reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tłusta cera

maliaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2010
Postów
19
Mój problem polega na strasznie tłustej i świecącej się cerze. Wcześniej zawsze miałam ładną cerę, ale po narodzinach mojej córci niestety się to zmieniło. Stosuję podkłady, ale świecąca cera spod nich szybko się przedziera. Czy któraś z Was ma podobny problem? Jakie środki, preparaty mogłybyście mi polecić?
 
reklama
Tłuste kremy już baaardzo dawno temu odstawiłam, a leków nigdy żadnych nie brałam. Próbowałam różne maseczki, okłady z domowych sposobów, ale to też nic nie dało.
 
Polecam serie nivea visage do cery tlustej -gleboko oczyszczajacy zel do mycia twarzy,tonik i krem matujacy.
Podklad oczywiscie tez matujacy i do tego sypki puder zwalczajacy nadmiar sebum (ja mam z yves rocher-rewelacja)
Uzywajac wyzej wymienionych moja buzia przez caly dzien pozostaje matowa a tez mam tlusta cere.
 
Ja również miałam ów problem, tzn. moja mieszana cera szybko zaczynała błyszczeć i również stosowałam różnego rodzaju żele i kremy, a nawet maski matujące. Tu mogę polecić serię SORAYA, połączenie żelu i kremu matującego sprawdzało się dobrze, ale nie zmienia to faktu, że do tego zawsze i pokład musiał być matujący, a no i puder transparentny również anti shine, tak sobie ubzdurałam:-D
Otóz jakieś pół roku temu na jednym z forum dowiedziałam się, że aby mój problem zniknął nie muszę, a nawet nie powinnam go matowić tylko odpowiednio nawilżyć cerę i od tej pory wszystkie matujące wynalazki odłożyłam na półkę.
Efektem jest brak błyszczenia. Dodam, że zależało mi również na zaprzestaniu zapychania cery, bo po ciągłym nakładaniu fluidów pory skóry były w strasznym stanie i wybrałam krem humektant, do kupienia w aptece, do oczyszczania płyn micelarny no i żadnych podkładów tylko syki puder mineralny. Nie sądziłam, że moja cera bez matu będzie wyglądać lepiej niż "z" Pozdrawiam;-)
 
Jak dla mnie to rewelacyjnie działa przemywanie sobie twarzy urt oil. On zawiera naftę oczyszczoną, ktora podobno jest zdrowa. No i jest to naturalny preparat. W ogóle poleciła mi to znajoma farmaceutka, bo śmiała się, że ciągle narzekam na moje świecące się czoło ;p ale na prawdę jestem zadowolona z efektów :) polecm :)
 
Nafta oczyszczona na twarz? A nie jest to przez przypadek na włosy? Zawsze myślałam, że naftę się na włosy nakłada. A tak w ogóle nie podrażnia ona skóry???
 
Mam podobnie tylko że do tego dochodzą problemy a mianowicie trądzik itd.
Jako krem stosuje "Emulsje matującą" firmy IWOSTIN, moim zdaniem jest rewelacyjny, buźka po nim jest gładziutka i dłuuugo matowa;) Jako podkład używam L'Oreal Infallible, i jestem z niego zadowolona w pełnej krasie, matuje na około 10-11 h w moim przypadku, potem trzeba tylko lekko poprawić a do tego ładnie wyrównuje koloryt i kryje jeżeli ma się jakieś blizny albo niedoskonałości;)
 
U mnie ppodklad loreal infallible sie nie sprawdzil...jest on dosyc ciezki i mimo ze niby nie daje uczucia maski na twarzy to ja po nim wlasnie takie uczucie mialam...
Dla mnie rewelacja jest tez loreal ale ideal balance Kafeteria - Damska torebka - Ideal Balance - podkład ultrawyrównujący

Tylko,ze teraz nie moge go juz nigdzie dostac :-( kupilam go kiedys na targu,facetka stala z kosmetykami markowymi ale w zadnym sklepie go teraz znalezc nie moge...
A jest naprawde swietny,lekki(w odroznieniu dla infallible,ktory dla mnie jest ciezki)
 
reklama
L'Oreal, Infaillible u mnie ten podkład również się sprawdził. Wprawdzie na matowi na 10h, bo myślę, że w przypadku Misslena jest to zasługa dobrego kremu matującego, a ja używałam go na zwykły nawilżający, ale efekt dobryu. Cera po nim wygląda poprostu zdrowo i promiennie, jednak na lato polecam L'Oreal, True Match Minerals,
lekki i kryjący...
Jeśli chodzi o naftę to słyszałam coś o produkcie URT-OIL jest to oczyszczona nafta zarówno do stosowania na zewnątrz:włosy, skóra jak i wewnętrznie. Działa m.in. na łupież, pozbawione blasku włosy czy też trądzik.
 
Do góry