reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

@Mamafasolki zamknac kota, by przypadkiem toksoplazmoza sie nie zarazil i nie przywlukl jej do domu. Lepiej sie zabezpieczyc chocby dla spokojnej glowy.
Pierwsze słyszę... Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne... Jak już, to wyrzuciłabym kota z łóżka :) żeby mieć więcej miejsca ;) mi wet powiedział, że jeśli nie mam w diecie kociej kupy, to raczej nie mam szans :)
Link do: Mity o toksoplazmozie | PKDT
 
reklama
Witam czy przechodzilyscie toksoplazmoze ? Jeśli nie to w kolejnych badaniach wam wyszła ze ja przechodzilyscie czy nie ? Mam w domu kota i to mnie trochę martwi a jestem przed badaniem kolejnym na toksoplazmoze
Nic się nie stresuj. Powtórzyłam teraz toxo 25 tydz i nadal nie mam przeciw ciał. Czyli nie choruje i nie chorowałam z kotami żyje odkad zaczęłam chodzić, śpią ze mną. Lekarz mówił że na pewno od kota się nie zarazę więc już dałam sobie spokój[emoji16]
 
@Mamafasolki to ciekawy vet, bo mi powiedzial, ze jak kot sie myje, to i tak rozprowadza to po calym ciele i wtedy nawet glaskanie moze byc niebezpieczne. No coz zdania zawsze sa podzielone. Oczywiscie w razie w zawsze kaza trzymac sie z dala od kuwety.

Ja sie jako tako od kota toxo nie boje, bo to juz moj 9 kot ktorego mam w domu, nie liczac tych poza. Bardziej dbam o zywnosc, bo to czestsze zrodlo zakazenia, a ze to moja 4 ciaza, to tym bardziej jestem spokojna
 
Ja mam 22 tydzien i mam się zgłosić za 3 tyg na badania właśnie i już szaleje z niepokoju . Nasza kotka też właśnie śpi u nas w łóżku i jest jej tu bardzo dobrze i nie planuję iść spać gdzie indziej . Bardzo dziękuję za informację pozdrawiam i szczęśliwego rozwiązania
 
Dobrze wiedzieć że jest ktoś kto może mi coś powiedzieć dziękuję wszystkim za odpowiedź dużo mi to dało teraz czuje się bardziej pewniejsza z waszymi odpowiedziami
 
Ja mam 22 tydzien i mam się zgłosić za 3 tyg na badania właśnie i już szaleje z niepokoju . Nasza kotka też właśnie śpi u nas w łóżku i jest jej tu bardzo dobrze i nie planuję iść spać gdzie indziej . Bardzo dziękuję za informację pozdrawiam i szczęśliwego rozwiązania
Nie martw się mój kot co prawda w domu się nie załatwia ale spi często z nami i to taki przytulak który nawet mnie całuje, mi i jego wet i gin powiedzieli że musiałabym jego kupę zjeść żeby się zarazić. Głównie kazali mi uważasz na plewienie w ogródku bo tam chodzi się załatwiać pewnie no i racja ogródek zlikwidowany no i na mięso niedopieczone i nieumyte warzywa i owoce.
 
reklama
Nasz też się w domu nie załatwia nasz jedynie w garażu bo na noc zostaje w garażu a tak to na wszystko staram się uważać myć owoce i warzywa i mięso smarze tak żeby było git
 
Do góry