reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w I trymestrze

Cześć. To masz bardzo wysoką awidność, wyższą niż ja mialam, to jest bardzo optymistyczne. Ja się tak strasznie bałam, że wyjdzie mała awidność, więc wiem co czujesz. Myślę, że wszystko będzie dobrze, że zaraziłaś się przed ciążą. Daj znać co lekarz powie. Który u Ciebie tydzień ciąży?
8 tydzień ciąży. A lekarz wprowadził Ci jakieś leki jak miałaś wysoką awidność ?
 
reklama
Cześć. Mi w ciąży wyszło igg 7,5 IM/ml a igm 0,820, miałam robioną awidność w klasie igg i wyszła wysoka 67,50%. Oznaczało to, że zaraziłam się przed ciążą i nie musiałam brać na to leków. Ja już jestem prawie 5 miesięcy po porodzie. Małemu robili badania w szpitalu i wyszło mu igm 0.09 a igg 6.70. Po 2 miesiącach miał mieć zrobione kontrolne badanie na toksoplazmoze, wyszły mu mniejsze wyniki niż wcześniej, czyli dostał ode mnie przeciwciała i już nie muszę mu tego kontrolować.
Poród naturalny czy cesarka ?
 
Do góry