reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"To, co nam mamom spędza sen z powiek" - Dolegliwości maleństw...

Dziew zynu pomocy..Moj Maluszek ma strszneee zatwardzenie..w nocy karmienie o 21.30,potem do godziny 1 jako tak,ulepil raptem jednego twardego bobka,ppdalam biogaid,potem byl glodny,karmienie i biedne dziecko kolo 3 zasnelo...jak mogę mu pomoc?? Dzisiaj M jedzie po bebilon comfort..mam nadzieje ze mu pomoże...juz czytalam nawet o windi kateter..ttylko nie wiem czy to dla nidmowlakow.
.
 
reklama
Ikasia nam ten katater nie pomogl jedynie odgazowal ale kupy nie bylo dopiero zmiana mleka pomogla ... i jesli jest tak zle to zmieniajcie bez przechodzenia od razu ... biogaie mozesz spokojnie podawac

Antinetka poki dziec dobrze przybiera to moja pediatra takie dziecko ulewajace nazywa szczesliwy ulewacz ale jesli za malo przybiera trzeba wziac skierowanie od pediatry na usg brzuszka zeby sprawdzic czy to nie refluks
 
Ikasia widać Tymus źle zareagował na mleko...tez przy bliźniakach to przerabiałam,ale nie wprowadzaj raczej od razu nowego-stopniowo.A na zatwardzenia podkurczaj mu nóżki,żeby łatwiej mógł zrobić kupę.Co do mleka,ja na Twoim miejscu skonsultowała bym jednak to z pediatrą,...

Ankieterka niektóre dzieci tak mają że wręcz "hlustają"(przerabiałam to przy chłopcach i też spędzało mi to sen z powiek) ale jesli dobrze przybiera na wadze to racej nie ma problemu-po prostu jeszcze brzuszek jest nie dojrzały
 
No właśnie z tym przybieraniem to chyba nie za bardzo jest - odkąd w sobotę jesteśmy w domu, to przybyło jej raptem 105 g - w sobotę w szpitalu było 3505 g, a dziś - 3610 g. Wypożyczyliśmy wagę w szpitalu, coby sprawdzać, bo mam stresa...:-(
 
Wiolka mój zazwyczaj robi taką luźną jajecznicę. ale czasem sie zdaża ze widać tylko po bączku podzółconą pieluszkę czyli wszystko wsiaknęło, ale nie jest wtedy tego dużo. obserwuj kupke bo śluzu chyba nie powinno w niej być albo przynajmniej niezbyt dużo, moze coś zjadłas co mu niespasowało. albo jesz zbyt ubogie pozywienie, bo ja tak mialam z corka ze jadlam zbyt malo urozmaione jedzenie i lekarka poweidziala mi ze dziecko robi "stolce głodowe", tak ze i tak i tak niedobrze
 
U nas jest w kolorze "musztardy" tyle ze bardziej pomarańczowa... w konsystencji papki ale dość rzadkiej... w większości w pieluszkę wsiąka a używamy tych pampersów z siateczką. Śluzu nie ma.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas jajecznica zolta, zazwyczaj jak go karmie wtedy wychodza kupki.
No i pojawilo sie odparzenie, dzisiaj stosuje tylko waciki i ciepla przegotowana wode do przemywania i make ziemniaczana. Zalozylam mu na chwile tetrowa pielcuhe ,zeby skora poodychala i odrazu poszla kupka, a jak go rozebralam to strumien siuskow polecial do gory az do ucha sobie nasikal..takie chlopak mamie niespodzianki robi:-)
 
Do góry