reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

reklama
Testy owulacyjne nie pokazują owulacji w dosłownym sensie (czyli uwolnienia jajeczka), tylko pokazują wzrost i pik LH, który to doprowadza do uwolnienia jajeczka. Czyli owulacja powinna nastąpić do Ok. 36 godzin po piku LH, może w ciągu godziny wystąpić a może dobiera za 2 dni, tego nikt nie wie. Dlatego tak jak piszą koleżanki testy zacznij sobie robić od 10 dnia, żeby wyłapać zmianę stężenia LH. Ja przy takich cyklach zaczynałam robić już około 8 dnia cyklu i po 3 razy dziennie, bo u mnie owulacja występowała dosłownie kilka godzin jak tylko LH się ujawniało nawet delikatnie podwyższone na testach. Załączam zdjęcia, może coś Ci pomogą i powodzenia!!!!Zobacz załącznik 1139389
Hej wstawię zdj swoich testów ,cykl 29 dni test zaczęłam pierwszy w 14 dniu cyklu ,wtorek ból jajników i podbrzusza jak na owulacje . Tyle ze teraz mi 21 dc tez wychodza pozytywy ,już nie wiem co myśleć . Widze pozytyw w 14 dc i 20 😕Zastanawiam się czy owu się przesunęła na 20 tyle ze objawów nie miałam 😩pierwszy test pozytywny z 14 dnia cyklu zrobiłam o 21 godz a drugi który wyszedł pozytywny o 22 godz .
 

Załączniki

  • 1BC6B511-3E3B-4B46-AE86-BD111F3F537F.jpeg
    1BC6B511-3E3B-4B46-AE86-BD111F3F537F.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 1 050
  • 41291F43-24DC-4DBE-8348-CC330B6A49D3.jpeg
    41291F43-24DC-4DBE-8348-CC330B6A49D3.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 1 062
Hej wstawię zdj swoich testów ,cykl 29 dni test zaczęłam pierwszy w 14 dniu cyklu ,wtorek ból jajników i podbrzusza jak na owulacje . Tyle ze teraz mi 21 dc tez wychodza pozytywy ,już nie wiem co myśleć . Widze pozytyw w 14 dc i 20 [emoji53]Zastanawiam się czy owu się przesunęła na 20 tyle ze objawów nie miałam [emoji30]pierwszy test pozytywny z 14 dnia cyklu zrobiłam o 21 godz a drugi który wyszedł pozytywny o 22 godz .
Nie myśl o tym że kilka razy wychodzi ci test owu pozytywny. To może być wszystko prawdę mówiąc. Dlatego jak się robi testy owu trzeba czytać ulotki że testy owu się robi tylko do 1-wszego pozytywu i więcej nie robić bo moga różne rzeczy wychodzić.
 
Nie myśl o tym że kilka razy wychodzi ci test owu pozytywny. To może być wszystko prawdę mówiąc. Dlatego jak się robi testy owu trzeba czytać ulotki że testy owu się robi tylko do 1-wszego pozytywu i więcej nie robić bo moga różne rzeczy wychodzić.
pierwszy pozytyw miałam 14 dc(niedziela) to by się zgadzało, bo wtorek miałam bóle jak na owulacje. Ja mam takie napięcie przedmiesiaczkowe , ze mogłabym powiedzieć ,ze co miesiąc mam objawy .W tym mscu nie fixuje tak jak w zeszłym 😏
 
pierwszy pozytyw miałam 14 dc(niedziela) to by się zgadzało, bo wtorek miałam bóle jak na owulacje. Ja mam takie napięcie przedmiesiaczkowe , ze mogłabym powiedzieć ,ze co miesiąc mam objawy .W tym mscu nie fixuje tak jak w zeszłym [emoji57]
Jeśli chcesz wiedzieć czy testy owu = owulacja u ciebie to najlepiej 8 dni po pozytywnym teście owu sprawdzić progesteron i będzie wszystko jasne. Testy owu traktować z przymrużeniem oka. Ja dzisiaj mam 25dc testy owu nawet się nie zbliżają do tego by pokazać mi pik LH i nawet się tym nie przejmuje.
 
Hej mam cykl 29 dni zrobiłam pierwszy test 14 dnia cyklu w zeszła niedziele , wyszła ciemniejsza kreska od kontrolnej, w kalendarzykach widze ze owulacja powinna wystąpić we wtorek I we wtorek miałam ból brzucha i jajników jak i w środę ... dzisiaj zrobiłam test z ciekawości i wyszły dwie grube kreski , zastanawiam się czy owulacja była we wtorek czy dopiero będzie ? Myślisz ze testy zaczęłam za późno ? :(((
Obstawiałbym owulacje we wtorek i teraz spokojnie czekała na efekty.
 
A co pokazują testy owulacyjne, jak cykl jest akurat bezowulacyjny? Będzie blada kreska mimo wszystko?
Ja mam cykle ok 32 dniowe, kupiłam pierwszy raz testy ale dopiero w 18 dc i codziennie była kreska, ale bledsza niż kontrolna. Wiem, że to mogło być za późno.
Zastanawiam się czy owulację w ogóle miałam w tym miesiącu, bo nie zauważyłam zmiany w śluzie, a co miesiąc był mocno widoczny w okresie płodnym. Jeśli nie było owulacji to jest w organizmie LH czy nie ma go w ogóle?
 
reklama
A co pokazują testy owulacyjne, jak cykl jest akurat bezowulacyjny? Będzie blada kreska mimo wszystko?
Ja mam cykle ok 32 dniowe, kupiłam pierwszy raz testy ale dopiero w 18 dc i codziennie była kreska, ale bledsza niż kontrolna. Wiem, że to mogło być za późno.
Zastanawiam się czy owulację w ogóle miałam w tym miesiącu, bo nie zauważyłam zmiany w śluzie, a co miesiąc był mocno widoczny w okresie płodnym. Jeśli nie było owulacji to jest w organizmie LH czy nie ma go w ogóle?
Testy owulacyjne mogą nawet wykazać pik lh (wyjść pozytywne), a owulacji nie będzie. Może być np. wzrost lh wykryty przez test, pęcherzyk Graffa pęknie, a komórka jajowa się nie uwolni. Dlatego testy owulacyjne nawet pozytywne nie dają gwarancji wystąpienia owulacji. Jeżeli chcesz mieć pewność, to tylko na monitoringu cyklu u ginekologa.
Druga kwestia jest taka, że nawet jeżeli owulacja była, wysoki/umiarkowany poziom lh może utrzymywać się do samej miesiączki. Niektórym kobietom lh spada zaraz po owulacji, niektórym utrzymuję się jakiś poziom. Czasami, ale to kwestia do zdiagnozowania u ginekologa, pozytywne testy owulacyjne po domniamej owulacji mogą (nie muszą!) świadczyć o policystycznych jajnikach.
 
reklama
Do góry