reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

reklama
Mam pytanie może ktoś rozwieje moje wątpliwości na początku ciąży 10 tydz. IgG(-) IgM(-). Obecnie 28 tydzień ciąży IgG(+) poziom 8,18 a IgM(-) kolejny raz badałam 5 dni później podobna sytuacja IgG(+) poziom 6.15 a IgM(-). Czy to oznacza że mogłam przebyć toksoplazmoze w ciąży miedzy 1,a 2 badaniem?
 
Na pewno nie przy takich wartościach. Moim zdaniem wszystko jest w porządku. A wynik to kwestia może czułości maszyny, która oznaczenie wykonuje.
 
Jeszcze tak przyszło mi do głowy - może IgG wzrosło, bo miałaś kontakt.
I dzięki temu nie zaraziłaś się?
 
Hej Dziewczyny!
Może Wy mi powiecie bo ja tego nie rozumiem... Robiłam dzisiaj badania i wynik mam taki:
Przeciwciała w kl. igG 306,9 IU/ml
Przeciwciała w kl. IgM 0,264 COI
i szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia co to znaczy, wizytę mam dopiero w poniedziałek kolejny a trochę się boję, że to " aktywne zakażenie " .
Proszę o odpowiedź
 
Screenshot_2022-07-11-22-11-16-747_com.android.chrome.jpg
 
reklama
Wynik wskazuje na to, że przechorowałaś toxo i masz przeciwciała, które ochronia Cie przed chorobą.
To najlepszy wynik dla kobiety w ciąży. Zapewne już nie będziesz musiała powtarzać wyniku do końca ciąży.

Może się komuś przyda na przyszłość. O aktywnym zakażeniu świadczą przeciwciała w klasie IgM. Ja to skojarzyłam że słowem Moment, tj. w tym momencie :D
 
Do góry