reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

tetrazoospermia a szansa na naturalną ciążę

Dołączył(a)
10 Maj 2021
Postów
1
Witajcie,

razem z partnerem od ok. 6 miesięcy staramy się o dziecko. Ja jestem w pełni przebadana i wszystko jest ok. Niestety partner miał wykonane badanie nasienia i wyszło mu zaledwie 2 proc. prawidłowo zbudowanych plemników. Łączna ilość w ejakulacie ponad 100 mln i ruchliwość ponad 50 proc. Prawdę mówiąc załamało mnie to. Ciągle czytam, że szanse na naturalną ciąże są znikome. On je dużo mięsa, a więc cynku, łyka witaminę A + E oraz witaminę C, B i D. Do tego magnez, wapń i czasami koenzym Q10. Powiedzcie mi, czy komuś udało się poprawić morfologię ? na razie weszła dieta i sport, ale nie wiem po przeczytaniu niektórych artykułów czy jest szansa się starać czy może decydować na IUI lub IVF, bo jednak kolejne lata rozczarowań mnie przerażają, jeśli tych szans nie ma. Może ktoś mi coś doradzi, może komuś się udało to pokonać i zajść w ciążę. Będę naprawdę niezmiernie wdzięczna za każdą poradę.
 
reklama
Do góry