reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

Dołączył(a)
12 Maj 2022
Postów
8
Witam bardzo proszę o pomoc w odczytaniu wyników Toksoplazmoza 13 tydzień IGG 2,9 UJEMNY wpisane przez lekarza lecz na wynikach widnieje nieokreślony, IGM UJEMNY / Toksoplazmoza 26 tydzień IGG 119 DODATNI IGM 0,18. Byłam wczoraj u zakaźnej Pani doktor nie potrafiła wyjaśnić wyników. Kazała wszystko powtórzyć powiedziała, że to jest niejasne i może doszło do pomyłki w laboratorium... Proszę o pomoc..
 
reklama
Witam bardzo proszę o pomoc w odczytaniu wyników Toksoplazmoza 13 tydzień IGG 2,9 UJEMNY wpisane przez lekarza lecz na wynikach widnieje nieokreślony, IGM UJEMNY / Toksoplazmoza 26 tydzień IGG 119 DODATNI IGM 0,18. Byłam wczoraj u zakaźnej Pani doktor nie potrafiła wyjaśnić wyników. Kazała wszystko powtórzyć powiedziała, że to jest niejasne i może doszło do pomyłki w laboratorium... Proszę o pomoc..
Generalnie wygląda jakbyś ją w trakcie przeszła...bo igg mówi o tym, że masz przeciwciała.. a u Ciebie w 13 tyg ich nie było... a w 26 się pojawiły no i igm mówi o aktualnym zakazeniu... ale u Ciebie jest na niskim poziomie...Jednak jak zakaźna odczytać nie umiała... to powtórz wyniki i zobaczysz co Ci wyjdzie, możliwe, że jakiś błąd.
 
Witam bardzo proszę o pomoc w odczytaniu wyników Toksoplazmoza 13 tydzień IGG 2,9 UJEMNY wpisane przez lekarza lecz na wynikach widnieje nieokreślony, IGM UJEMNY / Toksoplazmoza 26 tydzień IGG 119 DODATNI IGM 0,18. Byłam wczoraj u zakaźnej Pani doktor nie potrafiła wyjaśnić wyników. Kazała wszystko powtórzyć powiedziała, że to jest niejasne i może doszło do pomyłki w laboratorium... Proszę o pomoc..
Zrób sobie IgG awidność 🙂 jeśli będą przeciwciała to awidność da odpowiedź, czy przeszłaś dawno, czy też jesteś na początku 🙂 nie stresuj się 🙂 u mnie strasznie w zeszłym roku skakał poziom przeciwciał i awidność miałam przez pół roku w szarej strefie ... W końcu lekarka zdecydowała, że odpuszczamy badanie
 
A możesz wpisać wszystkie wyniki z normami z labu?
13 tydzień
Toksoplazmoza gondi - IgG
<1,6 IU/mL nieraktywny
1,6 - 3,0 IU/mL nieokreślony - wskazane
powtórzenie oznaczenia
>= 3,0 IU/mL reaktywny
MÓJ WYNIK 2,9 IU/mL (nieokreślony - wskazanie ponowne oznaczenie) lecz ginekolog wpisał w karcie ciąży -ujemny

Toksoplazmoza gondi - IgM
<0,50 Index nieraktywny
0,50 - 0,59 Index nieokreślony - wskazane
ponowne oznaczenie
>= 0,60 Index reaktywny
MÓJ WYNIK 0,09 (nieraktywny) (ujemny)

26 tydzień
Toksoplazmoza gondi IgG
MÓJ WYNIK Przeciwciała w klasie IgG 119,00 IU/ml (dodatni)
< 1,0 nieraktywny
≥ 1,0 -<3,0 niejednoznaczny
≥ 3,0 reaktywny

Toksoplazmoza gondi IgM
MÓJ WYNIK Przeciwciała w klasie IgM 0,180 COI
<0,8 - wynik nieraktywny
≥0,8 - < 1,0 - wynik niejednoznaczny
≥1,0 - wynik reaktywny

To są wyniki z dwóch różnych laboratorium.
 
Zrób sobie IgG awidność 🙂 jeśli będą przeciwciała to awidność da odpowiedź, czy przeszłaś dawno, czy też jesteś na początku 🙂 nie stresuj się 🙂 u mnie strasznie w zeszłym roku skakał poziom przeciwciał i awidność miałam przez pół roku w szarej strefie ... W końcu lekarka zdecydowała, że odpuszczamy badanie
No właśnie myślę podobnie... Jestem już po świeżych badaniach czekam na nowe wyniki. Staram się nie stresowac ale jednak trochę się martwię Pani doktor trochę mnie nastraszyła...
 
To wygląda trochę jak świeże zakażenie. Ale dziwne jest, że masz już IgG tak wysoko.
Poczekaj na wynik badania i daj znać, co wyszło w kolejnych.
 
No właśnie myślę podobnie... Jestem już po świeżych badaniach czekam na nowe wyniki. Staram się nie stresowac ale jednak trochę się martwię Pani doktor trochę mnie nastraszyła...
Mi moja lekarka wytłumaczyła tylko, że same przeciwciała nic nie mówią 🤷 one mogą być zmienne w czasie i dopiero ja awidność pokazuje aktualne zakażenie to wdraża się jakiekolwiek leczenie 🙂 jak byłam w pierwszej ciąży to w ogóle lekarz zobaczył, że mam IgG to znaczy, że są przeciwciała i więcej nie badamy...a w tej ciąży kilka razy badałam 🤷
 
reklama
Mi moja lekarka wytłumaczyła tylko, że same przeciwciała nic nie mówią 🤷 one mogą być zmienne w czasie i dopiero ja awidność pokazuje aktualne zakażenie to wdraża się jakiekolwiek leczenie 🙂 jak byłam w pierwszej ciąży to w ogóle lekarz zobaczył, że mam IgG to znaczy, że są przeciwciała i więcej nie badamy...a w tej ciąży kilka razy badałam 🤷
No właśnie a mój stwierdził, że jest ok a na początku i nie powtarzamy dlatego powtórzyliśmy teraz dopiero a tu takie niejasności...
 
Do góry