reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

Dziś mam wizytę u lekarza chorób zakaźnych...
@Dorota2908 Z tego co widzę IgG i IgM masz dodatnie, co świadczy o aktywnym zakażeniu. Zapewne warto zrobić awidność by sprawdzić. Z racji tego że masz wysoki wynik IgG - to jest szansa, że IgM jest fałszywie dodatnie. Niektóre leki i przyjmowane choroby mogą wynik fałszować. Dobrze by było byś skontaktowała się w tej sprawie ze swoim lekarzem
 
reklama
@Dorota2908 Z tego co widzę IgG i IgM masz dodatnie, co świadczy o aktywnym zakażeniu. Zapewne warto zrobić awidność by sprawdzić. Z racji tego że masz wysoki wynik IgG - to jest szansa, że IgM jest fałszywie dodatnie. Niektóre leki i przyjmowane choroby mogą wynik fałszować. Dobrze by było byś skontaktowała się w tej sprawie ze swoim lekarzem.
Tak dziś mam wizytę u lekarza chorób zakaźnych 😑
 
Przy tak wysokim IgG moim zdaniem będzie już po zakażeniu. Ale takim powiedzmy sprzed pół roku, bo IgM nie spadło do wartości ujemnych.
Także mam nadzieję, że lekarz Cię dzisiaj uspokoi. Daj znać co powie - może jak ktoś kiedyś to przeczyta będąc w podobnej sytuacji, to będzie wiedzieć czego się spodziewać.
 
Przy tak wysokim IgG moim zdaniem będzie już po zakażeniu. Ale takim powiedzmy sprzed pół roku, bo IgM nie spadło do wartości ujemnych.
Także mam nadzieję, że lekarz Cię dzisiaj uspokoi. Daj znać co powie - może jak ktoś kiedyś to przeczyta będąc w podobnej sytuacji, to będzie wiedzieć czego się spodziewać.
Dam znać na pewno !, a Twój post przynajmniej troszkę uspokoił mnie ;)
 
Lekarz chorób zakaźnych na chwilę obecną nie widzi podstaw do leczenia , twierdzi że to prawdopodobnie stare zakażenie , dla pewności zlecił awidnosc i ponowne badanie tokso.
 
No to tak jak przypuszczałam. Wysoka awidność potwierdzi, że zakażenie jest stare. Zrób od razu też IgG i IgM.
 
Skoro awidność wysoka, to zakażenie na pewno nie jest świeże.

Taka różnica w IgM może wynikać z błędu pomiarowego/czułości maszyny. Tym bym się nie martwiła.
 
reklama
reklama
Do góry