reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
11 411
Miasto
Warszawa
Wątek dla dziewczyn które maja zamiar wcześniej się " rozsypać " i napomknęły o tym, że może przejdą do sierpniówek ... ( wszyscy wiedzą które to !!!!!!!!!:))... więc tu macie kolejny przyszłościowy wątek, abyście nie musiały i nawet nie myśłały o szukaniu sobie nowego towarzystwa !!!
 
reklama
:-D:-D:-D:-D:-D
aniam to dopiero polowa ... spoko zdazymy sie spakowac czy na sierpien czy na wrzesien .... pewno czesc z nas zdazy sie jeszcze na wakacje spakowac ;-)
ale spoko mozna porozwazac - zwlaszcza ze nam to dobrze idzie co zwiazc do szpitala a co nie ;-)ja niby wiem co i jak ale w polsze a co tu w uk potrzebne w szpitalu hmm :sorry2:
 
ja się na ten temat nie wypowiadam i nawet jeszcze o tym nie myślę .. to dla tych co się wybieraja na inne fora :)) choć znając nasz temat zaraz zostanie rozkęcony mimo ogromu czasu ..
 
Ja mysle ze w kazdym szpitalu inaczej i trzeba sie po prostu dowiedziec co zabrac.
A watek na pewno juz za pare dni bedzie pelen:-D
 
A watek na pewno juz za pare dni bedzie pelen:-D
mozemy zaczac nawet obstawiac ... ja juz kiedys mowilam rzuccie tu temat a wrzesniowki nie odpuszcza ;-):-D:-D

masz racje tampeza kazdy szpital chyba inaczej ... czasem nawet w jednym szpitalu sam personel nie jest pewien :-D ...
nas w czasie wycieczki przedporodowej zapewniono na 100% ze pieluszki jednorazowe oraz ubranka dla maluchow (moze nie gucci itp ale czyste wyprane)napewno beda ... to nic nie bralismy ... i co pani pielegniarka najspokojniej w swiecie pyta nas po porodzie w co ma ubrac dziecko :baffled: ... hmm ja mowie: hmm to w te szpitalne poprosze :sorry2: ... pani na to: jakie szpitalne przeciez szpitala nic nie ma :szok: ... z laski cos znalezli jakiegos pampersa (kazali rano oddac :baffled:) i kaftanik (za maly bo dali 56 a mloda miala 61 w chwili porodu), a nozki malej zawineli w pieluche tetrowa ... maz rano dowiozl ciuszki i oddal pieluche :-D:-D:-D
 
Isunia - masz rację, tu jest trochę inaczej.
Ja dostałam listę co do szpitala od położnej. Na liście są osobno rzeczy dla mamy i dla maluszka. Jak wykąpię łobuza i poczytamy to wrzucę:-)
 
Ja znalazłam coś takiego w necie :tak:
ale czekam na wypowiedzi tych co już wiedzą z czym to się je :-):tak:

Co musisz wziąć do szpitala:
Dokumenty
- dowód osobisty
- aktualna książeczka ubezpieczeniowa

Wyniki badań
- karta przebiegu ciąży
- grupa krwi, HBS, WR
- USG z około 36. tygodnia
- ostatnia morfologia i badanie moczu
- przy ujemnym czynniku Rh u matki – wynik badania na obecność przeciwciał

Rzeczy osobiste
- dwie wygodne koszule na zmianę (na czas porodu)
- dwie rozpinane koszule (po porodzie, muszą się wygodnie rozpinać do karmienia)
- odpowiedni biustonosz przeznaczony na czas karmienia
- szlafrok, skarpety, klapki
- przybory toaletowe -
- dwa ręczniki
- ręczniki papierowe
- paczka dużych podpasek , majteczki poporodowe,wkładki laktacyjne
- woda mineralna niegazowana
- karta magnetyczna do telefonu i komórka z ładowarką

Rzeczy dla dziecka
- trzy bawełniane body
- 10 pieluch tetrowych
- paczka pieluszek jednorazowych
- dwie bawełniane czapeczki
- trzy kaftaniki
- śpioszki lub pajacyki (trzy sztuki)
- dwie pary skarpetek
- kocyk lub śpiworek (rożek)
- ręcznik i dziecinne mydełko

Rzeczy dla osoby towarzyszącej
- wygodne ubranie na zmianę
- buty na zmianę (np. klapki)
- przybory toaletowe i ręcznik
- ewentualnie aparat fotograficzny lub kamera, baterie lub ładowarkę
- kanapki
 
Isunia to niezle was zalatwili, szok, zeby sama polozna nie wiedziala
Ja nie potrzebowalam nic poza dresem dla siebie i ciuchami na wyjscie i oczywiscie karta ciazy
 
reklama
No prosze temat sie rozwija :)).. ja bym może jeszcze wzięła smoczasa dla dzidzi , a tak żeby był..

A jak to jest z tymi stanikami do karmienia ?? Moja przyjaciółka ma dwie córki i nie ma żadnego bo mówiła że jej to do niczego nie potrzebne .. no a swoją droga to za piekne nie są

Wogóle jak czytałam jak powinien wygladać taki stanik dla pani w ciąży to masakra, wg. tego opisu ( to była jakaś gazeta ) musiałybyśmy nosić takie jak nasze babcie : grubaśne ramiączka , szeroki na plecach ... masakra a przeciez my też chcemy wygladać sexi .. tym bardziej że lato przed nami ..
 
Do góry