reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza 19 tydzień

Witaj 😘 A więc do końca ciąży biorę Rovamycine 3 x dziennie. Jeżeli lek dobrze się przyswoi to będzie dobrze. Za dwa tygodnie następne badania i wizyta. Lekarz opowiedziała na czym polega ta choroba i uspokoiła mnie, że nie mam czym za wczasu się denerwować. Że dzieci rodzą się zdrowe .
toksoplazmoza, listerioza i reszta chorób są bardzo niebezpieczne, ale jeżeli nie są zdiagnozowane w czasie i kobieta nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Ty jesteś pod stałą opieką lekarza i masz lek, więc postaraj się tak tym bardzo nie martwić, chociaż wiem, że ciężko ❤️
 
reklama
toksoplazmoza, listerioza i reszta chorób są bardzo niebezpieczne, ale jeżeli nie są zdiagnozowane w czasie i kobieta nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Ty jesteś pod stałą opieką lekarza i masz lek, więc postaraj się tak tym bardzo nie martwić, chociaż wiem, że ciężko ❤️
Orientujesz się może po jakim czasie od zakażenia matki może zarazić się dziecko? Niby w 2 trymestrze szansa to ok 50% ale nigdzie nie widzę od którego momentu: czy od momentu zjedzenia z czy choroba najpierw musi się uaktywnić u matki i ile po tym jak wyjdą dodatnie igm trzeba zacząć brać antybiotyk żeby zmieścić się w oknie.
 
Orientujesz się może po jakim czasie od zakażenia matki może zarazić się dziecko? Niby w 2 trymestrze szansa to ok 50% ale nigdzie nie widzę od którego momentu: czy od momentu zjedzenia z czy choroba najpierw musi się uaktywnić u matki i ile po tym jak wyjdą dodatnie igm trzeba zacząć brać antybiotyk żeby zmieścić się w oknie.
Wydaje mi się, że najpierw musi się uaktywnić, bo sam proces inkubacji trochę trwa
 
Wydaje mi się, że najpierw musi się uaktywnić, bo sam proces inkubacji trochę trwa
Tak, ale po uaktywnieniu można dopiero go wykryć u matki, i wtedy jednocześnie zaczyna zarażać się dziecko? Czy jeszcze jest trochę czasu. Serio nigdzie nie piszą 🤔
 
Tak, ale po uaktywnieniu można dopiero go wykryć u matki, i wtedy jednocześnie zaczyna zarażać się dziecko? Czy jeszcze jest trochę czasu. Serio nigdzie nie piszą 🤔
A co do tego to nie mam pojęcia…ale może jest tak, że od rozwoju infekcji mija trochę czasu zanim przedostanie się do łożyska (o ile w ogóle)? Nie wiem
 
toksoplazmoza, listerioza i reszta chorób są bardzo niebezpieczne, ale jeżeli nie są zdiagnozowane w czasie i kobieta nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Ty jesteś pod stałą opieką lekarza i masz lek, więc postaraj się tak tym bardzo nie martwić, chociaż wiem, że ciężko ❤️
Dziękuję 😘 za słowa otuchy to bardzo ważne,❤️😘
 
Do góry