reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tokofobia-co dalej?

Ale o czym Ty wogóle do mnie piszesz ? Przecież ja nie mówię o kobietach, które mają przeciwwskazania do porodu SN ( ja np. mam przeciwwskazania, ale jednak zdecydowałam się rodzić normalnie, bo taki mój wybór), tylko o tych, które nie mają, a jednak kłamią u lekarza, żeby wyłudzić zaświadczenie. Ty masz problemy z czytaniem? Ile czasu jeszcze będziesz przekręcać moje wypowiedzi ?

Co do ostatniego Twojego akapitu, mówiłam o celowym wprowadzaniu w błąd innych, ze wstydu, że się oszukało lekarzy, A nie o tłumaczeniu się jak się rodzilo. Tu prawie wszyscy mają problem z czytaniem.
Jeśli uważasz że Sn będzie dla Ciebie lepsze i mimo przeciwskazan chcesz się na nie zdecydować to Twój wybór i żadna z wypowiadających się tutaj osób nie skrytykowała Cię za to, bo to Twój WYBÓR. Tylko dlaczego wg Ciebie Ty możesz mieć.ten wybór a inne kobiety nie?

Nie przekręcam Twoich wypowiedzi, ale od samego początku siadlas na autorkę wątku i z góry założyłaś że jej zaświadczenie do cc jest bezzasadne. Nie znasz autorki, nie znasz jej przeżyć, przeszłości, sytuacji i poziomu lęku jaki jej towarzyszy w związku z porodem. Lekarzem psychiatra chyba też nie jesteś, dlatego po prostu daj działać lekarzom i im podejmować takie decyzje. Oni rozmawiają z pacjentkami i wystawiają takie zaświadczenia na podstawie swojej wiedzy i stanu pacjentki.

Wiesz wstydzić to się można różnych rzeczy, ale nie porodu swoich dzieci.
 
reklama
Urodzilam dwoje dzieci sn, balam sie cc a mimo wszystko uwazam, ze powinnyśmy, my kobiety, miec wybór! Jesli któraś chce rodzić poprzez cc to powinno to byc dostępne na żądanie, tak jak w większości cywilizowanych krajów. Nic nikomu do tego na jaki rodzaj porodu kobieta sie decyduje!!!! A cc to również poród!!!!!
Odniose sie jeszcze do karmienia piersią, bo padlo stwierdzenie, ze kobiety nie chca karmic, na czym traca nie tylko dzieci ale i one same. Wiec karmilam piersią oboje swoich dzieci do okolo roku. Co czulam karmiąc? Nic!!! Ot co, mam pokarm to karmie i tyle. I ja i moje dzieci podchodzilismy do tego zadaniowo. Ja nie czulam och'ów i ach'ów podczas karmienia a one nie wisiały mi na cycu niby z powodu tej wyjatkowej bliskosci, jadły kilka minut i tyle. Bliskość to nie karmienie piersią. To wspolny czas, przytulanie. Nie czuje sie z tego powodu lepszą matka, moje dzieci chorują jak wszystkie inne. Nie sądzę też, że kobiety, które karmią mm traca cos wiecej poza pieniedzmi, które wydaja na nie.
A w ogole to wiecie co mnie niesamowicie wkurza w Polsce? (mieszkalam prawie 15lat w Uk). Ze w Polsce jest promowana postawa Matki Polki. Rodzić tylko silami natury, nieważne krocze, nieważne, ze kobieta ma np Marzenie zachowac je w stanie nienaruszonym, że moze to zrobić dzieki cc, ma popękać, byc nacieta, miesiac na tylku nie siadać, to jest dopiero dobra matka. Karmić tylko piersią bo przecież mm szkodzi a dziecko jest mniej kochane 🤦🤦🤦🙈 bo nie czuje bliskosci cycka matki. No a najlepiej to w ogole, zeby kobieta juz w momencie zajscia w ciążę zrezygnowała ze swoich marzeń, siedziala w domu z dziecmi, nie wychodzila z kolezankami na kawe czy drinka, nie jezdzila na babskie weekendowe wypady (cóż to za matka z niej, ze z ojcem dziecko zostawia na 2dni🤦🤣🙈).
@Ksenia975 moje dzieci są calym moim światem, ale ja tez jestem ważna!!! I nie wyskakuj z tekstem, ze wiem co robie decydując sie na dziecko. Oczyeiscie, ze wiem ale nie wszystko za wszelką cene. Jesli kobieta nie chce rodzic sn to nie powinna byc do tego zmuszana, jesli nie chce karmic piersia bo nie czuje sie komfortowo i niewazne czy to dlatego, ze chce zachowac swoje piersi jedrne czy jej sie zwyczajnie nie chce, ma do tego prawo!!!! Nikt nie ma natomiast prawa jej i jej wyborów oceniać.
 
