reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

dziękuję Ci bardzo za artykuły :)
A prywatnie badanie na cytomegalię też mozna zrobić?
Bo rozumiem że skierowanie to od ginekologa?

Jeżeli pójdziesz do lekarza od chorób zakaźnych z NFZ powinien dać ci skierowanie i wtedy nie zapłacisz za badanie ale prywatnie tez można zrobić w niemal każdym laboratorium, koszt około 30-40zł.
 
reklama
Gdyby któraś szukała odpowiedzi na pytanie "czy toksoplazmoze sie leczy?".......
to odpowiadam że NIE!!
Wartości które podałam na samym początku po miesiacu wzrosły mi z 620 na 629.
W tym czasie miałam wizytę u specjalisty chorób zakaźnych. Powiedział że toxo się nie leczy (w ciazy podaja Rovamycyne).....Organizm musi zaczac wytwarzac przeciwciala i sam zaczc walczyc z chorobą.
I tak właśnie stało się u mnie :happy:, Po kolejnych badaniach wyniki mi spadly......Toxo IgG 201, Toxo IgM 0,45 :happy:
Takze jest super. 6 maja mam kolejna wizyte u specjalisty.

Pozdrawiam...i nie bójcie się tej choroby ;-)
 
Do góry