reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w trzecim trymestrze

reklama
Kot ma tu niewiele do rzeczy, raczej brudne warzywa i owoce albo surowe mięso. Żeby zarazić się od kota, trzeba mieć braki w przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Niskie IgM i brak IgG może świadczyć o świeżej infekcji, gdy IgM nie zdażyło urosnąć, ale może być też wynikiem fałszywie dodatnim i trzeba powtórzyć badania.
Moje IGM wynosi <1 od początku ciąży do teraz 30 tygodnia wynik taki sam
Na poczatku ciąży IGG było ujemne niestety nie wiadomo czy nie wzrosło IGG w przeciągu tych kilku miesięcy IGm wciąż takie same ciezka sprawa .Lekarz mi tłumaczyła że powinnam była mieć kontrolowane IGG a że nie było,nie wiadomo czy wciąż jest niskie czy wzrosło
 
A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy przypuszczasz jak albo kiedy mogłabyś złapać toxoplazmozę? Czy zdarzyło się zjeść jakieś niedogotowane mięso albo brudny owoc/warzywo?
Mnie szczerze przeraża ta choroba w ciąży 😩
Mnie to o i cytomegalia na którą już w ogóle nie ma żadnego leku 🥺
 
Cześć dziewczyny, ja zjadłam szynkę parmeńską ( nie wiedziałam że to zakazane w ciąży) i teraz źle się czuje. Strasznie się boje a muszę poczekać 7 dni żeby sprawdzić czy nie zaraziłam się toxo. Czy też miałyście złe samopoczucie prze zarażeniu? Proszę pocieszycielką No odchodzę od zmysłów.
 
Cześć dziewczyny, ja zjadłam szynkę parmeńską ( nie wiedziałam że to zakazane w ciąży) i teraz źle się czuje. Strasznie się boje a muszę poczekać 7 dni żeby sprawdzić czy nie zaraziłam się toxo. Czy też miałyście złe samopoczucie prze zarażeniu? Proszę pocieszycielką No odchodzę od zmysłów.
Poczytaj sobie po jakim czasie występują objawy i jaki jest okres wylęgania, bo na pewno nie od razu "po zjedzeniu".
 
Do góry