reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tipsy, żele, akryle a dzidzia?

Andzelika ale pamietaj ze do porodu będziesz musiała sciagnąc paznokcie:tak:

ja cały czas mam tipsy żelowe, w niczym mi nie przeszkadzają w robotach domowych i przy dziecku, tzn sa krótkie bo tyko troszke wystaja za opuszki palców, przy dłuzszych zrobienie niektorych rzeczy byłoby niemozliwe.
 
reklama
Bardziej szkodliwy jest akryl ale tylko przy zakladaniu. Co do wyboru to jest to indywidualna sprawa. Jednej lepiej bedzie sie trzymal akryl innej zel. Ale w ciazy to raczej polecalabym zel, bo nie ma tylu trujacych skladnikow, ktore sie wdycha przy zakladaniu. Samam mam akrylowe i to dosc krotkie. Ostatnio kapalam dziecko przyjaciolki, noworodka i prawde mowiac balam sie, ze nie tyle co go zadrapie tylko przytne, zlapie skorke itd. Ale to oczywiscie indywidualna sprawa.
 
Cześć dziewczynki;-)
Ja również jestem stylistką paznokci i mam pytanie do Di4n4:dlaczego mówisz że akryle mogą szkodzic?:confused:wiem ze na temat akrylu krąża różne mity i niestety pokutuje przez takie stwierdzenia:errr:ale nie ma żadnych badań które potwierdzały by jego szkodliwość.!tak samo przecież ingeruje w płytkę paznokcia co żel
Jeśli chodzi o pazurki to większość moich klientek nosiła całą ciąże żel jak również akryl:tak:natomiast do porodu pozdejmowały:-((chociaż jednej tak bardzo zależało żeby nie zdejmować ze oszukała lekarza że to są pazurki naturalne i nosi do dzis)Ja natomiast zdjełam tylko dlatego ze przy małej dzidzi nie miałabym czasu ich uzupełniać:sorry2:bo krzywdy napewno bym nie zrobiła:-DAle mam kilka koleżanek które noszą nadal długie pazurki i radzą sobie.
 
Vampirku

Badań klinicznych nad tym problemem nikt nie prowadził, ale jest pogląd, ze lepiej akrylki ściągnąć na czas ciąży...
Istnieje natomiast kilka takich oczywistych przesłanek do tego, by akrylu unikać:
- zapach- bardzo nieprzyjemny i drazniący- może być powodem naprawdę złego samopoczucia;
-ingerencja akrylu / substancji chemicznych/ w płytkę paznokcia jest dość znaczna, nie słyszałam, żeby wnikał do krwioobiegu, ale wielu takich "ingerujących' środków należy unikać / np. leków, olejków kamforowych, maści różniastych/ - a z tego co wiem to jednak w akrylu jest tych substancji chemicznych więcej niż w żelu ...
Akryl nalezy do czynnikow teratogennych takich jak alkochol, papierowy, kleje, farby i rozne rozpuszczalniki, leki ktore maja wplyw na zmiany w kodzie genetycznym plodu. A co za tym idzie na wady wrodzone. Wdychajac akryl szkodzimy dziecku tak jakbysmy wdychaly farbe podczas malowania scian.
Mam pytanie. Dlaczego trzeba sciagac tipsy do porodu?
 
Mam pytanie. Dlaczego trzeba sciagac tipsy do porodu?


Do każdego zabiegu, operacji paznokcie muszą byc naturalne, nie pomalowane, więc tipsy tez nalezy zdjąć. Podczas narkozy jednym z objawów niedotlenienia organizmu jest sinienie paznokci. Podczas porodu rozne rzeczy mogą sie wydarzyc - więc mysle ze to o to chodzi. Dla bezpieczenstwa po prostu.
 