A jak ja doszłam do pełnego rozwarcia, ale musieli mi zrobić cc to jednak był poród czy go nie było?

Cieszcie się, że macie zdrowe dzieci, nie macie jakichś większych komplikacji - bez względu na rodzaj porodu i jego przyczynę. Może jestem nieczuła, ale nigdy nie zrozumiem kobiet naciskających na jeden konkretny rodzaj porodu - tylko cesarka, bo poród naturalny obrzydliwy, tylko SN, a jak nie to płacz "bo poniosłam porażkę i nie dałam rady urodzić". Sorry ale mój możdzek jest za mały jak widać żeby to pojąć.

Ja bardzo chciałam urodzić naturalnie, ale się nie udało. Jednak bardzo się cieszę, ze szybko zrobili cc i np. Córka nie urodziła się niedotleniona. Trzeba godzić się z tym co los przynosi jeśli nie udaje się inaczej. Jasne, trzeba walczyć o siebie, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu... Naprawdę z takim podejściem lżej się żyje. Nie da się przewidzieć, co będzie gorsze, po czym będziesz się lepiej czuła, co Ci "dostarczy" większą traumę.

I po cc wcale nie jest tak super, ja się czułam bardzo źle, a jeszcze trzeba było wstawać szybko na nogi i jechać do innego szpitala do dziecka. Do tej pory odczuwam skutki, choć minęło pół roku.

Na pewne rzeczy nie da się przygotować. Jak się uprawia taki overthinking to można się bać nawet wyjścia do sklepu.
 
No właśnie się nie gubię. Jasno i rzeczowo wyjaśniam swoje wypowiedzi, które zostały przekręcone przez urażone kobitki. Zrobił się tu klub cesarskiego cięcia na życzenie. Idźcie i swoje postulaty przedstawicie w sejmie, że ma być CC na życzenie dla każdej kobiety. Jak będzie, to nie będzie problemu, ale póki co nie ma i takie są realia.
W dalszym ciagu - chcesz rodzic naturalnie i uwazasz to za jedyny wlasciwy sposob, wiec co Cie interesuje, kto chce cesarke i z jakiej przyczyny? Chore sa Twoje wypowiedzi i tyle, skoncz juz robic sobie wstyd i wspolczuje Twoim dzieciom, bo jak widac Twoja racja jest jedyna wlasciwa 😂
 
Urodzilam dwoje dzieci sn, balam sie cc a mimo wszystko uwazam, ze powinnyśmy, my kobiety, miec wybór! Jesli któraś chce rodzić poprzez cc to powinno to byc dostępne na żądanie, tak jak w większości cywilizowanych krajów. Nic nikomu do tego na jaki rodzaj porodu kobieta sie decyduje!!!! A cc to również poród!!!!!
Odniose sie jeszcze do karmienia piersią, bo padlo stwierdzenie, ze kobiety nie chca karmic, na czym traca nie tylko dzieci ale i one same. Wiec karmilam piersią oboje swoich dzieci do okolo roku. Co czulam karmiąc? Nic!!! Ot co, mam pokarm to karmie i tyle. I ja i moje dzieci podchodzilismy do tego zadaniowo. Ja nie czulam och'ów i ach'ów podczas karmienia a one nie wisiały mi na cycu niby z powodu tej wyjatkowej bliskosci, jadły kilka minut i tyle. Bliskość to nie karmienie piersią. To wspolny czas, przytulanie. Nie czuje sie z tego powodu lepszą matka, moje dzieci chorują jak wszystkie inne. Nie sądzę też, że kobiety, które karmią mm traca cos wiecej poza pieniedzmi, które wydaja na nie.
A w ogole to wiecie co mnie niesamowicie wkurza w Polsce? (mieszkalam prawie 15lat w Uk). Ze w Polsce jest promowana postawa Matki Polki. Rodzić tylko silami natury, nieważne krocze, nieważne, ze kobieta ma np Marzenie zachowac je w stanie nienaruszonym, że moze to zrobić dzieki cc, ma popękać, byc nacieta, miesiac na tylku nie siadać, to jest dopiero dobra matka. Karmić tylko piersią bo przecież mm szkodzi a dziecko jest mniej kochane 🤦🤦🤦🙈 bo nie czuje bliskosci cycka matki. No a najlepiej to w ogole, zeby kobieta juz w momencie zajscia w ciążę zrezygnowała ze swoich marzeń, siedziala w domu z dziecmi, nie wychodzila z kolezankami na kawe czy drinka, nie jezdzila na babskie weekendowe wypady (cóż to za matka z niej, ze z ojcem dziecko zostawia na 2dni🤦🤣🙈).
@Ksenia975 moje dzieci są calym moim światem, ale ja tez jestem ważna!!! I nie wyskakuj z tekstem, ze wiem co robie decydując sie na dziecko. Oczyeiscie, ze wiem ale nie wszystko za wszelką cene. Jesli kobieta nie chce rodzic sn to nie powinna byc do tego zmuszana, jesli nie chce karmic piersia bo nie czuje sie komfortowo i niewazne czy to dlatego, ze chce zachowac swoje piersi jedrne czy jej sie zwyczajnie nie chce, ma do tego prawo!!!! Nikt nie ma natomiast prawa jej i jej wyborów oceniać.
AMEN.

