reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala - co do niej spakować?

reklama
Nie ma teraz czegos takiego jak dyzur na bloku porodowym. Wszystkie przez cały czas pracuja jak na dyzurze.

no właśnie, wszystko to mi się dziwne wydawało, i tak gadam z moją ginką a ona mówi, że to niemożliwe, tzn. możliwe jeśli nie było akurat miejsc na porodówce a pacjentka nie była "zbyt pilna" to mogli ją odesłać, ale w przeciwnym wypadku nie ma takiej opcji, nawet jeśli porodówka zapełniona to szybciej przenoszą pacjentkę tą która już urodziła (przed upływem dwóch godzin), żeby zrobić miejsce dla nowej
 
No to dla tych które przed....
Podczas porodu "jechałam" na cukierkach z glukozą, które polecała Anapi.
Sugeruję też większą ilość czystych koszul nocnych - ja się od razu przebierałam jak tylko ubrudziłam się krwią a podkladów Belli to tony... Położne polecały zmieniać raz na godzinę. B. fajne są z Mothercare bo z paskiem lepiącym, ale megadrogie. No i siatkowe majtki - mi dwie pary wystarczyło, bo sobie od razu przepierałam jedne a schły momentalnie. Dużo wody do picia i z higienicznych rzeczy jeszcze ręczniki jednorazowe Seni.
Dla Dziecka koniecznie podkład do przewijania, weźcie też laktator i butelkę - była taka która nie miała i musiała czekać aż jej dowiezie mąż, a nie chcieli wypuścić do domu z powodu zbyt dużej utraty wagi Maleństwa.
 
Dziewuszki, te co już urodziły mam pytanie: czy któraś z Was zdążyła zrobić sobie sama w domu lewatywę ( wlewkę ) Zastanawiam się jak szybko to działa?
 
reklama
ja też jestem za tym by w szpitalu zrobili nie chciałabym robić sobie sama w domu bo zanim nie zostanę zbadana to nie wiem na 100% czy to już no chyba że wody mi odejdą ale i tak wolała bym by mi coś takiego zrobili na miejscu, a nie ja w nerwach skurczach jeszcze sama bym miała sobie zapodać :/
 
Do góry