reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w ciąży?

Również wyszła mi w ciąży toxo i brałam 3 razy antybiotyk Rovamicyne- szczęśliwie urodziłam zdrowa córeczkę 3 miesiące temu i jest wszystko dobrze :)
 
reklama
Ja tak miałam. Pani Doktor powiedziała że to bardzo dobrze że chorobę przeszłam bo mam przeciwciała. Nie jesteś obecnie chora bo igm jest niskie. Nic tylko się cieszyć. Urodziłam zdrowe dziecko
 
Tokso nie koniecznie od kota.
Mogą to być surowe warzywa, mięso.. idź może do innego lekarza. To jest dość niebezpieczna choroba. Ale nie musiałąś wcale od kota
 
Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży, pierwsza wizytę u ginekologa mam za tydzień. Dziś odebrałam wyniki badań i oba wskaźniki IgG i IgM mam dodatnie, sporo podwyższone. Czy muszę się wybrać do innego lekarza niż ginekolog? Czy lepiej jak znajdę jakąś wizyte wcześniej?
 
reklama
A od którego tygodnia Pani zaczęła się leczyć? I IgM i IgG było reaktywne?
Napisze tak pierwsze badania miałam 26.04 to byłam między 13 a 14 tyg ciąży i odrazu musiałam brać rovamicyne 3 razy dziennie i tak miałam powtarzane badania w 2 trymestrze i 3 też i za każdym razem brałam lek.
26.04 wynik IgM graniczny IgG pozytywny awidnosc graniczna
I tak cały czas raz lepiej raz gorzej ale skończyło się dobrze :)
 
Do góry