reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

agus6j

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Lipiec 2017
Postów
59
Witam okazalo się ze mam toksoplazmoze, a jestem w 11 tyg ciazy
igm dodatnie, igg 170
co oznaczają wyniki?czy aktualnie jestem chora czy może bylam zarazona przed ciaza? czy ktos pomoże?albo jest w podobnej sytuacji?
 
reklama
Skoro Igm jest dodatnie to cos raczej jest na rzeczy.. Chociaz ciaza lubi zaklamywac wartosci Igm..
Zeby miec pewnosc czy doszlo do zakazenia potrzebne jest badanie awidnosci IgG..
 
Skoro Igm jest dodatnie to cos raczej jest na rzeczy.. Chociaz ciaza lubi zaklamywac wartosci Igm..
Zeby miec pewnosc czy doszlo do zakazenia potrzebne jest badanie awidnosci IgG..

Musisz isc do poradni chorob zakaznych ze skierowania gina albo lekarza rodzinnego, i tam zrobia Ci badania.. Jak bedzie potrzeba wdroza antybiotyk. Szybciej mozesz sama zrobic sobie, prywatnie, badania na toxo i awidnosc..
 
Zrob zdjęcie i wstaw ja miala ale przed ciaza robilam dotatkowo awidnosc i bylam z wynikiem u gina
Nie pamiętam wyniku juz musiałabym poszukać
 
Musisz isc do poradni chorob zakaznych ze skierowania gina albo lekarza rodzinnego, i tam zrobia Ci badania.. Jak bedzie potrzeba wdroza antybiotyk. Szybciej mozesz sama zrobic sobie, prywatnie, badania na toxo i awidnosc..

Bylam w poradni chorób zakaźnych zrobili awidnosc igm, nie pokazali póki co wyniku, ale podobno jest wszystko ok. Mam przyjść na kontrole w 23 tyg ciąży.Postanowilam zobaczyć te wyniki bo cos mi się nie zgadza. Skoro igg jest takie wysokie i igm tez to może jednak powinnam brać antybiotyk martwię się ze może to byc zbyt lekkie potraktowanie tematu przez sluzbe zdrowia
 
A jaki masz poziom IgM? Ciaza lubi zaklamywac wyniki. Dziwne, ze nie pokazali Ci wynikow. Przeciez masz do tego prawo...
Ale jesli byloby cos nie halo, mysle ze nikt by nie zbagatelizowal tego, chociazby wysylajac Cie na amniopunkcje ;) wiec moze faktycznie awidnosc jest wysoka i nie ma co sie martwic
 
Dzieki za odpowiedz niestety tylko kilka wpisów może max 3 dotyczą wyników jakie dziewczyny miały podczas toxo. Cala reszta to tylko gatki o kotach hehe... Wiec nic specjalnego sie nie dowiedziałam
Dzień doby proszę o radę. Zrobiłam IgG awidność i wyszła niska mam podejrzenie toksoplazmozy jestem załamana nie spałam całą noc tylko płakałam jestem w 16 tygodniu ciąży lekarz mówi ze z ok 2 miesiące temu się zaraziłam ,biorę antybiotyk czy ktoś z was miał taką sytuację ? Urodził zdrowe dziecko ?
 
reklama
Dzień doby proszę o radę. Zrobiłam IgG awidność i wyszła niska mam podejrzenie toksoplazmozy jestem załamana nie spałam całą noc tylko płakałam jestem w 16 tygodniu ciąży lekarz mówi ze z ok 2 miesiące temu się zaraziłam ,biorę antybiotyk czy ktoś z was miał taką sytuację ? Urodził zdrowe dziecko ?
 
Do góry