reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Majcia1007

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Luty 2020
Postów
30
Witam odzywam się po dłuższej nieobecności .ale chyba znów mam nadzieję że może jednak tym razem się uda i może zostanę mamą. Zacznę od tego że po pół roku braku całkowicie miesiączki ( od razu powiem że brak miesiączki był spowodowany odstawieniem antykoncepcji) poszłam do ginekologa który przepisał mi progesteron aby coś się u mnie ruszyło i faktycznie po odstawieniu progesteronu dostałam miesiączki więc to już jest pierwszy sukces. Na dzień dzisiejszy jest to mój 15 dzień cyklu , jest to pierwszy cykl po odstawieniu progesteronu ( w tym dniu mam planowaną owulację , tak mi się wydaje ). Książkowo parę dni temu zauważyłam śluz płodny , szyjka macicy uniosła się i była lekko otwarta i czasami dokuczały mi jajniki . Dzisiaj chciałam się upewnić i zrobiłam test owulacyjny . Jeden o 13 na którym było widać dwie kreski ( kreska testowa była bardzo widoczna jednak nie podobnego intensywnego koloru jak ta kontrolna ) a drugi test o 19 który właśnie wyszedł tak jak widzicie poniżej na zdjęciu . Robiąc ten test drugi miałam nadzieję że może do owulacji jeszcze nie doszło i może wieczorem pokażą się dwie grube kreski .I teraz mam do was pytanie . Wiem że ten test na zdjęciu jest negatywny ale czy to może oznaczać że moja owulacja już była czy może dopiero będzie i z dnia na dzień te kreski będą bardziej podobnego intensywnego koloru . Błagam pomóżcie bo tracę rozum a przez czytanie wszelkich informacji na ten temat w internecie mój mózg już normlanie " paruje " . Pozdrawiam Was i życzę miłego wieczoru ;)
IMG_20200824_191935.jpeg
 
reklama
Witam odzywam się po dłuższej nieobecności .ale chyba znów mam nadzieję że może jednak tym razem się uda i może zostanę mamą. Zacznę od tego że po pół roku braku całkowicie miesiączki ( od razu powiem że brak miesiączki był spowodowany odstawieniem antykoncepcji) poszłam do ginekologa który przepisał mi progesteron aby coś się u mnie ruszyło i faktycznie po odstawieniu progesteronu dostałam miesiączki więc to już jest pierwszy sukces. Na dzień dzisiejszy jest to mój 15 dzień cyklu , jest to pierwszy cykl po odstawieniu progesteronu ( w tym dniu mam planowaną owulację , tak mi się wydaje ). Książkowo parę dni temu zauważyłam śluz płodny , szyjka macicy uniosła się i była lekko otwarta i czasami dokuczały mi jajniki . Dzisiaj chciałam się upewnić i zrobiłam test owulacyjny . Jeden o 13 na którym było widać dwie kreski ( kreska testowa była bardzo widoczna jednak nie podobnego intensywnego koloru jak ta kontrolna ) a drugi test o 19 który właśnie wyszedł tak jak widzicie poniżej na zdjęciu . Robiąc ten test drugi miałam nadzieję że może do owulacji jeszcze nie doszło i może wieczorem pokażą się dwie grube kreski .I teraz mam do was pytanie . Wiem że ten test na zdjęciu jest negatywny ale czy to może oznaczać że moja owulacja już była czy może dopiero będzie i z dnia na dzień te kreski będą bardziej podobnego intensywnego koloru . Błagam pomóżcie bo tracę rozum a przez czytanie wszelkich informacji na ten temat w internecie mój mózg już normlanie " paruje " . Pozdrawiam Was i życzę miłego wieczoru ;)Zobacz załącznik 1167375
Możliwe że zbliża się pik LH ale żadna z nas nie da ci gwarancji że nawet jeśli test będzie miał takie same kreski lub testowa będzie mocniejszą od kontrolnej że ta owu u ciebie będzie. Testy nie wskazują nam owu. Można podejrzewać ze od pozytywnego testy 12h-36h może wystąpić owu ale wcale nie musi. Nie które dziewczyny mają pozytywny test i owu w ten sam dzień a nie które mają piękne krechy a owu nie było.

Ale próbować można ją bym już zaczęła od dzisiaj.
 
Możliwe że zbliża się pik LH ale żadna z nas nie da ci gwarancji że nawet jeśli test będzie miał takie same kreski lub testowa będzie mocniejszą od kontrolnej że ta owu u ciebie będzie. Testy nie wskazują nam owu. Można podejrzewać ze od pozytywnego testy 12h-36h może wystąpić owu ale wcale nie musi. Nie które dziewczyny mają pozytywny test i owu w ten sam dzień a nie które mają piękne krechy a owu nie było.

Ale próbować można ją bym już zaczęła od dzisiaj.
Masz rację . Będziemy próbować może akurat się uda :)
 
Musiałabyś zacząć robić testy wcześniej, bo teraz mogą wychodzić pozytywne lub negatywne a owulacja już była, robi się je do pierwszego pozytywu a skoro objawy zauważyłaś kilka dni wcześniej to możesz być już po owu.
 
Testy owu robiłam do momentu, kiedy pojawiły się dwie kreski na nim i od tego momentu seks co 2 dni przez tydzień.
Jeśli sobie zaplanujesz, że seks będzie jeden raz i to wtedy, kiedy obie kreski na teście będą tego samego koloru, to może nic z tego nie wyjść.
Pamiętaj, że plemniki żyją jakiś czas w pochwie kobiety, więc nawet seks dzień przed owulacją może być owocny :)
 
My z mężem kochamy się reguralnie co 2 ,3 dni więc mam nadzieję że może się udało pomimo iż za późno zaczęłam kontrolować owulację . Dziękuję za odpowiedź miłego dnia :)
Testy owu robiłam do momentu, kiedy pojawiły się dwie kreski na nim i od tego momentu seks co 2 dni przez tydzień.
Jeśli sobie zaplanujesz, że seks będzie jeden raz i to wtedy, kiedy obie kreski na teście będą tego samego koloru, to może nic z tego nie wyjść.
Pamiętaj, że plemniki żyją jakiś czas w pochwie kobiety, więc nawet seks dzień przed owulacją może być owocny :)
 
reklama
Testy owu robiłam do momentu, kiedy pojawiły się dwie kreski na nim i od tego momentu seks co 2 dni przez tydzień.
Jeśli sobie zaplanujesz, że seks będzie jeden raz i to wtedy, kiedy obie kreski na teście będą tego samego koloru, to może nic z tego nie wyjść.
Pamiętaj, że plemniki żyją jakiś czas w pochwie kobiety, więc nawet seks dzień przed owulacją może być owocny :)
Ale jakie kreski się pokazały? W sensie że mimo że testowa była blada i wtedy sexy co 2 dni? Dobrze zrozumiałam?
 
reklama
Do góry