reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

Torba do szpitala

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Wątek dla dziewczyn które maja zamiar wcześniej się " rozsypać " i napomknęły o tym, że może przejdą do sierpniówek ... ( wszyscy wiedzą które to !!!!!!!!!:))... więc tu macie kolejny przyszłościowy wątek, abyście nie musiały i nawet nie myśłały o szukaniu sobie nowego towarzystwa !!!

reklama

isunia

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
:-D:-D:-D:-D:-D
aniam to dopiero polowa ... spoko zdazymy sie spakowac czy na sierpien czy na wrzesien .... pewno czesc z nas zdazy sie jeszcze na wakacje spakowac ;-)
ale spoko mozna porozwazac - zwlaszcza ze nam to dobrze idzie co zwiazc do szpitala a co nie ;-)ja niby wiem co i jak ale w polsze a co tu w uk potrzebne w szpitalu hmm :sorry2:

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
ja się na ten temat nie wypowiadam i nawet jeszcze o tym nie myślę .. to dla tych co się wybieraja na inne fora :)) choć znając nasz temat zaraz zostanie rozkęcony mimo ogromu czasu ..

tampeza

Wrześniowe mamy'08
Rozwiązania
0
Ja mysle ze w kazdym szpitalu inaczej i trzeba sie po prostu dowiedziec co zabrac.
A watek na pewno juz za pare dni bedzie pelen:-D

isunia

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A watek na pewno juz za pare dni bedzie pelen:-D
mozemy zaczac nawet obstawiac ... ja juz kiedys mowilam rzuccie tu temat a wrzesniowki nie odpuszcza ;-):-D:-D

masz racje tampeza kazdy szpital chyba inaczej ... czasem nawet w jednym szpitalu sam personel nie jest pewien :-D ...
nas w czasie wycieczki przedporodowej zapewniono na 100% ze pieluszki jednorazowe oraz ubranka dla maluchow (moze nie gucci itp ale czyste wyprane)napewno beda ... to nic nie bralismy ... i co pani pielegniarka najspokojniej w swiecie pyta nas po porodzie w co ma ubrac dziecko :baffled: ... hmm ja mowie: hmm to w te szpitalne poprosze :sorry2: ... pani na to: jakie szpitalne przeciez szpitala nic nie ma :szok: ... z laski cos znalezli jakiegos pampersa (kazali rano oddac :baffled:) i kaftanik (za maly bo dali 56 a mloda miala 61 w chwili porodu), a nozki malej zawineli w pieluche tetrowa ... maz rano dowiozl ciuszki i oddal pieluche :-D:-D:-D

anaklim

Fan(ka)
Miasto
Ireland
Rozwiązania
0
Isunia - masz rację, tu jest trochę inaczej.
Ja dostałam listę co do szpitala od położnej. Na liście są osobno rzeczy dla mamy i dla maluszka. Jak wykąpię łobuza i poczytamy to wrzucę:-)

Sanya

Mamma Mia! ;-)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Ja znalazłam coś takiego w necie :tak:
ale czekam na wypowiedzi tych co już wiedzą z czym to się je :-):tak:

Co musisz wziąć do szpitala:
Dokumenty
- dowód osobisty
- aktualna książeczka ubezpieczeniowa

Wyniki badań
- karta przebiegu ciąży
- grupa krwi, HBS, WR
- USG z około 36. tygodnia
- ostatnia morfologia i badanie moczu
- przy ujemnym czynniku Rh u matki – wynik badania na obecność przeciwciał

Rzeczy osobiste
- dwie wygodne koszule na zmianę (na czas porodu)
- dwie rozpinane koszule (po porodzie, muszą się wygodnie rozpinać do karmienia)
- odpowiedni biustonosz przeznaczony na czas karmienia
- szlafrok, skarpety, klapki
- przybory toaletowe -
- dwa ręczniki
- ręczniki papierowe
- paczka dużych podpasek , majteczki poporodowe,wkładki laktacyjne
- woda mineralna niegazowana
- karta magnetyczna do telefonu i komórka z ładowarką

Rzeczy dla dziecka
- trzy bawełniane body
- 10 pieluch tetrowych
- paczka pieluszek jednorazowych
- dwie bawełniane czapeczki
- trzy kaftaniki
- śpioszki lub pajacyki (trzy sztuki)
- dwie pary skarpetek
- kocyk lub śpiworek (rożek)
- ręcznik i dziecinne mydełko

Rzeczy dla osoby towarzyszącej
- wygodne ubranie na zmianę
- buty na zmianę (np. klapki)
- przybory toaletowe i ręcznik
- ewentualnie aparat fotograficzny lub kamera, baterie lub ładowarkę
- kanapki

tampeza

Wrześniowe mamy'08
Rozwiązania
0
Isunia to niezle was zalatwili, szok, zeby sama polozna nie wiedziala
Ja nie potrzebowalam nic poza dresem dla siebie i ciuchami na wyjscie i oczywiscie karta ciazy

reklama

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
No prosze temat sie rozwija :)).. ja bym może jeszcze wzięła smoczasa dla dzidzi , a tak żeby był..

A jak to jest z tymi stanikami do karmienia ?? Moja przyjaciółka ma dwie córki i nie ma żadnego bo mówiła że jej to do niczego nie potrzebne .. no a swoją droga to za piekne nie są

Wogóle jak czytałam jak powinien wygladać taki stanik dla pani w ciąży to masakra, wg. tego opisu ( to była jakaś gazeta ) musiałybyśmy nosić takie jak nasze babcie : grubaśne ramiączka , szeroki na plecach ... masakra a przeciez my też chcemy wygladać sexi .. tym bardziej że lato przed nami ..

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry