reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne potrzebuje pomocy.

Katarzyna99

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Listopad 2020
Postów
46
Witam was dziewczyny.
Jestem tu nowa i za bardzo niewiem jeszcze co i jak tu działa.
Staramy sie z mężem od 2 lat o dzidziusia.
Moje ostatnie cykle miały ok 35 dni.
Dzis jestem w 38 dniu cyklu a testy owulacyjne wychodza mi od 4 dni pozytywne.
Z samoobserwacji: szyjka ok 5 cm, duzo białego śluzu, tem. 36.7-9 (temp. podstawowa 36.3-4) do tego dziwne zachcianki typu caly słoik marynowanych pieczarek i do tego woda z tych pieczarek, śledź z octu, chipsy paprykowe co nigdy nie lubiłam i na zapach kawy slinianki zaczynają mi bardzo pracowac co ja kawy tez nie lubie. No i noce duszności...
Test ciążowy negatywny:(
Czy te testy świadczą, że owulacja sie przesuneła?
 
reklama
Z tego co mi wiadomo, to testy owulacyjnych robi się jedynie do owulacji (czyli w tym dniu na teście pierwsza kreska powinna być równie mocna lub mocniejsza niż druga), więc nie widzę sensu robienia ich po tym czasie. Co masz na myśli, że od 4 dni wychodzą pozytywne? Dwie kreski powinny być na nich zawsze w pierwszej części cyklu, jedynie różnić się natężeniem. Bardzo długi masz cykl, czy tak jest z każdym? Konsultowałaś to z ginekologiem?
 
Już doczytałam, że zazwyczaj są 35 dniowe. Może rzeczywiście w tym owulacja Ci się przesunęła. Test nie zawsze musi być wiarygodnym, niektóre z dziewczyn pisały że im pozytywny wychodził dopiero po kilku dniach od spodziewanej @. Jeśli chcesz mieć pewność czy jesteś w ciąży czy nie to proponuję jutro zrobić betę :)
 
Tak jestem pod opieką lekarza po większości badan juz i teraz oczekuje na badanie drożności jajowodow i organizm mi zaczyna wariować.
 
Testy wykonuje się jedynie do pozytywnego testu owu. Później nie ma to już sensu, ponieważ poziom lh znajduje się cały czas w naszym organizmie tylko na różnym poziomie. Skoro się spóźnia okres, to owu się przesunęła bądź się udało. Test najlepiej powtórzyć za dwa dni albo sprawdzić krew. Temperatura nie jest jakimś odniesieniem, chyba, że masz wykres jak to wygląda od początku cyklu i czy rośnie w drugiej fazie.
 
Dziekuje dziewczyny za pomoc. Poczekam jeszcze i powtórzę test i pojde na tą drożność na początku przyszłego cyklu może wtedy moje szanse wzrosną.
 
reklama
U mnie test owu zazwyczaj pokazywał że cały cykl jej nie bylo tylko tuż przed lub tuż po okresie. Długo się staraliśmy ale w końcu się udało. Trzymam kciuki i wysyłam pozytywną energię!
 
Do góry