reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w trzecim trymestrze

allmaline

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Grudzień 2020
Postów
27
Witam miałam robione badania na toksoplazmozę mam wynik badania
IGG Ujemne a IGM dodatnie
Lekarz powiedział ,że jest bardzo bardzo niskie IGM i mam skierowanie na badanie szczegółowe do zakaźnego oddziału niestety jeszcze tydzień a później wyniki dopiero.
Jestem w 31 tyg ciąży czy któras z was miała IGG ujemne a IGM dodatnie co taki wynik tak naprawdę oznacza ,czy jeśli IGM jest niskie to nie oznacza nic złego bardzo się boje czy wszystko bedzie oki z dzieckiem
 
reklama
Witam miałam robione badania na toksoplazmozę mam wynik badania
IGG Ujemne a IGM dodatnie
Lekarz powiedział ,że jest bardzo bardzo niskie IGM i mam skierowanie na badanie szczegółowe do zakaźnego oddziału niestety jeszcze tydzień a później wyniki dopiero.
Jestem w 31 tyg ciąży czy któras z was miała IGG ujemne a IGM dodatnie co taki wynik tak naprawdę oznacza ,czy jeśli IGM jest niskie to nie oznacza nic złego bardzo się boje czy wszystko bedzie oki z dzieckiem
Mi wyszło. Balam się strasznie. Okazało się, że wynik fałszywie dodatni. Robiłam w 2 laboratoriach. Diagnostyka wynik wykluczył toxo. Byłam u zakaźnego, tez wykluczyła. Dziecko zdrowe. Bez obaw. Jaki masz wynik igm?

Corka ma prawie 18 miesiecy. Mi dodatnie wyszło od ok połowy ciazy.
 
Mój wynik IGM <1
A IGG wogóle nie ma
Na początku ciąży nie wiem dokładnie ile wynosiło IGM wynik był taki sam
IGM dodatnie a IGG ujemne
 
Mój wynik IGM <1
A IGG wogóle nie ma
Na początku ciąży nie wiem dokładnie ile wynosiło IGM wynik był taki sam
IGM dodatnie a IGG ujemne
IgM dodatnie to świeża sprawa czyli coś może być na rzeczy, ale są potrzebne dodatkowe badania - zrobisz badania to będziesz wiedziała. Na pocieszenie dodam, że koleżanka w 3 trymestrze też dowiedziała się o chorobie, a dziecko ma zdrowe :)
 
Ostatnia edycja:
Witam miałam robione badania na toksoplazmozę mam wynik badania
IGG Ujemne a IGM dodatnie
Lekarz powiedział ,że jest bardzo bardzo niskie IGM i mam skierowanie na badanie szczegółowe do zakaźnego oddziału niestety jeszcze tydzień a później wyniki dopiero.
Jestem w 31 tyg ciąży czy któras z was miała IGG ujemne a IGM dodatnie co taki wynik tak naprawdę oznacza ,czy jeśli IGM jest niskie to nie oznacza nic złego bardzo się boje czy wszystko bedzie oki z dzieckiem
A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy przypuszczasz jak albo kiedy mogłabyś złapać toxoplazmozę? Czy zdarzyło się zjeść jakieś niedogotowane mięso albo brudny owoc/warzywo?
Mnie szczerze przeraża ta choroba w ciąży 😩
 
Kota miałam przed ciąża w październiku wyszło iGG ujemne a teraz miałam badane tylko IGM które wyszło dodatnie nie wiadomo jakie mam IGG :( dopiero będę miała badane jeśli w Październiku wyszło igg ujemne mogło wzrosnąć w przeciągu kilku miesięcy niestety a lekarz nie zbadał mnie przez tyle miesięcy
A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy przypuszczasz jak albo kiedy mogłabyś złapać toxoplazmozę? Czy zdarzyło się zjeść jakieś niedogotowane mięso albo brudny owoc/warzywo?
Mnie szczerze przeraża ta choroba w ciąży 😩
 
Kota miałam przed ciąża w październiku wyszło iGG ujemne a teraz miałam badane tylko IGM które wyszło dodatnie nie wiadomo jakie mam IGG :( dopiero będę miała badane jeśli w Październiku wyszło igg ujemne mogło wzrosnąć w przeciągu kilku miesięcy niestety a lekarz nie zbadał mnie przez tyle miesięcy
Kot ma tu niewiele do rzeczy, raczej brudne warzywa i owoce albo surowe mięso. Żeby zarazić się od kota, trzeba mieć braki w przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Niskie IgM i brak IgG może świadczyć o świeżej infekcji, gdy IgM nie zdażyło urosnąć, ale może być też wynikiem fałszywie dodatnim i trzeba powtórzyć badania.
 
Kota miałam przed ciąża w październiku wyszło iGG ujemne a teraz miałam badane tylko IGM które wyszło dodatnie nie wiadomo jakie mam IGG :( dopiero będę miała badane jeśli w Październiku wyszło igg ujemne mogło wzrosnąć w przeciągu kilku miesięcy niestety a lekarz nie zbadał mnie przez tyle miesięcy
Też mam koty i wiem, że żeby się zarazić od kota to trzeba mieć przede wszystkim bezpośredni kontakt z odchodami CHOREGO KOTA a potem te oocysty z kału musiałyby się jakoś dostać do Twojego przewodu pokarmowego :( domowe niewychodzace koty są teoretycznie bezpieczne
Screenshot_20210316-115125_Chrome.jpg

Ja się boje toxo, będę niedługo powtarzać samo IgM, ale nie z powodu kotów tylko dlatego, że jadłam raz na mieście i boje się, że mięso mogło być niedosmazone...
 
reklama
Mi wyszło. Balam się strasznie. Okazało się, że wynik fałszywie dodatni. Robiłam w 2 laboratoriach. Diagnostyka wynik wykluczył toxo. Byłam u zakaźnego, tez wykluczyła. Dziecko zdrowe. Bez obaw. Jaki masz wynik igm?

Corka ma prawie 18 miesiecy. Mi dodatnie wyszło od ok połowy ciazy.
A jakie wyszło Ci IGG ? U mnie na początku ciąży było ujemne a teraz nie wiadomo właśnie
 
Do góry