reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

  A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

To warto wiedzieć o rozwoju mowy. Od niemowlaka do przedszkolaka.

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
2 112
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
36
Czy wiesz, że rozwój mowy to nie tylko mówienie, ale również rozumienie i słyszenie?
Rozmawiam ze świetną osobą, ktrą pokochacie od pierwszego wejrzenia. Agnieszka Stefaniak jest logopedą i pedagogiem specjalny, a także terapeutką Treningu Słuchowego Neuroflow oraz Integracji Sensorycznej I stopnia.
Prowadzi zajęcia terapeutyczne, podczas których najważniejsze jest podejście oparte na relacji z dzieckiem.
Czego dowiecie się z naszej rozmowy?
 • Czy logopeda, to pani od literki r?

 • Czy normalne z dziećmi możemy zdrabniać wyrazy?

 • Czy z wady wymowy można wyrosnąć?

 • Czy logopeda pracuje tylko z dziećmi powyżej trzeciego roku życia?

 • Czy spotkania z logopedą są wystarczające, żeby dziecko nauczyło się poprawnie mówić?

  Czy powinniśmy kazać dziecku poprawiać wymowę wyrazów?
 • Czy poprawna mowa ma wpływ na późniejsze osiągnięcia szkolne lub kontakty rówieśnicze
 
reklama
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2017
Postów
2
Rozwiązania
0
Witam serdecznie. Martwię się o swoją córeczkę, ponieważ bardzo mało mówi.W marcu skończyła 3 lata. Mówi pojedyncze wyrazy.Na pewno nie ma problemów ze słuchem, ponieważ nuci piosenki, które jej śpiewam. Byliśmy 2 razy u logopedy,logopeda doradził wizytę u laryngologa i psychologa. Nie zlecił żadnej terapii logopedycznej. Byliśmy z córką 2 razy u psychologa, podejrzewał autyzm i skierował do psychiatry dziecięcego.Wizyta u psychiatry nie odbyła się profesjonalnie.Psychiatra przedrzeźniał córkę, że robi głupie miny. Pytał czy dziecko wykonuje polecenia. Na odpowiedź że wykonuje odparł, że nie chce mu się w to wierzyć i po 15 min. potwierdził słowa psychologa (kolegi) że jest to autyzm. Trochę mnie dziwi fakt, że po 15 min można postawić taką diagnozę... Nie wiem co mam robić... Straciłam wiarę w lekarzy.Szukam pomocy,a tej pomocy jak na razie nie otrzymałam.
 

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
2 112
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
36
@dorcia8713 a gdzie ty mieszkasz? nie da się w pół godziny zdiagnozować autyzmu. Pozatym nawet jesli pojawiłaby się taka diagnoza, to dostałaś wytyczne co dalej?
 
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2017
Postów
2
Rozwiązania
0
Nie dostałam żadnych konkretnych wytycznych oprócz tego że sami nie damy rady w wychowaniu i potrzeba pracy ze specjalistami.Moim zdaniem była to pochopna diagnoza.Nie wiem gdzie mam się dalej udać. Może zacznę od zmiany psychologa dziecięcego.
 

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry