reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w ciąży

W

Wercia999

Gość
Cześć, jestem aktualnie 14tyg ciąży.
24maja robiłam morfologię na toxoplazmoze, wyniki wskazywały, że przechodziłam i że już nie mam.
30maja zrobiłam awidność i wyszło 78%, dziś zrobiłam znów awidność i wyszło 71%. Czy to oznaką, że mam nadal?
Znowu zrobiłam dlatego , że lekarz od chorób zakaźnych mi zalecił, oczywiście znów się na wizytę umówię. Poniżej zdjęcia wyników.
 

Załączniki

  • received_9289213111152685_edit_51718769750440.jpg
    received_9289213111152685_edit_51718769750440.jpg
    132,7 KB · Wyświetleń: 473
  • Screenshot_20230628_210821_com.adobe.reader_edit_51738888557728.jpg
    Screenshot_20230628_210821_com.adobe.reader_edit_51738888557728.jpg
    135,5 KB · Wyświetleń: 141
reklama
Cześć, jestem aktualnie 14tyg ciąży.
24maja robiłam morfologię na toxoplazmoze, wyniki wskazywały, że przechodziłam i że już nie mam.
30maja zrobiłam awidność i wyszło 78%, dziś zrobiłam znów awidność i wyszło 71%. Czy to oznaką, że mam nadal?
Znowu zrobiłam dlatego , że lekarz od chorób zakaźnych mi zalecił, oczywiście znów się na wizytę umówię. Poniżej zdjęcia wyników.
A masz te wyniki z 24 maja?
 
Hej,

Założyłam specjalnie konto, żeby zasięgnąć porady. Nigdy nie korzystałam z takiego forum, jeśli piszę w złym miejscu to z góry przepraszam.

Jestem w 16 tyg ciąży. Miałam robione wyniki na toksoplazmozę, zlecono mi sam wynik IgM wyszedł 2,6 index (dodatni).

2 tygodnie później zrobiłam badania prywatnie w innym laboratorium:

Toxo igG 71,1 (wynik dodatni)

Toxo igM (niereaktyny) nie podano żadnych jednostek

Po tygodniu zrobiłam awidność IgG 73% (niejednoznaczna)

Byłam na konsultacji u lekarza chorób zakaźnych i pani doktor nie wie jak z interpretować wynik.

Już nie wiem co mam robić. Jestem załamana.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 
reklama
dziewczyny, nie wiem czy Wam to pomoze, może troszkę uspokoi.
Ale ja cała ciąże miałam cytomegalie aktywna.
Igm dodatnie
IgG rosło cała ciaze
Awidnosc wysoka
Byłam w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie w poradni zakaźnej i tam Pani stwierdziła ze jest to reaktywacja choroby, czyli przechodzę ja po raz kolejny w zyciu i ze nie ma potrzeby wykonywac aminopunkcji.

Syn urodził się zdrowy, był badany pod tym katem zaraz po porodzie i jego IgM było ujemne i IgG dodatnie wiec przekazałam mu przeciwciała i nie chorował.
 
Do góry