reklama

Torba do szpitala

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2008' rozpoczęty przez aniam141, 13 Kwiecień 2008.

1. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Wątek dla dziewczyn które maja zamiar wcześniej się " rozsypać " i napomknęły o tym, że może przejdą do sierpniówek ... ( wszyscy wiedzą które to !!!!!!!!!:))... więc tu macie kolejny przyszłościowy wątek, abyście nie musiały i nawet nie myśłały o szukaniu sobie nowego towarzystwa !!!

2. isunia

isunia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    :-D:-D:-D:-D:-D
    aniam to dopiero polowa ... spoko zdazymy sie spakowac czy na sierpien czy na wrzesien .... pewno czesc z nas zdazy sie jeszcze na wakacje spakowac ;-)
    ale spoko mozna porozwazac - zwlaszcza ze nam to dobrze idzie co zwiazc do szpitala a co nie ;-)ja niby wiem co i jak ale w polsze a co tu w uk potrzebne w szpitalu hmm :sorry2:

3. reklama
  4. aniam141

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    ja się na ten temat nie wypowiadam i nawet jeszcze o tym nie myślę .. to dla tych co się wybieraja na inne fora :)) choć znając nasz temat zaraz zostanie rozkęcony mimo ogromu czasu ..

5. tampeza

tampeza Wrześniowe mamy'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mysle ze w kazdym szpitalu inaczej i trzeba sie po prostu dowiedziec co zabrac.
    A watek na pewno juz za pare dni bedzie pelen:-D

6. Sanya

Sanya Mamma Mia! ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no to był oczywiście żart ale skoro nas wyganiasz.... :dry:

7. isunia

isunia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mozemy zaczac nawet obstawiac ... ja juz kiedys mowilam rzuccie tu temat a wrzesniowki nie odpuszcza ;-):-D:-D

masz racje tampeza kazdy szpital chyba inaczej ... czasem nawet w jednym szpitalu sam personel nie jest pewien :-D ...
    nas w czasie wycieczki przedporodowej zapewniono na 100% ze pieluszki jednorazowe oraz ubranka dla maluchow (moze nie gucci itp ale czyste wyprane)napewno beda ... to nic nie bralismy ... i co pani pielegniarka najspokojniej w swiecie pyta nas po porodzie w co ma ubrac dziecko :baffled: ... hmm ja mowie: hmm to w te szpitalne poprosze :sorry2: ... pani na to: jakie szpitalne przeciez szpitala nic nie ma :szok: ... z laski cos znalezli jakiegos pampersa (kazali rano oddac :baffled:) i kaftanik (za maly bo dali 56 a mloda miala 61 w chwili porodu), a nozki malej zawineli w pieluche tetrowa ... maz rano dowiozl ciuszki i oddal pieluche :-D:-D:-D

8. anaklim

anaklim Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Isunia - masz rację, tu jest trochę inaczej.
    Ja dostałam listę co do szpitala od położnej. Na liście są osobno rzeczy dla mamy i dla maluszka. Jak wykąpię łobuza i poczytamy to wrzucę:-)

9. Sanya

Sanya Mamma Mia! ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja znalazłam coś takiego w necie :tak:
    ale czekam na wypowiedzi tych co już wiedzą z czym to się je :-):tak:

Co musisz wziąć do szpitala:
    Dokumenty
    - dowód osobisty
    - aktualna książeczka ubezpieczeniowa

Wyniki badań
    - karta przebiegu ciąży
    - grupa krwi, HBS, WR
    - USG z około 36. tygodnia
    - ostatnia morfologia i badanie moczu
    - przy ujemnym czynniku Rh u matki – wynik badania na obecność przeciwciał

Rzeczy osobiste
    - dwie wygodne koszule na zmianę (na czas porodu)
    - dwie rozpinane koszule (po porodzie, muszą się wygodnie rozpinać do karmienia)
    - odpowiedni biustonosz przeznaczony na czas karmienia
    - szlafrok, skarpety, klapki
    - przybory toaletowe -
    - dwa ręczniki
    - ręczniki papierowe
    - paczka dużych podpasek , majteczki poporodowe,wkładki laktacyjne
    - woda mineralna niegazowana
    - karta magnetyczna do telefonu i komórka z ładowarką

Rzeczy dla dziecka
    - trzy bawełniane body
    - 10 pieluch tetrowych
    - paczka pieluszek jednorazowych
    - dwie bawełniane czapeczki
    - trzy kaftaniki
    - śpioszki lub pajacyki (trzy sztuki)
    - dwie pary skarpetek
    - kocyk lub śpiworek (rożek)
    - ręcznik i dziecinne mydełko

Rzeczy dla osoby towarzyszącej
    - wygodne ubranie na zmianę
    - buty na zmianę (np. klapki)
    - przybory toaletowe i ręcznik
    - ewentualnie aparat fotograficzny lub kamera, baterie lub ładowarkę
    - kanapki

10. reklama
  11. tampeza

tampeza Wrześniowe mamy'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Isunia to niezle was zalatwili, szok, zeby sama polozna nie wiedziala
    Ja nie potrzebowalam nic poza dresem dla siebie i ciuchami na wyjscie i oczywiscie karta ciazy

12. aniam141

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    No prosze temat sie rozwija :)).. ja bym może jeszcze wzięła smoczasa dla dzidzi , a tak żeby był..

A jak to jest z tymi stanikami do karmienia ?? Moja przyjaciółka ma dwie córki i nie ma żadnego bo mówiła że jej to do niczego nie potrzebne .. no a swoją droga to za piekne nie są

Wogóle jak czytałam jak powinien wygladać taki stanik dla pani w ciąży to masakra, wg. tego opisu ( to była jakaś gazeta ) musiałybyśmy nosić takie jak nasze babcie : grubaśne ramiączka , szeroki na plecach ... masakra a przeciez my też chcemy wygladać sexi .. tym bardziej że lato przed nami ..

Poleć forum