reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w I trymestrze

reklama
Cześć dziewczyny, toxo wykryte w 10 tyg świeże załamka kompletna. Rovamecyna 3x3. jak dajecie radę?
 
Cześć dziewczyny, toxo wykryte w 10 tyg świeże załamka kompletna. Rovamecyna 3x3. jak dajecie radę?
Rowamycyna da radę i jest z tego co piszą i co dziewczyny biorą bezpieczna. Ale musisz dzidziusia kontrolować. Chyba będzie potrzebna amnio? Ale najlepiej poproś swojego gina niech da Ci skierowanie do Poradni Chorób Zakaźnych do Warszawy ul.Wolska? musisz spr. i o ile masz blisko udaj się tam i Ci zakaźnicy wszystko dokładnie wytłumaczą. Bardzo sympatyczne osoby tam są :) a jeśli masz daleko do stolicy to idź do najbliższego zakaźnika. Ale skonsultuj z nim o ile tego nie robiłaś bo często gin nie mają za dużo pojęcia o chorobach zakaźnych. Ja niestety poroniłam w końcówce 9tyg i mój gin upierał się,że to przez toxo.... Poszłam już po wszystkim do zakaźnika i wykluczył. Sporo porozmawialiśmy i trochę mnie uspokoił co do kolejnych ciąży, także warto gdzieś jeszcze pogadać...
 
Hej. Ja mam wykryta na początku 8tc, teraz od poniedziałku biorę rovamicyne 3x1 plus probiotyki. Jestem zarejestrowana na wtorek do poradni chorób zakaźnych, bo lekarze zakaźnicy wypowiedzieli się co i jak, czy powinnam brać leki do końca ciąży czy nie. Dam znać. Lekarz mówił, że wszystkie pacjentki, które do tej pory miał urodziły zdrowe dzieci. Także trzeba myśleć pozytywnie. Ważne, że wykryta i można zareagować odpowiednim leczeniem.
 
dziekuje za odpowiedzi, zakaznik stwierdził świeża infekcje niestety. W przyszłym tygodniu pierwsze prenatalne
 
Dziewczyny zderzyłem się ze ściana. Byłam dzisiaj w poradni genetycznej oni się toxo z amniopunkcję nie zajmują. Kto was kierował na toxo z amnio gdzie robiliście wynik gin się pogubil
 
Mnie proponowano w Poradni Patologii Ciąży w Krakowie na Kopernika. Miałam skierowanie. Amniopunkcji nie zrobiłam.
 
reklama
Będą w środę. Najgorsze, mój ginekolog który nota bene robi prenatalne tez i amniopunkcję nie wie gdzie mnie wysłać na badania toxo. Oszaleć idzie.
 
Do góry