reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy w kierunku alergii

alinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
436
Miasto
Kruszewnia
Witam, moja córka ma na czwartek zaplanowane testy w kierunku alergii prawdopodobnie na coś z jedzenia, umawiałam się telefonicznie więc wiem tylko że to potrwa ok 2 godz.
Gdyby któraś z was mogłaby napisać na czym polegają takie testy i jak się do nich ewentualnie przygotowac będe bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie:-)
 
reklama
hejka,
z tym to różnie bywa moja ,córka miała robiony panel pokarmowy z krwi jak miała rok, ale testty na skórze robią jak dziecko jest starsze, myśmy mieli robione jak Nati miała 4 lata i teraz jak dobiega do siódemki.
tylko szczęśliwy ten rodzic króremu na tych testach coś wyjdzie, bo nam tylko próba kontrolna zawsze wychodzi , a alergeny to już tak nie bardzo, nawet te które wiem że na 100% ją uczulają, pozdro
 
my mamy robione za 2 tyg testy z krwi...

byłabym bardzo wdzieczna gdyby któras mama napisała jak to wygląda...
mały bedzie miał je robione w wieku pól roku...
 
mogę jedynie powiedzieć ci jak to wyglądało u nas, bo nie mam pewnosci czy tak jest zawsze
mała miala już skończony rok jak trafilismy na testy. miała pobieraną krew z żyły na rączce STRASZNE PRZEŻYCIE .
określili na poziom ige całkowity i ige na konkretne alergeny , np na bialko jajka , pomidora, dorsza, mleko , itd...
słyszalam jedynie że jeśli się jest na diecie , to mogą nie wyjść wykluczone produkty, nawet jeśli dziecko jest na nie uczulone
 
my mamy robione za 2 tyg testy z krwi...

byłabym bardzo wdzieczna gdyby któras mama napisała jak to wygląda...
mały bedzie miał je robione w wieku pól roku...
jestem Majka mój syn Kacper miał 4.5 roku gdy robiono mu testy z krwi ige 120.8 iu/ml i rozmaz krwi eozynofile 12% może ktoś wie czy to dużo czy mało dodam że ma alergię pokarmową
 
jestem Majka mój syn Kacper miał 4.5 roku gdy robiono mu testy z krwi ige 120.8 iu/ml i rozmaz krwi eozynofile 12% może ktoś wie czy to dużo czy mało dodam że ma alergię pokarmową
Ige to dużo. Chyba norma powyżej 1rż jest do 29. To właśnie świadczy że dziecko ma alergię. Ale każdy wynik prawidłowo zinterpretuje tylko lekarz!!!
 
Witam jestem mamą Martynki która w czerwcu skończy 2 lata.
Właśnie dowiedziałam się że mała jest alergikiem.
Najprawdopodobniej to coś z jedzenia ale wiadomo na testy za wcześnie.
Pani doktor powiedziała mi że nie prędzej niż mała skończy 4 lata.
Teraz sama będę szukała może mnie się uda odgadnąć.
A ja się zastanawiałam czemu mała ma prawie non stop katar.:szok:
Do tego ma suchą skórę i w niektórych miejscach takie suche placki.
Pije mleko krowie z budyniem i się zastanawiam czy to nie chodzi czasem o mleko???
Wypija 3 kubki dziennie takie małe.
Nie wiem :no:jestem trochę tym przestraszona.
Pozdrawiam Justyna
 
reklama
NA MLEKO może być..ALE TO równie DOBRZE coś INNEGO:szok:.
obserwuj swoją córcie i może ci sie uda trafić.Możesz kupić sobie kosmetyki z serii EMOLIUM dla skóry wrażliwej,atopowej-pomoże na suchości;-).
na testy skórne mała jest za mała,ale dowiedz sie w laboratorium,albo u pediatry bo mozna zrobić szczegółowe testy z krwi dziecka pod kątem alergii.One są chyba płatne:baffled:,a także nie wszędzie je robią,ale warto popytać;-)
 
reklama
Do góry