reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tomografia komputerowa a ciąża.

Madasja

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Grudzień 2013
Postów
24
Miasto
Gdańsk
Witam serdecznie przyszłe mamusie.

Pewna sprawa nie daje mi spokoju :(
8 listopada robiłam tomografię komputerową płuc z kontrastem. W tym dniu rano zrobiłam test płytkowy na mocz, jak też w laboratorium zbadałam poziom beta-hcg (wynik: <1,2).
Owulację pewnie miałam 1 listopada. Badanie krwi już by wykazało ciążę, jak myślicie?

16 listopada miała się zacząć miesiączka, a się nie zaczęła.
Czy może byc tak, że zaszłam w ciążę w drugiej połowie okresu, biorąc pod uwagę wynik hormonu?
Boję się ((((

Dziś byłam u lekarza konowała, wyszłam i poryczałam się po wizycie. Mój kochany lekarz jest na urlopie, a mnie sie niecierpliwiło potwierdzić ciążę.
Stwierdził, że wg. USG ciąża ma 6 tyg. i 5 dni (!!).
A od pierwszego dnia ostatniej miesiączki minęło 6 tyg. i 3 dni.
Pokazałam mu wynik badania beta-hcg z 8 listopada, stwierdził, że nie byłam wtedy w ciąży, skoro tak niski poziom hormonu. No to jak może być prawie 7 tyg??? Ano zakrzyczał, że ja coś z miesiaczkami pokręciłam!
Uff, jaka ja zła jestem.
I się martwię bardzo....:-(
 
reklama
Nie rozumiem treści pytania :) chcesz byc w ciazy a nie jesteś, nie chcesz być w ciąży a jesteś, czy chcesz być i jesteś i boisz się wpływu tomografu?
 
k8libby, jestem w ciąży.
Jak napisałam wyżej, prawie 7 tygodni od ostatniej @.

8 listopada robiłam tomografię.

Pytanie - czy nie zaszkodziłam tym dziecku?

Przed tomografią zrobiłam badanie krwi - beta-hcg <1,2.

Pytanie - czy wynik hormonu mówi o tym, ze jeszcze nie byłam w ciąży?

 
Czy nie zaszkodziłaś, to na tym etapie się nie dowiesz. Powtórz badanie z krwi, będziesz wiedziała czy lekarz się mylił czy nie. Pamiętaj też, że ten wiek, to orientacyjny wiek ciąży, nikt nie jest w stanie co do dnia określić.
 
Ja miałam bardzo szybko, ok 4 tygodnia.
Zrób kolejne badanie krwi i idź do innego lekarza. Nie czekaj na swojego.
 
Ale teraz to jakie badanie krwi?
Znowu beta-hcg? Teraz to co mi ono powie, w 7-ym tygodniu ciąży (licząc od miesiączki)?

Juto akurat idę na badania krwi i moczy z rana. Czy b-hcg pomoże mi określić jaki to tydzień od poczęcia?
 
No beta na potwierdzenie i wysokość określi który tydzień, ale też nie spodziewaj się że co do dnia, tylko to zawsze widełki są.
 
reklama
Hello
My mieliśmy podobną sytuację. Testy ciążowe nie wykazały stanu *błogosławionego*. Lekarz konował skierował nas na tomografię głowy z kontrastem (została wykonana około 3 miesiąca ciąży). Całą ciąże byliśmy przerażeniu. Lekarze poza pustym stwierdzeniem *co się stało to się nie odstanie* nic byli w stanie nic mądrego powiedzieć. Przeszukaliśmy różne forma i nic mądrego nie znaleźliśmy. Jedynie w obcojęzycznej literaturze natrafiliśmy na badania które mówiły, że nie ma udowodnionego wpływu tomografii na rozwój płodu. Malutka urodziła się o czasie z idealną wagą i wzrostem (10 pkt APGAR) i jest jak na razie wzorem dzieciaka. Ma kilka miesięcy i wygląda na to, że rozwija się idealnie (wszystko wykonuje szybciej niż jest to wymagane w jej wieku). Mamy nadzieję, że to uspokoi pozostałych rodziców którym przyszło zmierzyć z takim problemem i dlatego zamieszczamy ten post. OLE
 
Do góry