reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala- pakowac sie?

Marcowamama20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2020
Postów
56
Dziewczyny jestem 35+4 tc.
Jeszcze sie nie spakowalam do szpitala bo nw jaki poród mnie czeka. Czy sn czy cc a lista na kazdy jest inna. Mam zaswiadczenie o tokofobii ktore mam zamiar przedstawic lekarzowi 12 lutego na wizycie. Poczekac z pakowaniem do tego 12 ?
 
reklama
Ja w tym czasie już byłam spakowana, przygotowana na 2 opcje (chociaż nie widzę dużej różnicy w tym co trzeba zabrać). Teraz jak jest sytuacja z wirusem to tym bardziej dobrze, żeby torba byla gotowa, no chyba że chcesz być zdana na męża i jego pakowanie kiedy nagle się akcja zacznie.
 
Dziewczyny jestem 35+4 tc.
Jeszcze sie nie spakowalam do szpitala bo nw jaki poród mnie czeka. Czy sn czy cc a lista na kazdy jest inna. Mam zaswiadczenie o tokofobii ktore mam zamiar przedstawic lekarzowi 12 lutego na wizycie. Poczekac z pakowaniem do tego 12 ?
Między jednym a drugim porodem nie ma żadnej różnicy, jeżeli chodzi o pakowanie torby.
 
Przez covid listy zostaly zmienione. Duzo eiecej rzeczy pisza zeby zabrać na porod sn. Na cc zeby zmieścić sie w kabinówke :/
 
Przez covid listy zostaly zmienione. Duzo eiecej rzeczy pisza zeby zabrać na porod sn. Na cc zeby zmieścić sie w kabinówke :/
Ja się w ogóle nie pakowałam pod listę ze szpitala, tylko kupiłam to co było mi potrzebne. Najważniejsze są podkłady, podpaski, majtek i tak nie możesz nosic, potem kosmetyki dla ciebie. Nie wiem jak z ubrankami w szpitalu, ewentualnie jeżeli podają na stronie szpitala, że są potrzebne to musisz spakować.
Koszule dla ciebie i klapki pod prysznic, nic więcej mi się tak naprawdę nie przydało.
 
Ja na wszelki wypadek torbę do szpitala miałam spakowaną jakoś ponad miesiąc przed porodem, bo różnie to bywa i nie chciałam później na biegu pakować się i zapomnieć połowy rzeczy
 
Ja w tym momencie już tez byłam spakowana.
A zwłaszcza teraz jak wizyty w szpitalu ukrócone lub w ogóle nie brane pod uwagę to nie ma co liczyć na to, ze ktoś ci gdzieś dostarczy jakaś rzecz, która będzie ci natychmiast potrzebna.
Pakujesz swoje kosmetyki, podkłady lub podpaski, jedna pidzame czy koszule więcej, jakieś klapki, szczotkę pastę, kremy dla siebie i dziecka czy co tam planujesz. Kocyk, ręcznik, ciuszki, pieluszki. Weź kilka sztuk ciuszków wiecej, to są małe szmatki dużo miejsca nie zajmą i będziesz mieć spokojna głowę. A nie zacznie ci się akcja, i dopiero wtedy między skurczami będziesz myśleć które śpiochy zabrać i gdzie jest twój krem do twarzy.
 
Nie sugeruje się listami bo tak naprawdę i dla siebie i dla dziecka przy obu typach porodu potrzebujesz tego samego. Ja w pierwszej ciąży pakowałam się dzień przed terminem porodu😅 młoda niedoświadczona i nie spanikowana więc na luzie mi to przyszło a jeszcze tydzień przenosiłam. Do drugiego miałam torbę gotowa miesiąc wczesniej i dobrze że nie czekałam tyle co przy pierwszym bo rodziłam ponad tydzień przed terminem. Dziewczyny juz Ci napisały co jest najistotniejsze żeby spakować więc do dzieła.
 
reklama
Dziewczyny jestem 35+4 tc.
Jeszcze sie nie spakowalam do szpitala bo nw jaki poród mnie czeka. Czy sn czy cc a lista na kazdy jest inna. Mam zaswiadczenie o tokofobii ktore mam zamiar przedstawic lekarzowi 12 lutego na wizycie. Poczekac z pakowaniem do tego 12 ?
Ja torbę mialam przygotowana miesiąc wcześniej. Co to za różnica czy sn czy cc?
A jeśli zaczniesz rodzic wczesniej...torba by sie przydała ...☺
 
Do góry