reklama
  1. Specjalnie z myślą o naszych przyszłych babyboomowych mamusiach przygotowaliśmy konkurs brzuszkowy. Bardzo nam zależy, żeby do testów i konkursów zaangażować naszą społeczność i dlatego najbliższe działania zadedykowaliśmy właśnie Wam <3 W końcu BB Mamy są najfajniejsze. Sama nią jestem, to dobrze wiem:) Pozdrawiam i zapraszam do konkursu KONKURS ania ślusarczyk (aniaslu)
    Zamknij powiadomienie

Tomografia komputerowa a ciąża.

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Madasja, 2 Grudzień 2013.

1. Madasja

Madasja Zaciekawiona BB

Witam serdecznie przyszłe mamusie.

Pewna sprawa nie daje mi spokoju :(
    8 listopada robiłam tomografię komputerową płuc z kontrastem. W tym dniu rano zrobiłam test płytkowy na mocz, jak też w laboratorium zbadałam poziom beta-hcg (wynik: <1,2).
    Owulację pewnie miałam 1 listopada. Badanie krwi już by wykazało ciążę, jak myślicie?

16 listopada miała się zacząć miesiączka, a się nie zaczęła.
    Czy może byc tak, że zaszłam w ciążę w drugiej połowie okresu, biorąc pod uwagę wynik hormonu?
    Boję się ((((

Dziś byłam u lekarza konowała, wyszłam i poryczałam się po wizycie. Mój kochany lekarz jest na urlopie, a mnie sie niecierpliwiło potwierdzić ciążę.
    Stwierdził, że wg. USG ciąża ma 6 tyg. i 5 dni (!!).
    A od pierwszego dnia ostatniej miesiączki minęło 6 tyg. i 3 dni.
    Pokazałam mu wynik badania beta-hcg z 8 listopada, stwierdził, że nie byłam wtedy w ciąży, skoro tak niski poziom hormonu. No to jak może być prawie 7 tyg??? Ano zakrzyczał, że ja coś z miesiaczkami pokręciłam!
    Uff, jaka ja zła jestem.
    I się martwię bardzo....:-(

2. k8libby

k8libby Fanka BB :)

Nie rozumiem treści pytania :) chcesz byc w ciazy a nie jesteś, nie chcesz być w ciąży a jesteś, czy chcesz być i jesteś i boisz się wpływu tomografu?

3. reklama
  4. Madasja

Madasja Zaciekawiona BB

k8libby, jestem w ciąży.
    Jak napisałam wyżej, prawie 7 tygodni od ostatniej @.

8 listopada robiłam tomografię.

Pytanie - czy nie zaszkodziłam tym dziecku?

Przed tomografią zrobiłam badanie krwi - beta-hcg <1,2.

Pytanie - czy wynik hormonu mówi o tym, ze jeszcze nie byłam w ciąży?

5. k8libby

Czy nie zaszkodziłaś, to na tym etapie się nie dowiesz. Powtórz badanie z krwi, będziesz wiedziała czy lekarz się mylił czy nie. Pamiętaj też, że ten wiek, to orientacyjny wiek ciąży, nikt nie jest w stanie co do dnia określić.

6. Madasja

Madasja Zaciekawiona BB

A kiedy w ogole rośnie beta-hcg?
    >5 oznacza ciąże.
    A te 5, to w jakim okresie się pojawia?

7. k8libby

Ja miałam bardzo szybko, ok 4 tygodnia.
    Zrób kolejne badanie krwi i idź do innego lekarza. Nie czekaj na swojego.

8. Madasja

Madasja Zaciekawiona BB

Ale teraz to jakie badanie krwi?
    Znowu beta-hcg? Teraz to co mi ono powie, w 7-ym tygodniu ciąży (licząc od miesiączki)?

Juto akurat idę na badania krwi i moczy z rana. Czy b-hcg pomoże mi określić jaki to tydzień od poczęcia?

9. k8libby

No beta na potwierdzenie i wysokość określi który tydzień, ale też nie spodziewaj się że co do dnia, tylko to zawsze widełki są.

10. reklama
  11. kochanie08

kochanie08 Zaciekawiona BB

Wydaje mi się, że tak szybko się tego nie dowiesz. Musisz poczekać na dalszy etap ciąży.

12. OLE

OLE Początkująca w BB

Hello
    My mieliśmy podobną sytuację. Testy ciążowe nie wykazały stanu *błogosławionego*. Lekarz konował skierował nas na tomografię głowy z kontrastem (została wykonana około 3 miesiąca ciąży). Całą ciąże byliśmy przerażeniu. Lekarze poza pustym stwierdzeniem *co się stało to się nie odstanie* nic byli w stanie nic mądrego powiedzieć. Przeszukaliśmy różne forma i nic mądrego nie znaleźliśmy. Jedynie w obcojęzycznej literaturze natrafiliśmy na badania które mówiły, że nie ma udowodnionego wpływu tomografii na rozwój płodu. Malutka urodziła się o czasie z idealną wagą i wzrostem (10 pkt APGAR) i jest jak na razie wzorem dzieciaka. Ma kilka miesięcy i wygląda na to, że rozwija się idealnie (wszystko wykonuje szybciej niż jest to wymagane w jej wieku). Mamy nadzieję, że to uspokoi pozostałych rodziców którym przyszło zmierzyć z takim problemem i dlatego zamieszczamy ten post. OLE

Poleć forum