reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

testy owulacyjne

Dzięki za odpowiedź testy dalej robiłam bo ten 8dc wcale mi nie pasuje wiem że owulacja może wypaść na10dc ale mimo wszystko cykle 30dni naj częściej dobrze rozumiem też uważasz że ten test 8dc jest pozytywny?Zrobiłam tak wcześnie pierwszy test zeby mieć porównanie. A owulacje sa tak mówi lekarz dość często chodzę do ginekologa ale nigdy na monitorowniu nie byłam. A o dziecko już długo się staram raz mi się nie udało donosić ciąży wszystkie badania niby ok o 1 ciaze 1rok się starałam
 
reklama
Dzięki za odpowiedź testy dalej robiłam bo ten 8dc wcale mi nie pasuje wiem że owulacja może wypaść na10dc ale mimo wszystko cykle 30dni naj częściej dobrze rozumiem też uważasz że ten test 8dc jest pozytywny?Zrobiłam tak wcześnie pierwszy test zeby mieć porównanie. A owulacje sa tak mówi lekarz dość często chodzę do ginekologa ale nigdy na monitorowniu nie byłam. A o dziecko już długo się staram raz mi się nie udało donosić ciąży wszystkie badania niby ok o 1 ciaze 1rok się starałam
Moim zdaniem skoro starcie się tak długo i masz za sobą poronienie to powinnaś pójść na monitoring. To zdecydowanie łatwiejsza forma niż testy. Ogólnie nie jestem ich przeciwniczką, wręcz przeciwnie, ale maja duży margines błędu. Ktoś kto ma czas, a jego starania nie trwają wiele miesięcy czy lat to ok.
 
Dzięki za odpowiedź testy dalej robiłam bo ten 8dc wcale mi nie pasuje wiem że owulacja może wypaść na10dc ale mimo wszystko cykle 30dni naj częściej dobrze rozumiem też uważasz że ten test 8dc jest pozytywny?Zrobiłam tak wcześnie pierwszy test zeby mieć porównanie. A owulacje sa tak mówi lekarz dość często chodzę do ginekologa ale nigdy na monitorowniu nie byłam. A o dziecko już długo się staram raz mi się nie udało donosić ciąży wszystkie badania niby ok o 1 ciaze 1rok się starałam
Wygląda na pozytywny. Jednak weź pod uwagę, że test się odczytuje i wyrzuca (twój na zdjęciu ma kilka dni). no i to zdjęcie. Zrobione jakimś sprzętem, na kolejnym sprzęcie oglądane. To że zazwyczaj masz 30 dniowe nie znaczy, W ten nie będzie krótszy. Ja bym mimo wszystko udała się na monitoring. No i Dobrze jest też się obserwować. Jak zauważasz śluz płodny to wiadomo, że zaczął się czas okoloowulacyjny i warto zintensyfikować starania.
 
Wiecie do nie dawna nawet nie patrzyłam na kalendarzyk mąż na busach raz na tydzień w domu więc możemy pomijać ten ważny dzień. Teraz 1tydz w domu uw A ja pomyślałem że te testy bardziej pomoga chociaż nie wykluczone że tak było jak one pokazaly. Dziękuję wam za rady bo teraz trochę żałuję że nie poszłam w 11dc czwartek do ginekologa teraz to mogę iść dopiero w 15 dc wtorek bo lekarz moj przyjmuje poniedziałek czwarek. W 11dc miałam okazję ale nawet o tym nie pomyślałam
 
13dc dwie kreski testowa słaba 14 DC jedna kreska 16dc (dziś) dwie kreski znów testowa słaba testowane w tych samych godzinach. Co jest? Cykle ok. 31dn
 
13dc dwie kreski testowa słaba 14 DC jedna kreska 16dc (dziś) dwie kreski znów testowa słaba testowane w tych samych godzinach. Co jest? Cykle ok. 31dn
A 15 robilas? Ogólnie ze swojego doświadczenia z testami mogę podpowiedzieć, ze najlepiej robić 2 razy dziennie, bo wynik z jednego dnia o różnych godzinach może się zmienić. Niestety przy testach bardzo łatwo „zgubić” ten wyczekiwany pik
 
A 15 robilas? Ogólnie ze swojego doświadczenia z testami mogę podpowiedzieć, ze najlepiej robić 2 razy dziennie, bo wynik z jednego dnia o różnych godzinach może się zmienić. Niestety przy testach bardzo łatwo „zgubić” ten wyczekiwany pik
15 nie bo 14 była tylko 1 kreska nawet nie było cienia drugiej więc nie możliwe żeby 15 coś było. Według kalendarzyka który prowadzę w appce owu powinna być w sobotę, ale teraz z ciekawości zaczęłam robić te testy. Dziwi mnie tylko że 13 2 były a 14 żadnej i 16 znów dwie.... Robię w tych samych godzinach o 16 nie piję wcześniej wody.
 
Może ktoś coś podpowiedzieć?
Poziom lh podlega wahaniom. Testy robi się codziennie do pierwszego pozytywnego. Pik może być tak krótki, że żeby go wyłapać niektóre dziewczyny robią testy nawet i 3 razy dziennie. Tak więc mogłaś pik przegapić. Aplikacja to nie jest metoda wyznaczania owulacji. Chociażby dlatego, że długość fazy lutealnej jest różna. Jedna kobieta ma 10 dniowa inna 14. Polecam monitoring w celu ustalenia czy owulacja jest i mniej więcej którego dnia cyklu. Testy owulacyjny nawet pozytywny gwarancji wystąpienia owulacji nie daje
 
reklama
Tak, tak ja rozumiem dziękuję dlatego właśnie chciałam sprawdzić z aplikacją czy się zgadza bo prowadzę ją już z 4 lata jak nie dłużej i w pierwszej ciąży pomogła 😁
 
Do góry