznie zdecydowałam się na nifty pro.
U mnie wyszło w międzyczasie też wysokie ryzyko t21, głównie z racji wieku plus z biochemii wyszła podwyższoną wolna beta. Wynik nifty mnie uspokoił, wyszło wszystko ok.
 
reklama
Hej sama obecnie czekam na test papa i badania genetyczne. Sama się zastanawiam nad testem .mam 38 lat i jestem.po długim leczeniu niepłodności.. ale moje pytanie jest inne co jeśli wyjdzie źle jeśli badania wskażą ciężka trysomie ?? Polska cofnęła się do średniowiecza , kobieta nie ma żadnego wyboru , więc czy jest sens płacić tak ogromne pieniądze? Chyba że ja o czymś nie wiem ?
 
Hej sama obecnie czekam na test papa i badania genetyczne. Sama się zastanawiam nad testem .mam 38 lat i jestem.po długim leczeniu niepłodności.. ale moje pytanie jest inne co jeśli wyjdzie źle jeśli badania wskażą ciężka trysomie ?? Polska cofnęła się do średniowiecza , kobieta nie ma żadnego wyboru , więc czy jest sens płacić tak ogromne pieniądze? Chyba że ja o czymś nie wiem ?
Niestety tak jest, ale ja chciałam wiedzieć, w razie czego się przygotować, chociaż nie wiem czy do tego można się przygotować jakoś ale chciałam wiedzieć niż zamartwiać się przez resztę ciąży. Wiadomo kwota duża nie każdy może sobie pozwolić na takie badanie.
 
Hej sama obecnie czekam na test papa i badania genetyczne. Sama się zastanawiam nad testem .mam 38 lat i jestem.po długim leczeniu niepłodności.. ale moje pytanie jest inne co jeśli wyjdzie źle jeśli badania wskażą ciężka trysomie ?? Polska cofnęła się do średniowiecza , kobieta nie ma żadnego wyboru , więc czy jest sens płacić tak ogromne pieniądze? Chyba że ja o czymś nie wiem ?

W przypadku ciężkiej wady można próbować mimo wszystko przeprowadzić legalna terminacje w Polsce. Nie jest to proste, ale próbować można. Natomiast wiele krajów wykonuje zabiegi terminacji kobietom z Polski za darmo także np ja zdecydowałabym się na taki krok

Poza tym są też kobiety które z różnych względów mogą nie chcieć terminacji. Ale za to będą dzięki temu miały czas na swojenie się z chorobą dziecka. Do tego można znaleźć ośrodki które leczą dane schorzenie, założyć już np jakas zbiórkę. Sam wybór szpitala może być kluczowy itd

Edit. Co do kosztu dla jednych 2 tys. złotych to będzie cała pensja. Inni tyle wydają raz w tygodniu na waciki. Nie wiesz jaka jest sytuacja autorki
 
Ja robiłam nifty pro, to był 10 tydzien i 5 dzien, wyniki mialam za 10 dni. Natomiast nie wiem z jakiego jestes miasta, ale u mnie badanie nie było wykonywane w szpitalu tylko w prywatnej przychodni (tak czy siak przyjechała do mnie do domu polozna pobrac krew, także wygoda wielka) , oczywiscie nieodpłatnie - pisze o tym, bo niekoniecznie trzeba wykonywac je w szpitalnych murach :)
Zobacz sobie na internecie, mnie sie ciagle wyswietlaja reklamy na facebooku, ze na nifty jest teraz 20% znizki (chyba to strona genplanet)
Mieszkankom Katowic bardzo polecam placówke test DNA na ul Bocheńskiego.
 
Hej sama obecnie czekam na test papa i badania genetyczne. Sama się zastanawiam nad testem .mam 38 lat i jestem.po długim leczeniu niepłodności.. ale moje pytanie jest inne co jeśli wyjdzie źle jeśli badania wskażą ciężka trysomie ?? Polska cofnęła się do średniowiecza , kobieta nie ma żadnego wyboru , więc czy jest sens płacić tak ogromne pieniądze? Chyba że ja o czymś nie wiem ?
to zależy co chcesz zrobić w takiej sytuacji - terminacji nie trzeba robić w Polsce. Są organizacje które pomagają Polkom w takich sytuacjach za granicą.
jak ci pappa wyjdzie źle zawsze możesz zrobić darmową amniopunkcję która ci wtedy przysługuje jeśli kwota ok 2500 zł to dla ciebie takie ogromne pieniądze.
 
