reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tiki u 5 latka

A.Patrycja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Grudzień 2022
Postów
485
Dziewczyny może któraś z Was miała podobna sytuację. Mój syn ma 5 lat i od jakiegoś czasu ma różne tiki. Najpierw było chrzakanie i pociąganie nosem. Ssanie palców, gryzienie ubrań. Teraz stuka zębami, kaszle i zauważyłam, że czasem siedzi i bije się w głowę.
W domu u nas nic złego się nie dzieje, syn ma rodzeństwo, ale nawet zazdrosc nie wchodzi u nas w grę. W przedszkolu na rozmowie byłam, Pani nic złego nie zauważyła, dala tylko wskazówkę, że być może stresuje się tym, że grupa prawie codziennie jest rozdzielana do innych grup z powodów kadrowych.
U psychologa miał już jedna wizytę, czekamy na termin drugiej.
Coraz bardziej nachodzą mnie myśli o zespole tourette'a i nie wiem czy już nie przesadzam z tym.
Gdzie jeszcze się udać? Neurolog? Psychiatra?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
 
reklama
Kiedyś byłam w ośrodku dla młodzieży z autyzmem i te osoby właśnie miały takie tiki. Może warto pod tym kątem zbadać
 
@A.Patrycja Myślę, że warto też odwiedzić neurologa.

Ale powiem Ci, że mój syn w podobnym wieku też miewał okresy dziwnego zachowania. U nas np. gryzł kołnierzyki od koszulek - multum potem miał do wymiany, by wygryzał dziury. Ale z czasem mu przeszło. Prawdopodobnie tak odreagowywał stres.
 
reklama
Do góry