reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

Sandra996

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Sierpień 2018
Postów
29
Witam czy przechodzilyscie toksoplazmoze ? Jeśli nie to w kolejnych badaniach wam wyszła ze ja przechodzilyscie czy nie ? Mam w domu kota i to mnie trochę martwi a jestem przed badaniem kolejnym na toksoplazmoze
 
reklama
@Sandra996 a jakie to ma znaczenie, ze masz kota? To jest zrodlo zakarzen, ale wbrew wszystkiemu najrzadsze. Czesciej zarazisz sie jedzac warzywawa i owoce nie umyte, lub umyte zle oraz mieso surowe lub niedogotowane, nie dopieczone. Cale zycie mam koty i to dzikie podworkowe. Moja siostra ma koty, spotykam dzikie na dzialce. To moja 4 ciaza i nie tylko nie mam, ale tez nigdy nie przechodzilam toksoplazmozy, a bylam przekonana, ze juz dawno mialam. I z kazdym badaniem poki co nic nie ma. A obecnie mam wychodzacego kota i zdarza sie, ze nawet kuwete sprzatam. Po prostu myje rece. A jesli kot jest nosicielem, to ma to wszedzie, wiec nawet glaskanie byloby niebezpieczne. Jak sie boisz, to przebadaj swojego kota. I najlepiej w ciazy trzymaj sie zdala od kuwety.
 
Dziękuję za odpowiedź ;) właśnie mam kota który wychodzi na podwórko do kuwety się nie zbliżam mój chłopak jak sprząta . Owoce myje o warzywa taką samo a mięso staram sie gotować długo aby było dobre
 
@Sandra996 zaczyna sie zimno, dla bezpieczenstwa zamknij kota w domu i nie wypuszczaj. Musisz tez uwazac na truskawki i marchewki, a wiec i surowe soki, surowki, najlepiej sama je rob lub korzystaj ze sprawdzonych zrodel jak jesz poza domem.
 
Super dziękuję za wskazówki będę ich przestrzegać u uważać na sobie ;) . Dziękuję i powodzenia życzę
 
@Sandra996 zaczyna sie zimno, dla bezpieczenstwa zamknij kota w domu i nie wypuszczaj. Musisz tez uwazac na truskawki i marchewki, a wiec i surowe soki, surowki, najlepiej sama je rob lub korzystaj ze sprawdzonych zrodel jak jesz poza domem.
A czemu ma zamknąć kota? Pytanie, czy kot szczepiony na wściekliznę. Kot wychodzący będzie szalał i może np. brudzić jako wyraz stresu. Wystarczy regularnie dbać o odrobaczanie i tyle...
 
reklama
Do góry