Dziewczyny terminacji na pewno bym nie zrobiła. Ja chcę zrobić ten test, żeby w razie czego móc się przygotować w takim sensie, żeby np. poszukać właśnie lekarzy jak będzie trzeba, itp. Przeczytałam też, że czasem są takie wady u dziecka, że można leczyć w czasie ciąży albo że dzięki tym badaniom jak dziecko zachoruje np. za poł roku to wiadomo o co chodzi, nie szuka się w ciemno. Nie wiem dokładnie jeszcze jak to jest z tymi badaniami, ale chciałabym zrobić taki test, jeśli to możliwe, który wykrywa nieprawidłowości, które można leczyć.
Amniopunkcji na pewno nie zrobię.
 
Ja robiłam nifty pro, to był 10 tydzien i 5 dzien, wyniki mialam za 10 dni. Natomiast nie wiem z jakiego jestes miasta, ale u mnie badanie nie było wykonywane w szpitalu tylko w prywatnej przychodni (tak czy siak przyjechała do mnie do domu polozna pobrac krew, także wygoda wielka) , oczywiscie nieodpłatnie - pisze o tym, bo niekoniecznie trzeba wykonywac je w szpitalnych murach :)
Zobacz sobie na internecie, mnie sie ciagle wyswietlaja reklamy na facebooku, ze na nifty jest teraz 20% znizki (chyba to strona genplanet)
Mieszkankom Katowic bardzo polecam placówke test DNA na ul Bocheńskiego.
Ja jestem z Poznania. Wiem, że nie trzeba w szpitalu, ale mój lekarz pracuje akurat w szpitalu dlatego o tym napisałam, bo mi powiedział, że robią SANCO. No ale jak wybiorę inny to zrobię gdzie indziej, będę szukać, tylko najpierw muszę wybrać jaki test.
 
Hej! Ja robiłam NIFTY Pro (W Hongkongu) po złym pappa. Cieszy mnie to ze Twój lekarz od razu zasugerował badanie typu NIPT, bo niektórzy tak jak moj kręcą nosem bo wola wynik amniopunkcji. Na amniopunkcję się nie chcemy godzić bo pierwsza ciąże straciłam i jest obawa. Dodatkowo moj lekarz wrócił niedawno z sympozjum i mówi o NIFTY pro jedno: ze to dobre badanie jednak materiał genetyczny zostaje u Chińczyków (a u nich etyki nie ma). W zamian za to maja zamiar proponować kobieta panoramę lub harmony (Europa/USA).
U mnie krew była pobierana w prywatnej przychodni dla kobiet i po 9 dniach od pobrania zadzwoniła położna z wynikiem.
Niestety na Twoje pytania w większości odpowie amniopunkcja z macierzą. Na wyniku NIPT jest napisane „ przy zwiększonym ryzyku wady należy zrobić amniopunkcję a celach diagnostycznych”.
:)
 
reklama
Hej! Ja robiłam NIFTY Pro (W Hongkongu) po złym pappa. Cieszy mnie to ze Twój lekarz od razu zasugerował badanie typu NIPT, bo niektórzy tak jak moj kręcą nosem bo wola wynik amniopunkcji. Na amniopunkcję się nie chcemy godzić bo pierwsza ciąże straciłam i jest obawa. Dodatkowo moj lekarz wrócił niedawno z sympozjum i mówi o NIFTY pro jedno: ze to dobre badanie jednak materiał genetyczny zostaje u Chińczyków (a u nich etyki nie ma). W zamian za to maja zamiar proponować kobieta panoramę lub harmony (Europa/USA).
U mnie krew była pobierana w prywatnej przychodni dla kobiet i po 9 dniach od pobrania zadzwoniła położna z wynikiem.
Niestety na Twoje pytania w większości odpowie amniopunkcja z macierzą. Na wyniku NIPT jest napisane „ przy zwiększonym ryzyku wady należy zrobić amniopunkcję a celach diagnostycznych”.
:)
co lekarz ma na mysli z tym, ze w Chinach nie ma etyki? Bo chyba nie rozumiem🤔
 
Do góry