reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To warto wiedzieć o rozwoju mowy. Od niemowlaka do przedszkolaka.

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Czy wiesz, że rozwój mowy to nie tylko mówienie, ale również rozumienie i słyszenie?
Rozmawiam ze świetną osobą, ktrą pokochacie od pierwszego wejrzenia. Agnieszka Stefaniak jest logopedą i pedagogiem specjalny, a także terapeutką Treningu Słuchowego Neuroflow oraz Integracji Sensorycznej I stopnia.
Prowadzi zajęcia terapeutyczne, podczas których najważniejsze jest podejście oparte na relacji z dzieckiem.
Czego dowiecie się z naszej rozmowy?
  • Czy logopeda, to pani od literki r?

  • Czy normalne z dziećmi możemy zdrabniać wyrazy?

  • Czy z wady wymowy można wyrosnąć?

  • Czy logopeda pracuje tylko z dziećmi powyżej trzeciego roku życia?

  • Czy spotkania z logopedą są wystarczające, żeby dziecko nauczyło się poprawnie mówić?

    Czy powinniśmy kazać dziecku poprawiać wymowę wyrazów?
  • Czy poprawna mowa ma wpływ na późniejsze osiągnięcia szkolne lub kontakty rówieśnicze
 
reklama
Witam serdecznie. Martwię się o swoją córeczkę, ponieważ bardzo mało mówi.W marcu skończyła 3 lata. Mówi pojedyncze wyrazy.Na pewno nie ma problemów ze słuchem, ponieważ nuci piosenki, które jej śpiewam. Byliśmy 2 razy u logopedy,logopeda doradził wizytę u laryngologa i psychologa. Nie zlecił żadnej terapii logopedycznej. Byliśmy z córką 2 razy u psychologa, podejrzewał autyzm i skierował do psychiatry dziecięcego.Wizyta u psychiatry nie odbyła się profesjonalnie.Psychiatra przedrzeźniał córkę, że robi głupie miny. Pytał czy dziecko wykonuje polecenia. Na odpowiedź że wykonuje odparł, że nie chce mu się w to wierzyć i po 15 min. potwierdził słowa psychologa (kolegi) że jest to autyzm. Trochę mnie dziwi fakt, że po 15 min można postawić taką diagnozę... Nie wiem co mam robić... Straciłam wiarę w lekarzy.Szukam pomocy,a tej pomocy jak na razie nie otrzymałam.
 
@dorcia8713 a gdzie ty mieszkasz? nie da się w pół godziny zdiagnozować autyzmu. Poza tym nawet jesli pojawiłaby się taka diagnoza, to dostałaś wytyczne co dalej?
 
Ostatnia edycja:
Nie dostałam żadnych konkretnych wytycznych oprócz tego że sami nie damy rady w wychowaniu i potrzeba pracy ze specjalistami.Moim zdaniem była to pochopna diagnoza.Nie wiem gdzie mam się dalej udać. Może zacznę od zmiany psychologa dziecięcego.
 
Witam.
Film bardzo dobry. Z niego dowiedziałam się, że jednak dwulatek, który mówi dwa trzy słowa a rozumie co mówi się do niego to nie jest zbyt dobre. Niestety na bilansie dwulatka pani doktor stwierdziła, że jak nie mówi ale rozumie polecenia jest dobrze. 😞
 
reklama
Witam serdecznie. Martwię się o swoją córeczkę, ponieważ bardzo mało mówi.W marcu skończyła 3 lata. Mówi pojedyncze wyrazy.Na pewno nie ma problemów ze słuchem, ponieważ nuci piosenki, które jej śpiewam. Byliśmy 2 razy u logopedy,logopeda doradził wizytę u laryngologa i psychologa. Nie zlecił żadnej terapii logopedycznej. Byliśmy z córką 2 razy u psychologa, podejrzewał autyzm i skierował do psychiatry dziecięcego.Wizyta u psychiatry nie odbyła się profesjonalnie.Psychiatra przedrzeźniał córkę, że robi głupie miny. Pytał czy dziecko wykonuje polecenia. Na odpowiedź że wykonuje odparł, że nie chce mu się w to wierzyć i po 15 min. potwierdził słowa psychologa (kolegi) że jest to autyzm. Trochę mnie dziwi fakt, że po 15 min można postawić taką diagnozę... Nie wiem co mam robić... Straciłam wiarę w lekarzy.Szukam pomocy,a tej pomocy jak na razie nie otrzymałam.
Autyzmu nie stwierdza się od tak. To kilka godzin obserwacji. Najlepiej udać się do fundacji typu synapsis.
 
reklama
Do góry