reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Jeju bardzo mi przykro tyle lat... :( Być może znowu mi się wszystko przesunęło, bo od 2 miesięcy stosuje dietę a to też ma duży wpływ
.. No nic jak w tym miesiącu się nie uda to udam się do lekarza.
Jeśli masz lekarza który się porządnie zajmie Tobą to pewnie idź do lekarza może akurat coś wymyśli żeby jeszcze ci się udało zajść w ciążę do końca roku choć życzę aby to tak "długo" nie trwało.
 
reklama
Kochane przesunęła mi się owulacja [emoji257][emoji257][emoji257] to jest dzisiaj!!! [emoji7] [emoji3059] [emoji2956]
IMG_20200630_103122.jpeg
 
Robię testy od 9 dnia po okresie i dopiero dzisija mam pozytywny... Nie rozumiem w takim razie, jeżeli to nie owulacja to kiedy jest owulacja???
Jeśli masz lekarza który się porządnie zajmie Tobą to pewnie idź do lekarza może akurat coś wymyśli żeby jeszcze ci się udało zajść w ciążę do końca roku choć życzę aby to tak "długo" nie trwało.
 
Robię testy od 9 dnia po okresie i dopiero dzisija mam pozytywny... Nie rozumiem w takim razie, jeżeli to nie owulacja to kiedy jest owulacja???
Tego ci nikt nie powie. Test owulacyjny pozytywny nie mówi nam że owulacja jest lub będzie tylko wskazuję nam pik LH (hormon który jest potrzebny do tego aby pęcherzyk graafa pękł i uwolnił komórkę jajowa by doszło do zapłodnienia) ale testy nam nie dawaja 100% pewności że twój pęcherzyk pęknie nawet nie wiemy czy go masz. Żeby sprawdzić czy u ciebie test owulacyjny pozytywny = owulacja to musisz 7-8 dni po pozytywnym teście zrobić badanie progesteronu i jeśli będzie 10 i więcej to znaczy że miałaś owu a jak poniżej 10 to znaczy że mimo pozytywnego testu owu owulacji nie było. Polecam poczytać o testach owulacyjnych.
 
ostatnio mam nieregularne cykle i przy pierwszym planowaniu ciąży testy owulacyjne robiłam , więc teraz też chcę spróbować i robić odpowiednie notatki....wyszłam już z obiegu 8-)
 
No ja właśnie zaczęłam przygodę z testami, wcześniej miałam takie co tylko paski wychodzą a teraz mam cyfrowy, więc buzka mi mruga, koleżanka napisała że to dni płodne więc przytulanki wskazane i tak właśnie czynimy w sumie od 9 cyklu raz co drugi dzień a teraz ostatnio codziennie ze względu właśnie na dni płodne. Mam nadzieję że się uda [emoji120]
 
reklama
Do góry