reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To co "kochamy", czyli zakupy :)

No mnie uczyli ostatnio w szkole rodzenia, że pocenie jest normalne. Organizm pozbywa się wody.


Smile masz rację, że w razie "W" lepiej przygotować w domu zapasy. Chyba też tak zrobię.
 
reklama
Whitepowiedz mi gdzie Ci się udało pomierzyć biustonosze Alles? Gdzieś w Krakowie? Straaasznie mi się podobają ale chciałabym je jeszcze "pomacać" przed kupieniem, ewentualnie upewnić się co do rozmiarówki.

ogladnac sobie mozna w Entliczku i 4kids na Zakopianskiej, a pomierzyc tylko w 4kids, bo Entliczek (przynajmniej ten na Dobrego Pasterza) nie ma przymierzalni :/

przylaczam sie do pytanie o silikonowe oslonki. i jeszcze chcialabym zapytac, ktore wkladki laktacyjne polecacie :-)
 
katarinna- co do pasa nie uzywalam i nie bede uzywac jakos do mnie to nie przemawia ,różne sa opinie na ten temat ,dla mnie to dodatkowy wydatek:confused2:Wlasnie ja tez mialam Aventu silikonowe nakladki ale rozm uniwersalny i byly za duze:-(młody mi wyciagał z brodawka i mialam rany jak cholera teraz musze sobie kupic maly rozm bo wiem ze maja ahhhhh i za pozno je zaczelam uzywac...jak juz mialam pogryzione brodawki wrrrr dlatego u mnie bedzie to niezbedna rzecz w torbie!!!I tez sie dolaczam do pytanka moze sa lepsze???

Kapcie musze sobie kupic czy siak czy tak :) japonki mam pod prysznic...
 
white ja miałam osłonki aventu, karmiłam nimi przez jakieś 3-4 miesiące, bo mała słabo łapała pierś, brodawki były niewyrobione, za małe? Potem udało sie przerzucić małą na gołą pierś, co było wygodniejsze niz ciągłe wyparzanie osłonek.
Oczywiscie położne i pediatryce się natruły, że te osłonki to tylko gwóźdź do trumny dla karmienia, ale ja karmiłam w sumie rok... za to słuchanie tego trucia zwłaszca w szpitalu dosyć mnie postresowało...

czesto jest tak, że atmosfera szpitala, ciągłe odwiedziny (u nas, u współlokatorek), kręcenie się obcych facetów, nacisk położnych, brak wyczucia dziecka i to uczucie gorąca jak tylko maluch płacze (nie wiadomo dlaczego?) powoduje, że jest kłopot z karmieniem. A w domu, w spokojnej atmosferze, bez nacisków, to karmienie wyglada o niebo lepiej. Więc nie ma się co poddawać, nawet jak w szpitalu szło kiepsko.

A i jeśli chcecie dziewczyny karmić piersią, lepiej dokarmiać malucha z jednorazowej strzykawki niż z butli.


WAŻNE osłonki musza być większe od brodawki, wtedy brodawka się zasysa podczas ssania dziecka, tworzy sie próżnia i mleko ładnie leci. Nie mogą być dopasowe, tylko własnie większe. Ja miałam AVENT standard i było ok.


edit:
Phelania
a może problem był przez poranione brodawki?
Ja nigdy nie miałam problemu z brodawkami, z zastojem. Uważam, że osłonka MUSI byc większa od brodawki, bo inaczej to bez sensu - dziecku bedzie się gorzej ssało i faktycznie karmienie może się skończyć niepowodzeniem
 
Ostatnia edycja:
white_orchid; mi kolezanki polecily zdecydowanie wkladki TT, w smyku jest teraz promocja ale taniej wychodzi i tak na allegro
 
Ja miałam nakładki aventu i nie narzekałam :tak:mała ładnie przez nie ciągnęła i szybko wyrobiła sutek ;-)
 
Czy któraś z was używała pasa poporodowego? Jeżeli tak to jakiego - wciąganego czy zapinanego (zapinanego na haftki czy na rzep)?
Ja w ogóle nie używałam, ale teraz zastanawiam się nad zakupem takiego cuda. Jak ewentualnie dobierałyście rozmiar?

ja kupiłam taki wciągany ale nie używałam bo było mi w nim nie wygodnie, a ze jeszcze niewyspanie, kłopoty z karmieniem itd. to juz nie miałam sił sie w tym pasie męczyc i olałam noszenie go:-p rozmiar chyba wziełam o jeden większy niz normalnie nosze.
 
Ja też miałam taki pas, ale nie używałam. Oddychać w nim nie mogłam jak siedziałam. Przy karmieniu było najgorzej... Miałam na sobie 2 razy i wyrzuciłam.

Teraz na pewno tego nie kupię. Chociaż przemawia do mnie sens noszenia takiego pasu - naciągnięta skóra nie wisi tylko jest 'ściśnięta' co niby ma zwiększyć/przyspieszyć skórczanie się.
 
ja miałam i pas (kupiony w aptece) i różne majty poporodowe, takie wysokie - ściągajace (ze 3 rodzaje).
Wszystko uzywane krótko, bo niewygodne.
Gdzieś nawet czytałam, że to wcele nie jest dobre dla kondycji brzucha, bo mięśnie nie pracują (są unieruchomione) i wiotczeją. Nie polecam. Lepiej zacząć od delikatnych cwiczeń - napinania mięśni brzucha, masażu itp.


Wkładki laktacyjne kupiłam teraz NUK, wybrałam te a nie inne, bo mają małą paczkę - 30 szt. Poprzednio miałam belle, jakies wielkie opakowanie i dużo mi zostało, ale nie chciało mi się szukać. Ja mało uzywałam wkładek, bo tylko sporadycznie mnie zalewało... Tylko na poczatku laktacji, a później w nocy, jak mała zaczęła przesypiać pory karmienia.

wiem, że na dłuzszą metę moje kolezanki stosowały wkładki higieniczne przeciete na pół. też sie sprawdzało, na pewno tańsze. Moja kuzynka karmi już 2 lata i nadal mleko jej leci samo.
 
reklama
jak się nie mylę to wkładki te z baby dream z rossmana były beznadziejne.

używałam też z johnsona i były ok. teraz mam paczkę z NUKa kupionych.
 
Do góry