reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To co "kochamy", czyli zakupy :)

Ja tam zawsze mam gąbkę i przytykałam gabką, krocze szybko się zagoiło.

aisak, nie piecze nic a nic, a pachnie tak bardzo delikatnie.
 
reklama
ja miałąm korę dębu do zaparzania i podmywania podczas każdej wizyty w toalecie, naprawdę przyśpiesza gojenie, no do tego gąbka
 
Do szpitala polecam żel pod prysznic kora dębu z białego jelenia (firma :-)) taki o
Zobacz załącznik 533723jest tani, a skuteczny i ułatwia gojenie się krocza po nacięciu.


Ja tez ostatnio białego jelenia używałam, tylko w mydle w kostce bo te w płynie jakies wodniste mi się wydają.


Ale moze ta kora dębu rzeczywiście dobra;-)

Wydaje mi sie ze u mnie szybko się pogoiło, w sumie nic mi nie przeszkadzało w siedzeniu itd, i szybko poszło, no moze jedynie pętelka którą doktorek zrobił jakas olbrzymią i troche uwierała.

Ja jeszcze po kazdej toalecie polewałam roztworem nadmanganianu potasu.
Takie małe fioletowo-różowe tableteczki, które rozpuszczałam w butelce plastikowej z dziupkiem i to ułatwiało polewanie:-D

Dodatkowo tak gdzies od 36 tyg. brałam tabletki homeopatyczne-granulki na lepsze gojenie się ran, całkowicie bezpieczne, takie które ludziska biorą np. przed operacjami itd. - Arnica Montana. I one tez chyba krwawienie zmniejszają.

Ja byłam zadowolona ze swojego przygotowania do poporodowego:-D:-D:-D Ważne żeby sobie świadomie pomóc, a nie iść ze stwierdzeniem a jakoś to będzie...
 
Muszę się pochwalić... zrobiłam listę zakupów apteczno-higienicznych. Jutro dam ją do znajomej, bo ma możliwość trochę taniej załatwić:-)
 
Ja natomiast jak juz mówiłam stosowałam Tantum Rosa. saszetkę rozpuszczałam w butelce wody z dziubkiem i polewałam krocze ;-) tak podczas kąpieli to chyba wtedy Lactacyd stosowałam, ale podobno nie ma znaczenia co oby tylko nie wprowadzić nowego płynu po porodzie.

Jeszcze jedno- bo czytam, że wiele z Was po porodzie nie miało dużego krwawienia i zużywało 1 paczkę podkładków a później podpaski zwykłe.... ja zawsze miałam obfite @ i po porodzie nie było innaczej, zużyłam dosyć sporo paczek podkładów poporodowych. Także te z Was które miały większe krwawienia podczas @ proponuje się nastawić na większe krwawienie poporodowe ;-)
 
Malbetka - a możesz podać jakis link do tej arniki w tabletkach?

Jest firmy Boiron - ja kupowałam w zwykłej aptece ale wcześniej musieli mi zamówić.

Wiem ze są różne stęzenia - 9 ch, 15ch i 200 ch chyba, nie pamietam jzu jakie brałam, bede musiała poszukac gdzies jakie trza kupić...

nie moge konkretnego linku znaleźć teraz(znalazłam o weterynarii - zeby przykładać okłady z Arnikii na rany które mają pieski hihhih), na forach różnych są gadki o tym...
 
Kruczka listę przygotowywała Dotkass, mam ją na mailu więc podaj swojego maila na priv to Ci wyślę. Na liście jest wszystko co potrzebne przy noworodku, w czasie połogu itd. Wiadomo, że każdy musi ją jeszcze na swoje przerobić, ale ogólnie jest od czego zacząć i mi bardzo pomogła.
 
reklama
Jeśli chodzi o krocze to ja używałam Tantum Rosa. saszetkę rozpuszczałam w butelce wody z dzióbkiem i polewałam krocze za każdym razem gdy byłam w toalecie.
Podczas prysznica to ja chyba zwykłą intyme miałam...albo płyn z AA , nie pamiętam dokładnie!
 
Do góry