reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owu potrzebuję porady

93kora

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Październik 2020
Postów
2 668
Hej dziewczyny! Jestem tu nowa i jeszcze nie wiem gdzie i jak się tutaj poruszać :-). Otóż staram się z partnerem o dziecko,w tym cyklu postanowiłam zakupić sobie testy owulacyjne z allegro 25 sztuk. Wczoraj miałam ostatni dzień miesiączki,tzn brudziło mi jeszcze. Chciałam sprawdzić czy te testy będą działały bo naczytałam się,że przychodzą wadliwe. Ku mojemu zdziwieniu (postępowałam zgodnie z instrukcją) wyszła blada kreska,oczywiście wiem,że jest on negatywny ale zastanawia mnie pytanie czy mogę mieć owulację na dniach? Dodam też ,że mam mam cykle (28-31 dni) w dodatku pobolewał a raczej ciągnął w dół mnie prawy jajnik. Czy miała któraś z Was tak kiedyś ? Czy poziom LH jest wykrywalny podczas menstruacji ? Przy okazji pozdrawiam wszystkie użytkowniczki,staraczki jak i Mamusie :)
 

Załączniki

  • 2020-10-28 09.05.00.jpg
    2020-10-28 09.05.00.jpg
    19,2 KB · Wyświetleń: 211
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję za odpowiedź :). Bardziej kołkuje mi w głowie myśl,że wczoraj miałam koniec miesiączki i taka kreska wyskoczyła i czy jest to normalne . Może być tak,że owulacja będzie z 2 jajników i będę 2 owulacje w cyklu? Czy
Rzeczywiście kreska dość ciemna, u mnie po takiej, na drugi dzień był już pozytyw. Jednak to różnie bywa. Ta kreska może jaśnieć, a pozytyw pojawi się dużo później. Każdy organizm jest inny, trzeba poznać swój.
Ja robiłam te testy podczas starań o pierwsze jak i o drugie dziecko, zawsze zgadzały mi się z bólem owulacyjnym i innymi objawami owu. Polecam.
 
reklama
Rzeczywiście kreska dość ciemna, u mnie po takiej, na drugi dzień był już pozytyw. Jednak to różnie bywa. Ta kreska może jaśnieć, a pozytyw pojawi się dużo później. Każdy organizm jest inny, trzeba poznać swój.
Ja robiłam te testy podczas starań o pierwsze jak i o drugie dziecko, zawsze zgadzały mi się z bólem owulacyjnym i innymi objawami owu. Polecam.
Robię te testy i mam nadzieję na fasolkę świątęczną :)
 
Robię te testy i mam nadzieję na fasolkę świątęczną :)
Trzymam kciuki za udany miesiąc ☺️ test pozytywny powinien się pojawić koło dnia owulacji. To Twoje pierwsze testowanie? U mnie się okazało, że owulacja wystąpiła później niż przypuszczałam. Dodatkowo kreska powinna być bardzo ciemna, taka jak kontrolna albo ciemniejsza. Moje kreski ciemniały do dnia owulacji i z dwa razy myślałam, że to już to 😅
 
Trzymam kciuki za udany miesiąc ☺ test pozytywny powinien się pojawić koło dnia owulacji. To Twoje pierwsze testowanie? U mnie się okazało, że owulacja wystąpiła później niż przypuszczałam. Dodatkowo kreska powinna być bardzo ciemna, taka jak kontrolna albo ciemniejsza. Moje kreski ciemniały do dnia owulacji i z dwa razy myślałam, że to już to 😅
to moje pierwsze testowanie więc cały czas dopytuję :). Mi też się wydaję jakoś,że owulację mam dosłownie dzień przed miesiączką albo nawet i w trakcie miesiączki bo o takich przypadkach słyszałam i czytałam :). Dziękuję pochwalę się :p
 
to moje pierwsze testowanie więc cały czas dopytuję :). Mi też się wydaję jakoś,że owulację mam dosłownie dzień przed miesiączką albo nawet i w trakcie miesiączki bo o takich przypadkach słyszałam i czytałam :). Dziękuję pochwalę się :p
Nie ma czym się stresować, na pewno się uda! Sprawdzać szyjkę, brać witamiju. Jeśli mi się w tym cyklu nie uda to jeszcze będę sprawdzać temperaturę. Zgadza się, że owulacja występuje bardzo różnie, moja przyjaciółka zaszła w ciążę dwa dni przed okresem 😁
 
to moje pierwsze testowanie więc cały czas dopytuję :). Mi też się wydaję jakoś,że owulację mam dosłownie dzień przed miesiączką albo nawet i w trakcie miesiączki bo o takich przypadkach słyszałam i czytałam :). Dziękuję pochwalę się :p
To jest niemożliwe. Faza lutealna (po owulacji) nie może trwać dwa dni. Wtedy niemożliwe byłoby zagnieżdżenie się fasolki, bo to następuje od 6 do 12 dni po owulacji.
 
To jest niemożliwe. Faza lutealna (po owulacji) nie może trwać dwa dni. Wtedy niemożliwe byłoby zagnieżdżenie się fasolki, bo to następuje od 6 do 12 dni po owulacji.
To jest niemożliwe. Faza lutealna (po owulacji) nie może trwać dwa dni. Wtedy niemożliwe byłoby zagnieżdżenie się fasolki, bo to następuje od 6 do 12 dni po owulacji.
Ja tylko piszę co moje oczy czytały :).
 
reklama
Ja robilam moje testy co około 12 godzin. O 7 rano i o 7 wieczorem. I też takie było Zalecenie któregoś z ginekologów gdzieś w internecie. Teraz nie odnajdę już gdzie. Wcześniej się dziwiłam po co tyle testów zamawiać i opakowanie 40 testów to mi starczy na dłuuugo. 35 testów poszło u mnie w dwa cykle.... Tyle, że w pierwszym owu sie przesunęła o 1 dzień, w drugim trochę więcej....
 
reklama
Do góry