reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Tak wiem nie nakręcam się 😊tylko chce się skonsultować jak coś się zmienia czy u kogoś też było podobnie . Bo jak nie odrzuca cię od kawy i nie wymiotujesz to szukasz innych czynników 😂🤷‍♀️ dzięki za odpowiedź 😊jeśli okaże się ciąża dam znać 😊
daj znać bo jestem bardzo ciekawa...💜 Co do kawy, zachcianek to wydaje mi sie że na etapie, gdy dowiadujesz sie o tak baaardzo wczesnej ciąży... to jeszcze za wcześnie na te objawy... bardziej te które można pomylić z pms.
trzymam kciuki 😃
 
reklama
A czy któraś z was mogłaby powiedzieć czy któryś test wygląda na pozytyw ? Mam dość nieregularne cykle i jakoś tak trzy dni po miesiaczce się poczułam jakbym miała owulację, sluz, kłucie jajnika i stwierdziłam że będę testować pierwszy raz testami owulacyjnymi. Zrobiłam pierwszy test cztery dni po miesiączce a dzień po moich objawach związanych z owulacją. Myślicie że była tak szybko i ja przegapiłam czy może któryś z tych testów to pozytyw?
Żaden z tych testów nie jest pozytywny.
 
moje pozytywy były jaśniejsze niż Twój test z 11.03 wiec trudno powiedzieć...
ale owu 3 dni po miesiączce to byłoby bardzo szybko... z drugiej strony może źle oceniasz koniec samej miesiączki i nie wiem jak dlugie masz cykle? natomiast pęcherzyk rosnie ok 1-2mm dziennie i potrzebuje ok 2 tygodni, a pęka przy ok 17-20 mm...
Kurcze dla mnie wciąż monitoring owulacji u lekarza to najlepsze co mozna zrobić by trafić w owu idealnie...
No bardzo szybko, moje misiaczki naprawdę potrafi mi się spóźnić kilkanaście dni a kolejną dostanę dużo przed czasem. Też mi się wydawało bardzo szybko, ale śluz miałam przezroczysty, kłucie prawego jajnika w ogóle w ten dzień się jakaś rozpalona czułam i tak pomyślałam że może owulacja no ale nadal nie jestem pewna co tam się zadziało może w tym cyklu w ogóle nie było ani nie będzie owulacji :(
 
Dużo osobo też pisało mi że się starali i nic a poszła kobietka na udrożnienie jajników i cyk od razu 🤷‍♀️ i mi to po poronieniu też pisali że poszły bo też się nie udawało i po udrożnieniu po poronieniu udało się od razu więc też mam mega mętlik 🤷‍♀️bo nie chce tracić np roku na puste staranie się 🤷‍♀️ i nie wiem czy może zaproponować to ginekologowi żeby dał skierowanie czy coś 🫣😂
 
Tak zrób ja jestem z moją ginekolozka umówiona że jak po zimie czyli w sumie zaraz nic się nie zadzieje no to zaczniemy coś więcej działać niż takie zwykłe starania bez niczego.
 
A czy któraś z was mogłaby powiedzieć czy któryś test wygląda na pozytyw ? Mam dość nieregularne cykle i jakoś tak trzy dni po miesiaczce się poczułam jakbym miała owulację, sluz, kłucie jajnika i stwierdziłam że będę testować pierwszy raz testami owulacyjnymi. Zrobiłam pierwszy test cztery dni po miesiączce a dzień po moich objawach związanych z owulacją. Myślicie że była tak szybko i ja przegapiłam czy może któryś z tych testów to pozytyw?
Wszystkie negatywne.
Dodam, że testy owulacyjne facelle są bardzo wrażliwe i ogólnie pokazują dość mocne kreski, ale nadal jaśniejsze od kontrolnych i można łatwo się pomylić 😉 porównywałam sobie kiedyś testy facelle z testami innej firmy, wykonując je równolegle. Testy facelle pokazywały kreski prawie takie samej intensywności (ale nadal z newielką róznicą), a innej firmy zdecydowanie wyraźniej, że owulacji jeszcze nie ma 😉
 
T
Jak się zachodzi w ciążę to testy owulacyjne robią się pozytywne . A jeśli występuje druga owulacja ? Ginekolog koleżance tak powiedział że kończy się jej jedna i zaczyna druga
Nie prawda 🤗 testy ciążowe służą do potwierdzenia ciąży, a nie owulacyjne. Ja osobiście chciałam doradzić te teorie w ciąży i wychodzimy testy owulacyjne „białe” negatywne 😁 hormony są do siebie podobne, ale nie takie same 🤦🏼‍♀️

Co do podwójnej owulacji to tak.. zdarzają się czasem, ale rzadko.
 
reklama
Do góry