reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w ciąży I trymestr

Ca.lina094

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
93
Witam, proszę mamy w trakcie ciąży oraz mamy po porodzie o radę jak u was jest/było z toksoplazmoza w ciąży? Jakie konsekwencje miało to na płód (o ile miało)
W internecie piszą straszne rzeczy, łzy same Cisna się do oczu, aż strach o tym myśleć.
 
reklama
Czesc dziewczyny ja wczoraj też odebrałam wyniki IgG 0.5 a IgM 1.56 nie wiem jak to interpretować ale mój gin dał mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych by mieć wszystko pod kontrolą. Bardzo się martwię
 
reklama
Czesc dziewczyny ja wczoraj też odebrałam wyniki IgG 0.5 a IgM 1.56 nie wiem jak to interpretować ale mój gin dał mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych by mieć wszystko pod kontrolą. Bardzo się martwię
Zrób awidność :) nie ma co się stresować :) ja tez miałam wykryta toksoplazmozę w 8 tyg ciąży,zrobiłam awidnośc która okazała się wysoka i wszystko było Ok :)
 
Czesc dziewczyny ja wczoraj też odebrałam wyniki IgG 0.5 a IgM 1.56 nie wiem jak to interpretować ale mój gin dał mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych by mieć wszystko pod kontrolą. Bardzo się martwię
Zrób sobie awidnosc igg!! Mi wyszło 96%czyli stare zakażenie i kamień z serca! Nie martw sie na pewno wszystko będzie ok
 
Albo jest wynik fałszywie dodatni, albo niestety coś się dzieje.
Jakby IgG było wysokie, to można by było wnioskować, że do zakażenia doszło jakiś czas temu.
Sytuacja IgG niskiego i IgM dodatniego sugeruje bardzo świeże zakażenie, gdzie IgG nie zdążyło się jeszcze w organizmie wytworzyć.

@Paula331988 A możesz wkleić normy z wyniku?

 
Albo jest wynik fałszywie dodatni, albo niestety coś się dzieje.
Jakby IgG było wysokie, to można by było wnioskować, że do zakażenia doszło jakiś czas temu.
Sytuacja IgG niskiego i IgM dodatniego sugeruje bardzo świeże zakażenie, gdzie IgG nie zdążyło się jeszcze w organizmie wytworzyć.

@Paula331988 A możesz wkleić normy z wyniku?

 

Załączniki

  • IMG_20220202_150152.jpg
    IMG_20220202_150152.jpg
    63,2 KB · Wyświetleń: 353
Musisz niestety poczekać na kolejne wyniki.
Dość często się zdarza, że w ciąży IgM wychodzi fałszywie dodatnio, ale warto mieć pewność, że i tak jest w Twoim przypadku.
 
reklama
Do góry