Jeszcze jedno dziewczynki;-)
Apropo akrylu to jak bylam w ciazy pytalam mojego lekarza czy moge pracowac bedac w ciazy przy akrylu,zelu itp.powiedziala mi ze nie widzi przeciwskazan :no:
Pracowałam do 5-6 miesiaca(oczywiscie w masce):tak: urodzilam pieknego ,zdrowego, dorodnego synka i jest wszystko w porzadku.Wiele moich koleżanek wykonujacych ten zawod nie rezygnowalo juz pierwszego dnia zajscia w ciaze tak samo fryzjerki maja do czynienia z toksycznymi farbami,plynami do trwalej itp.a niektore pracuja do konca!Ja przestalalm pracowac tylko dla tego ze nie moglam tyle godzin siedziec juz z dorodnym brzuszkiem:-Di nadal bede bronila tego biednego akrylu:jakby byl tak bardzo toksyczny i szodliwy dla organizmu to poprostu nie dopusciliby go na rynek,tak wiele profesjonalnych firm nie mogloby sobie na to poprostu pozwolic!Musza spelniac okreslone wymogi a konkurencja jest olbrzymia
Buziaki:elvis:
 
Jeszcze jedno dziewczynki;-)
Apropo akrylu to jak bylam w ciazy pytalam mojego lekarza czy moge pracowac bedac w ciazy przy akrylu,zelu itp.powiedziala mi ze nie widzi przeciwskazan :no:
Pracowałam do 5-6 miesiaca(oczywiscie w masce):tak: urodzilam pieknego ,zdrowego, dorodnego synka i jest wszystko w porzadku.Wiele moich koleżanek wykonujacych ten zawod nie rezygnowalo juz pierwszego dnia zajscia w ciaze tak samo fryzjerki maja do czynienia z toksycznymi farbami,plynami do trwalej itp.a niektore pracuja do konca!Ja przestalalm pracowac tylko dla tego ze nie moglam tyle godzin siedziec juz z dorodnym brzuszkiem:-Di nadal bede bronila tego biednego akrylu:jakby byl tak bardzo toksyczny i szodliwy dla organizmu to poprostu nie dopusciliby go na rynek,tak wiele profesjonalnych firm nie mogloby sobie na to poprostu pozwolic!Musza spelniac okreslone wymogi a konkurencja jest olbrzymia
Buziaki:elvis:
Farby do scian cy zmywaczedopaznokci sa trujace a sa dopuszczone do sprzedazy. W ciazy nie powinnos sie oparow wdychac. Czesto place papierosy dziewczyny rodzazdrowe dzieci a nie znaczy to ze powinno sie palic w ciazt\y. Zrszta taki zatrucia moga pozniej wychodzic. Dziecko moze sie wolniej rozwijac, cbyc nizszze, bardziej podatne na choroby,miec astme. Nie wszystko wychodzi zaraz po porodzie
 
Farby do scian cy zmywaczedopaznokci sa trujace a sa dopuszczone do sprzedazy. W ciazy nie powinnos sie oparow wdychac. Czesto place papierosy dziewczyny rodzazdrowe dzieci a nie znaczy to ze powinno sie palic w ciazt\y. Zrszta taki zatrucia moga pozniej wychodzic. Dziecko moze sie wolniej rozwijac, cbyc nizszze, bardziej podatne na choroby,miec astme. Nie wszystko wychodzi zaraz po porodzie
na ten temat mozna dluugo polemizowac.....siedzenie w biorze przed komputerem tez jest bardzo szkodliwe bo i dla mamusi i dla dzidzi bo promieniowanie jest szkodliwe!fifi trixibell powiedz co jest teraz zdrowie nawet jedzenie jest teraz szkodliwe i moze byc toksyczne no ale nie to jest tematem tego postu.....bo sie chyba za bardzo nad tym rozwodze.
 
reklama
na ten temat mozna dluugo polemizowac.....siedzenie w biorze przed komputerem tez jest bardzo szkodliwe bo i dla mamusi i dla dzidzi bo promieniowanie jest szkodliwe!fifi trixibell powiedz co jest teraz zdrowie nawet jedzenie jest teraz szkodliwe i moze byc toksyczne no ale nie to jest tematem tego postu.....bo sie chyba za bardzo nad tym rozwodze.
Jasne, ze masz racje. Wilele zeczy jest szkodliwych, ale skoro mozna zmniejszyc ryzyko. Nie darowalabym sobie, ze przez chec posiadania ladnych paznokci jest chore, bo akurat mialam pecha. Ale kazdy podejmuje swoja decyzje i liczy sie z konsekwencjami. :-):-);-)
 
Do góry