reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala - propozycje

Marriot - nasza położna mówiła, że jak jest wszystko dobrze, to nie trzeba soli fizjologicznej i soli morskiej - owszem, trzeba je mieć w apteczce, bo się przydają, ale żeby używać codziennie to nie. Lepiej rozwiesić na kaloryferze mokry ręcznik, żeby powietrze było wilgotniejsze. Ja osobiście nie znam dziecka, ktore by lubiło psikanie czymś do noska, więc choćby ze względu na komfort mojego synka postawię na nawilżanie powietrza w pokoju.

Co do witaminy K, najlepiej zapytać lekarza. Z tego co kojarzę podaje się ją przez pierwsze trzy miesiące, ale - znowu - każde dziecko jest inne, ma swoje potrzeby. Są na rynku preparaty dla niemowląt, które zawierają zestaw D i K, ale wydaje mi się, że konkretny zaleca lekarz po obejrzeniu maluszka.

I nie martw się karmieniem na zapas - pewnie przy cesarce będzie trochę trudniej, ale wiele kobiet z powodzeniem karmi piersią mimo cc. :)
 
reklama
z tego co pamiętam wit K podaje się dosyć długo. ale tylko dzieciaczkom urodzonym jesienią i zimą. te z wiosny i lata nie muszą długo przyjmować,ponieważ mają słońce na co dzień :)

hm...a może to była wit D ?:eek:
 
Wit K podaje się od 8 doby do 3 miesiąca, a wit D przez cały okres karmienia piersią. w szpitalu wszystko Wam powiedzą, potem powtórzy położna środowiskowa i pediatra więc się nie stresujcie :-)

Marriot karmieniem sie tez nie martw, ja jestem po cc i karmię piersią. Pokarm pojawił se w 3 dobie więc niczym się nie stresuj, przystawiaj dziecię do cyca i nie denerwuj się że nic nie leci - w końcu poleci :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje bardzo! Więc muszę uzyskać odpowiedzi u szpitalnego pediatry. A tą położną można w szpitalu załatwić? Kiedy powinna być pierwsza wizyta u pediatry po wyjsciu ze szpitala? Przy założeniu że jest ok? Kurcze, brakuje mi takich informacji w czasopismach i internecie;d
 
witamine K podaje sie dzieciom na piersi lub karmionym mieszanie ale tu decyduje pediatra
a D podaje sie niby do 3 roku zycia. Chyba ze jest lato to mozna odstawic
 
Citronka, napisałaś że karmisz po cc i zaczęłaś od 3 doby. To na początku nie miałaś? I czy trzeba mieć laktator żeby odciągać (jeszcze w szpitalu) czy to nie jest konieczne?? Pytam, bo ja to też cesarkę będę raczej miała, a pierwsze rodziłam sn.
 
jesli mogę wtrącić kama to ja tak miałam po cc- trochę dłużej czeka się na pokarm (a jak cc na 'zamówienie' to tym bardziej). tak ok na 3 dobę, ale laktator ci nie potrzebny wazne jak najczęściej mimo wszystko przystawiać maleństwo do cyca-on też musi się nauczyć ssać.
 
Melduję, że moja torba jest spakowana, chociaż trzeba będzie dorzucić pare rzeczy, których cały czas używam.
Być może to jest oczywiste, ale ja koniecznie muszę mieć po porodzie pomadkę nawilżającą do ust. Bardzo wysychają usta.
 
reklama
wiesz aga w moim szpitalu nawet na liście rzeczy niezbędnych jest pomadka ochronna, więc coś w tym jest:-)
 
Do góry