Lepiej bym nie ujęła.
 
Dziewczyny, myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, niektórym PiS za bardzo wszedł do głowy 😎

I tak popieram całym sercem lewe zaświadczenia na cc. Bo płacimy ogromne składki zdrowotne, to dlaczego mamy płacić za cesarke? Ciało należy do kobiety i kobieta MUSI mieć ostateczny głos czy w ciążę zajść, czy ciąże donosić i w jaki sposób urodzić.
Aha, i w jaki sposób karmić. Bo dodam, że jestem NAJGORSZA MATKA NA SWIECIE, wykarmiłam trójkę dzieci mm z wyboru 😎 w sumie idąc tokiem rozumowania koleżanki to dzieci jednak nie karmiłam? 😜
 
Dziewczyny, myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, niektórym PiS za bardzo wszedł do głowy 😎

I tak popieram całym sercem lewe zaświadczenia na cc. Bo płacimy ogromne składki zdrowotne, to dlaczego mamy płacić za cesarke? Ciało należy do kobiety i kobieta MUSI mieć ostateczny głos czy w ciążę zajść, czy ciąże donosić i w jaki sposób urodzić.
Aha, i w jaki sposób karmić. Bo dodam, że jestem NAJGORSZA MATKA NA SWIECIE, wykarmiłam trójkę dzieci mm z wyboru 😎 w sumie idąc tokiem rozumowania koleżanki to dzieci jednak nie karmiłam? 😜
Ja jak tesciowa zapytala mnie czy bratowa moja karmi, odpowedzialam: nie, głodzi 🤣🤣🤣
 
Dziewczyny, myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, niektórym PiS za bardzo wszedł do głowy 😎

I tak popieram całym sercem lewe zaświadczenia na cc. Bo płacimy ogromne składki zdrowotne, to dlaczego mamy płacić za cesarke? Ciało należy do kobiety i kobieta MUSI mieć ostateczny głos czy w ciążę zajść, czy ciąże donosić i w jaki sposób urodzić.
Aha, i w jaki sposób karmić. Bo dodam, że jestem NAJGORSZA MATKA NA SWIECIE, wykarmiłam trójkę dzieci mm z wyboru 😎 w sumie idąc tokiem rozumowania koleżanki to dzieci jednak nie karmiłam? 😜
Właśnie, niektóre to nie rodzą, nie karmią i nie są PRAWDZIWYMI MATKAMI. W związku z tym myślę, że powinno się je w ogóle wykreślić z aktu urodzenia dziecka.
Zresztą właśnie - jaki akt urodzenia?! To powinien być akt wydobycia 🤡
 
Dziewczyny, myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, niektórym PiS za bardzo wszedł do głowy 😎

I tak popieram całym sercem lewe zaświadczenia na cc. Bo płacimy ogromne składki zdrowotne, to dlaczego mamy płacić za cesarke? Ciało należy do kobiety i kobieta MUSI mieć ostateczny głos czy w ciążę zajść, czy ciąże donosić i w jaki sposób urodzić.
Aha, i w jaki sposób karmić. Bo dodam, że jestem NAJGORSZA MATKA NA SWIECIE, wykarmiłam trójkę dzieci mm z wyboru 😎 w sumie idąc tokiem rozumowania koleżanki to dzieci jednak nie karmiłam? 😜
piąteczka! Moje w takim razie umarły z głodu, bo ich nie karmilam. 😅
 
reklama
Właśnie, niektóre to nie rodzą, nie karmią i nie są PRAWDZIWYMI MATKAMI. W związku z tym myślę, że powinno się je w ogóle wykreślić z aktu urodzenia dziecka.
Zresztą właśnie - jaki akt urodzenia?! To powinien być akt wydobycia 🤡
Tak a dziecko takie obchodzi "wydobyciny". Kurde to córka i mąż są team wydobyciny, a ja urodziny. I co teraz? Rozłam w rodzinie 😄😄😄
 
Do góry